Спешно-нисък хемоглобин, как да го увелича?

  • 2 361
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 774
Кажете моля, как да повиша хемоглобина на моето бебче.
Сега е на 6 м. и 20 дни а HGB е 105 а на 4.5 месеца беше 117.
Захранила съм на 5 навършени и мислех съответно след 7 и след 8 м. да давам месо и жълтък, но ще се наложи по-скоро май.
Давайте съвети кое да въведа – месо или жълтък.
Каша от елда давам вече от две седмици, но ето го резултата. Прочетох нещо и за червеното цвекло, дали ще помогне.
Между другото ако някой намери някъде из мрежата информация какви са референтните стойности за хематологията на БЕБЕТА, нека ги закове във форума, защото за трети път търся и нищо не намирам за бебета.
И още една чуденка, понеже кърмя веднъж на ден за втори път ми се случва, когато хапна к.мляко бебчо да се обрива с една-две пъпчици, значи ли това, че има АБКМ?

# 1
а какви са нормалните стойности за бебета? като при възрастните ли? питам защото тук не правят кръвни изследваниа.
не се шашкай, аз по принцип винаги съм била с по-нисък хемоглобин от твойто бебе
спокойно можеш да въведеш месото, за жълтъка изчакай още 2, 3 месеца поне
не вярвам 2 пъпки да означават нетолерантност

# 2
  • Мнения: 1 448
Над 100 си е в нормите  Peace Можеш да даваш спанак, цвекло, не давай засега жълтък по-добре  Laughing Можеш да му слагаш в пюретата елда или просо, ако му правиш домашни де  Wink

# 3
  • Мнения: 3 774
Благодаря на отговорилите! Чакам и други със същите проблеми да се включат.
Относно нормите, доколкото успях да намеря информация от 110 до 120 се смята нормално за бебетата, а под 100 вече е опасно. Притеснявам се защото сме много близко до 100.

# 4
  • Мнения: 171
Макар 4е пове4ето отри4ат капките Малтофер, при нас действат за 2 месеца от 103 успяхме да го вдигнем на 107, естествено хапваме и много спанак, елда,цвекло и коприва, жълтък и месце редуваме през ден. На нашите изследвания пише 4е границата на референтните стойности за деца запо4ва от 105, но хематоложката при която ходим смята 4е ако го вдигнем над 110 ве4е ше е перфектно

# 5
  • Мнения: 887
На моя приятелака сина и на 6 месеца беше с много нисък хемоглобин(под 100).Даваше жълтък през ден в зеленчуковото пюре),през ден месо,отделно богати на желязо са спанакът и копривата.Ти си прецени дали да въведеш жълтък.Тук повечето майки са против ранното му въвеждане.Аз съм го въвела след 5 месец и не сме имали никакъв проблем.Разбира се започнах с много малко количество дадох по-малко от 1/4.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 457
http://www.kellymom.com/nutrition/vitamins/iron.html

Това е от Библиотеката, може да го прегледаш.
Не му е толкова нисък хемоглобина на бебето ти, не се стряскай. То и мен ме беше уплашила нашата педи, а се оказа, че няма никакъв проблем. За справка на дъщеря ми на 6 м. беше 106, а на 1 г. - 119 без никакви усилия от моя страна и най-вече без да давам предписания Малтофер.
Богато на желязо е и авокадото. Мисля, че е по-добре да даваш елда и авокадо, отколкото да избързваш с жълтъка и месото.

# 7
добре де, при положение, че резултатът ти е в нормата, какви са ти  проблемите?
я си гледай спокойствието  Heart Eyes

тук дори не се правят изследвания Whistling

# 8
  • Мнения: 3 116
Момичета,

Тук има таблица за референтните стойности и за деца и за бебета по определена възраст.

http://www.diagnostika-sofia.com/analytics-listing-detail.php?ck=165

Evhen, хемоглобина ви е много малко под нормата и на твое място не бих давала нищо и бих си захранвала както си е по реда, без да избързвам.

 Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 27 524
а какви са нормалните стойности за бебета? като при възрастните ли? питам защото тук не правят кръвни изследваниа.
не се шашкай, аз по принцип винаги съм била с по-нисък хемоглобин от твойто бебе
спокойно можеш да въведеш месото, за жълтъка изчакай още 2, 3 месеца поне

 Peace
Май само в България правят, в останалите страни не. Няма и смисъл. Няма такова нещо за нисък хемоглобин, при всички варира. Кърмено или хранено с АМ бебе не може да има опасно ниски стойности на хемоглобина. Такива случаи са редки и имат друга причина.
Жълтък дай след годинката, а месо след 8-ми месец. Предложи спанак, оранжева леща  Peace
Ако досега е била само на кърма, внимавай с белтъчините, това с пъпчиците може да е сигнал. Отлагай ги максимално, посъветвай се с педиатър и не бързай с месото и жълтъка.

# 10
а какви са нормалните стойности за бебета? като при възрастните ли? питам защото тук не правят кръвни изследваниа.
не се шашкай, аз по принцип винаги съм била с по-нисък хемоглобин от твойто бебе
спокойно можеш да въведеш месото, за жълтъка изчакай още 2, 3 месеца поне

 Peace
Май само в България правят, в останалите страни не. Няма и смисъл. Няма такова нещо за нисък хемоглобин, при всички варира. Кърмено или хранено с АМ бебе не може да има опасно ниски стойности на хемоглобина. Такива случаи са редки и имат друга причина.


тук май има някакви рискови групи като крайно бедни деца, определени групи (да кажем невежи) имигранти, но нямам точна информация Confused

# 11
  • Мнения: 46 437
Добър си е Хемоглобина, не прави нищо  Peace

# 12
Не е много нисък. И ние бяхме с толкова. Давах спанак, сок от цвекло. Педиатърката ни беше изписала малтофер, но тя не го понесе добре и се оправихме така.

успех!

Общи условия

Активация на акаунт