Отговори
  • Мнения: 1 081
Здравейте!
От 10тина дни ме е обхванала страшна паника-всички около мен сякаш 1 сричка полезна литература за децата си не са прочели...От Варна съм-всеки ден съм в Морската градина, и какво да видя-запетайки по на 10тина месеца ма'ат целодневно царевички пръчки, чипсове, базакони и куп други боклуци, майките пушат цигара от цигара, едно дете не видях с ябълка например в ръка??? Така и цяла зима отказвах на познатите ми с деца да посещавам детските заведения заради цигарите-та там майките пушат!Едва ли някое дете, ако имаше право на избор, би избрало да щъка из задимено студено помещение, и с премрежени очи да търси някоя мръсна играчка. Моля ви, не ме разбирайте погрешно-не съм протичник на цигарите, нито съм някоя вманиачена майка, която търси барокамера за детето си, ама все пак...Та мисълта ми е, че като проходи това моето дете, как да го държа далеч от всички други деца с царевичните пръчки???За пример ще ви дам приятелката ми-нейният син е колкото моя, и онзи ден гордо му връчи 1 кебапче в ръката, че не бил ял от 1 седмица месце...Какво да ви кажа, моят цокльо, дето освен кърма е изял само 2-3 пюрета от круши досега...
И се чудя как майките, които държат на правилното хранене на децата си, успяват да ги опазят от всички така интересни вредности?Трябва ли да разхождам малчо на другия край на парка, с пакетче "Трохо" или морков например?Не знам кое е по-вредно за детето-да реве, защото не му давам каквото другите деца ядят, или да е далеч от тях просто...
Извинете ме за дългото писание, но малко почнах да се отчайвам-не стига че всички около мен ме обвиняват за изключителното кърмене(свекито най-вече, че не можела да вземе детето-кой ли пък ще й го даде, ама това е една друга тема...), а сега и съм била деляла детето от другите деца, държала съм го гладно, щяла съм да го уморя без шоколадчета и т.н.

# 1
  • Мнения: 326
Абсолютно съм съгласна с теб.  Аз например, когато ми се случи някоя  "добронамерена"  майка да даде на детето ми храна която не одобрявам просто и правя забележка и в случай че малката започне да реве, защото иска да опита това което и дават и давам нещо друго за ядене което предварително съм нагласила

# 2
  • Мнения: 374
Разбира се, че на тази възраст не трябва да ядете нито шоколад, нито царевични пръчки /те са пържени/ и др. подобни. Но не мисля, че детето трябва да бъде изолирано. Какво като другите деца ядат изброените от теб неща?!? Нека си ги ядат! Право на избор е на всяка майка да дава каквото намери за необходимо на детето си.

# 3
  • Мнения: 262
А също не давам на детето си такива храни, а е по-голяма. Искам да я науча да яде плодове, а после всичко останало. В края на краищата всеки е отговорен за собствените си деца. Ще си гледам моето както аз мисля, че е правилно. И си казвам, че не яде снаксове(аз самата обичам), а за кебабчета, кюфтета и луканки и дума не може да става поне в близките години.
И откъде накъде разни хора ще дават храна на детето ми. Даже в зоопарка има табели "Не хранете животните!"
А после някои се чудят защо децата им са злояди. След един пакет Зрънчо преди обяда, едва ли голям човек ще може да се храни нормално.

# 4
  • Мнения: 64
Ох, и аз имам подобни чуденки, това с вредните храни е масова заблуда.И всички се тъпчат до припадък с чипс и захар. ooooh! Не знам какво ще правя като малкия започне да забелязва тези шарени боклуци, наречени сполучливо junkfood. Още повече, че ние сме вегетарианци с таткото и пред мен стои проблема със салама и кюфтетата newsm78. Ако много иска ще му давам сигурно, ама ще пробвам да му обясня , че не е добре. Незнам.Явно ще трябва да се реагира според случая...

# 5
  • Мнения: 313
Няма нужда да го изолираш. Просто си приготви едно пакетче с полезни храни и ако то се поддлъже по някоя вредност му предложи от това което ти си приготвила. За него е по- важно да прави като другите без да обръща особено внимание на детайлите. Ако неговото връстниче слага нещо в устата и то ще иска, без да се интересува от съдържанието Wink Когато обаче започне да разбира аз бих го изолирала от деца с такива навици, защото съм гледала дете на диета и все още гледам и знам че им прави впечатление, че на другите деца им е разрешено, а на него не и малко или много това е травмирщо.

# 6
  • Мнения: 2 885
Именно, не е нужно да го изолираш. Моят не яде боклуци. Малък е още да му обяснявам кое е ползено и кое не.
Нито ми се тръшка по улиците, нито е видял аз да ям такива неща.
Навират ми "доброжелателни" мами в парка всякакви пакетчета под носа, но засега давам отбой.
Кротко обяснявам, че не ядем. Най-много да съм дала солети /български, махайки солта/ и детски бисквити.
Зависи с какви мами се събираш. Аз с моята приятелка нямаме такива проблеми в парка.
И двете късно захранихме, тя още кърми /1,6 г./.
Другите нека си тъпчат децата...това си е тяхна работа.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 683
И аз съм много против такива храни - като помъкнат тия мазни чипсове и царевични пръчки, направо лошо ми става. Много се кефя като видя някоя мама с кутия с нарязан плод например, но рядко се срещат.

Не знам какво да те посъветвам - наистина е добре детето да си играе с други деца, но пък да го тъпчат с чипсове и други боклуции... Няма ли такива групи мами, които да не дават такива неща на децата - може би това би бил най-удачния вариант.

Относно цигарите - аз пък не мога да разбера как може да си изхвърлиш фаса в детската площадка, като е пълно с лазещи хлапета и такива, на коиот всичко им е в устата.

# 8
  • Мнения: 203
Айде бе, защо е нужна тази паника, дето те е обхванала  newsm78? Аз съм противник на всички крайности и почти никога не изпадам в такива или не приемам и не поддържам крайни становища. Може ли пък в крайна сметка да държим децата си в изолатор, в стерилна и "непорочна" среда? Аз никога не бих си изолирала детето, не бих му поставила ограничения в игра с други деца, само , защото онова другото дете яде царевични пръчки! Ако ще го изолирам от някаква среда, деца и т.н. , то моите критерии са съвсем други, а не кой какво яде. Иначе съм абсолютно съгласна, че никой непознат човек няма право да дава на малко дете някаква храна в ръцете му, най-малкото първо трябва да попита дали може, това ми се струва липса на култура. Освен това, докато е малко детето, едва ли ще го пускаш самО да играе, така, че ще бъдеш наоколо и няма как да му се даде нещо, което ти не желаеш. А като порасне, тогава колкото и да се опитваш да го предпазиш, е, едва ли ще успееш, а и забранените неща са най-сладки. Иначе за статистиката, да не си помисли някой, че давам на детето си подобни боклуци, ние и до сега общо взето само се кърмим, защото малкият упорито стиска устата за друга храна.

# 9
  • Мнения: 2 309
Да ти кажа и аз много съм се чудила на тази тема, ама си мълча да не ме обявят съсем за луда Rolling Eyesдобре, че моята е злояда та вероятността да прояви интерес към такава храна не е голям, но мисля си че просто ще подбирам с кои деца да контактува, което пък само по себе си е тъпо, защото ако се заиграе с някое дете няма да я дърпам настрана, честно казано незнам, ще действам в крачка Wink

