Два въпроса към Д-р. Слънчева (ако е удобно)

  • 1 209
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Д-р. Слънчева , моля Ви да ми отговорите на следните два въпроса:

1. При изследванията на 6 мес. на дъщеря ми и откриха бактерията Escherichia coli в урината с микробно число =10^5. Нищо не ни предписаха. Моля Ви да ми кажете какво може да и стане от тази бактерия и какво следва като лечение за премахването и.

2. На сина на приятелката ми, който е на 4 мес. и половина вчера педиатърката му забели кожата на главичката на пениса. От тогава не спира да плаче и не е спокоен. Какво ще я посъветвате да направи: дали да продължи със забелването или да изчака.

Благодаря Ви предварително!!!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Ако при дъщеричката са открити такива бактерии има две възможности- да е допълнително замърсяване или да е начало на инфекция на пикочните пътища. Съветвам Ви  4-5 дни да я миете със отвара от смрадлика- 2 литра вода плюс 2 с л. смрадлика се варят 10 мин. С тази отвара я измивайте през тези дни и след това и пуснете отново 2 стерилни урини. В аптеките продават стерилни пликчета за урина. Преди да ги сложите я измиите добре с вода и сапун. Ако отново резултатите са положителни е необходимо да се консултирате с уролог.
А сега за Вашета приятелка- малко е избързано със забелването. Съветвам я да му прави компресе на пениса с риванор 3-4 дни, често миене и намазване кожичката с антибиотичен крем през тези 3-4 дни. Най вероятно има цепки на кожата и при уриниране го боли.

Общи условия

Активация на акаунт