niama kurma, mnogo molia za suvet

  • 390
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
moja pritelka rodi predi 3 dni. mnogo iska da kurmi bebeto, no to ne e pri neja, zashtoto ima uslojnenia i e v druga bolnitsa.pritesniava se zashtoto oshte niama kurma, gurdite i sa meki.

# 1
  • Мнения: 119
Знам от другите мами, че лактацията се стимулира чрез периодично цедене - дори и няколко капки да е - все ще е от полза. Сигурна съм, че ще се включат още кърмачки с по-компетентни и изчерпателни мнения. Честито бебенце!!!

# 2
  • Мнения: 526
Кърмата на всеки идва по различно време. На мен също в началото ми бяха много меки гърдите и не вярвах как ще се появи кърмата. Но на 3 ден след раждането гърдите ми бяха се надули и твърди като скали.
Трябва да се стимулират максимално често, да поставя бебето по 10 мин. на всяка гърда на всеки 3 часа, ако не да ползва помпа.
В началото бебето ми го носеха нахранено и заспало и се налагаше и аз да се цедя, но пък когато беше будно го използвах максимално.
Успех!

# 3
  • Мнения: 1 559
честито бебенце на приятелката ти! Да й е здравичко и дано скоро да са заедно и да се гушкат спокойно!

Гърдите обикновено се напрягат около 3ти - 5ти ден след раждането.  Но преди това в тях има коластра (още от четвърти месец на бременността, въпреки че невинаги се наблюдава спонтанното й изтичане). Може би на приятелката ти й е трудно да изцеди коластра, тъй като коластрата се намира високо в млечните алвеоли и е по-гъста. Освен това тя е подложена на стрес и напрежение, притесненията за бебчето сигурно й пречат да се отпусне (което е важно за рефлекса на слизане на млякото). Освен това коластрата е в съвсем мънички количества (коремчето на новороденото е с големината на черешка).
Много е важно приятелката ти да стимулира често гърдите си да произвеждат мляко - чрез цедене (с помпа или на ръка), дори и изцеденото количество да са само няколко капчици. Упоритото цедене (поне 8 пъти за денонощие, включително и нощем) ще помогне за установяването на лактацията. Хубаво е да пие достатъчно течности и да се храни пълноценно (овесените ядки, ядките и месцето действат благоприятно на лактацията). Може да си вземе лактогонен чай (чай за кърмачки) - пие се в неограничени количества - и бирена мая от аптеката като помощни лактогонни средства. Но основното и най-същественото е да даде знак на тялото си да произвежда мляко чрез често изцеждане.

И аз не можех да кърмя бебето си (по здравословни причини) първата седмица.  Поддържах кърмата си с изцеждания (непрекъснато правих опити да изцедя нещо). Усетих гърдите си пълни (никога не са били напрегнати!) чааак около 8ми-10ти ден.  Но това не е било пречка за кърменето ни.

Нужни са  упоритост и постоянство, но щом майката има желание, ще се справи. Simple Smile

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 14:34 от MammaEli

Общи условия

Активация на акаунт