# 10
  • Мнения: 1 947
   Деси, смятам, че това /ще/ е въпрос на възпитание - както си възпитаме децата, докато е време, такива
ще са им хранителните навици. Когато започнат и от дума да разбират Simple Smile , тогава и с ясни думички ще им
обясняваме. За себе си така съм решила. Изолацията не е решение на въпроса. Много важно е, според мен,
най-напред да си строиш родАта Grinning да не дава на детето боклуци, защото смятам бабите и дядовците за
потенциална опасност в това отношение.  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 3 591
Не знам какво ще правя като малкия започне да забелязва тези шарени боклуци

докато е малък все ще го излъжеш.
Ще правиш забележки на хората, които му дават сладки неща, ще вадиш пакетче пуканки когато  посяга към чипса на друго дете, или ще даваш сушен плод вместо него.
Но това е докъм 3 години. После само ще си иска. Но ако у дома се храните правилно, няма да ти е проблем, че от време на време изяда по някое шоколадче. Освен това шоколада е супер източник на желязо Simple Smile Ще си избереш по-малко вредните сладки неща /примерно шоколадово яйце, вместо   захарно петле/ и ще му ги даваш когато му поредложат нещо, което на теб не ти харесва. Но да го изолираш няма да можеш. А и според мен децата, че са яли сладко 1-2 пъти седмично не е голяма трагедия Simple Smile Нали все пак по няколко пъти на ден се хранят "правилно" у дома.

А за заведенията, почти навсякъде по света в заведенията където се пуши е забранено за лица под 18 години. Съвсем скоро и в БГ ще стане така предполагам. А и е много лесно ако не искаш децата ти да стоят на запушено - не ходиш в заведения за пушачи

# 12
  • Мнения: 132
Не знам какво ще правя като малкия започне да забелязва тези шарени боклуци

докато е малък все ще го излъжеш.
Ще правиш забележки на хората, които му дават сладки неща, ще вадиш пакетче пуканки когато  посяга към чипса на друго дете, или ще даваш сушен плод вместо него.
Но това е докъм 3 години. После само ще си иска. Но ако у дома се храните правилно, няма да ти е проблем, че от време на време изяда по някое шоколадче. Освен това шоколада е супер източник на желязо Simple Smile Ще си избереш по-малко вредните сладки неща /примерно шоколадово яйце, вместо   захарно петле/ и ще му ги даваш когато му поредложат нещо, което на теб не ти харесва. Но да го изолираш няма да можеш. А и според мен децата, че са яли сладко 1-2 пъти седмично не е голяма трагедия Simple Smile Нали все пак по няколко пъти на ден се хранят "правилно" у дома.

А за заведенията, почти навсякъде по света в заведенията където се пуши е забранено за лица под 18 години. Съвсем скоро и в БГ ще стане така предполагам. А и е много лесно ако не искаш децата ти да стоят на запушено - не ходиш в заведения за пушачи
newsm10

# 13
  • Мнения: 1 559
  И аз съм се питала как ще си опазя детето от разните боклученца, които връстниците му нагъват. Засега успявам. Когато излезем навън и другите дечица ядат царевични пръчици и го черпят, той си взима и ... ги дава на гълъбчетата  Laughing или ги стиска в ръчичка, докато намерим гълъбче или куче. Grinning Всичко е въпрос на възпитание (поне в тази възраст). Иска ми се поне докато мога да контролирам с какво се храни, да се храни качествено и пълноценно. Вкусът и хранителните навици се възпитават още в съвсем крехка бебешка и детска възраст. Искам да помогна на синът ми да си изгради здравословни такива.

# 14
  • Мнения: 47 962
аз когато излизаме ,особено когато дъщеря ми беше малка,носех няразани плодове,домашни сладки и др подобни неща
родителите ме гледаха като луда,но на всички деца им беше интересно да бъркат в кутийките и да хапват от нашите неща
полека и някои родители започнаха да правят така
разбира се има и от другите-които купуват шоколадови десерти и снакс
не му мисли толкова,давай си от твоите неща,дори и да го почерпят някъде нещо,ако ти не му купуваш,няма да се научи да ги яде Hug

Общи условия

Активация на акаунт