Козунак

  • 15 180
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 409
Мами дайте някоя хубава рецепта за козунак

# 1
  • Мнения: 577
http://kulinar.gbg.bg/recview.php?rid=1115
аз го приготвям по тази рецепта и в кьщи много ни харесва Peace
а тук малко полезно инфо за приготвянето
http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.2603.html

# 2
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей berni! Simple Smile

Аз ти предлагам този: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=249.msg1159#msg1159

Миналата година доста момичета го опитаха за Великден и мисля, че бяха доволни!  bouquet

# 3
  • Мнения: 6 243
Козунакът на Наталина е суперрррррррррр! Няма да съжаляваш.

# 4
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Записвам се в темата, тази година ще пробвам да направя в домашни условия сама  newsm78 Peace

# 5
  • Мнения: 483
natalyna,
дали ще може тестото да се замеси в машина за хляб?

# 6
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Разбира се че може - аз много често правя така. Само че ако имаш малка машина като мен, ще трябва да намалиш количеството на продуктите. А и е добре в началото да гледаш каква е консистенцията, защото количеството брашно е приблизително.  bouquet

# 7
  • Мнения: 72
natalyna,
дали ще може тестото да се замеси в машина за хляб?
Ето моят козунак, направен в машината за хляб. Вече не меся на ръка. Simple Smile

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Като видях козунака на Нат и чак ми се прияде....

# 9
  • Мнения: 327
Стефани,
колко ти е голяма машината за хляб? И колко е голям козунакът? (НА ГрАмАЖ) И ако може да дадеш рецепта, че много искам и аз да спретна нещо подобно. Благодаря

# 10
  • Мнения: 2 099
Стефани, страшно вкусен изглежда твоят козунак, по коя рецепта е правен?

# 11
  • Мнения: 431
Записвам се в темата, тази година ще пробвам да направя в домашни условия сама  newsm78 Peace

И аз съм решила тази година да пробвам та да видим какво ще измайсторим   Thinking

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 576
И аз се записвам. С интерес ще следя темата и накрая дано има с какво да се похваля и аз! Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Потвърждавам, че козунакът на Наталина е нещо невероятно Crazy

# 14
  • Мнения: 72
Стефани,
колко ти е голяма машината за хляб? И колко е голям козунакът? (НА ГрАмАЖ) И ако може да дадеш рецепта, че много искам и аз да спретна нещо подобно. Благодаря
Стефани, страшно вкусен изглежда твоят козунак, по коя рецепта е правен?
Момичета, съжалявам, че се забавих, но нямах друга възможност.
Машината ми е ФИФ, а козунакът се надува до капака. Не съм се сещала да го премеря, но трябва да е над 1200 г. Пека го на програмата за сладък хляб и накрая го запичам във фурната на вентилатор за 4-5 мин при 150 градуса, защото се надига доста и отгоре не може да се доопече.
Правя го по старата ни семейна рецепта, само мерките съм пригодила за намаления грамаж на машината. Всяка рецепта за козунак може да се използва, а тук има достатъчно добри майсторки (здрасти, Наталинке!!! Simple SmileПастите на графинята много се котират вкъщи Laughing), та няма смисъл да пиша и аз, още повече, че рецептите ми са в едни дебели тетрадки, наследени от време оно и нямам време да ги преписвам... Cry
Успешен ден на всички!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт