Отговори
  • Мнения: 253
Здравейте! Моля ви кажете ми дали може да навреди продължителното приемане на желязо пре бременността. Пия Ferro-folgamma вече 3 месеца. Първия път не даде голям резултат, затова гинеколога ми каза да пия и втория, но път за третия нищо не каза и аз продължих. А на последния преглед като пита откога пия, каза : оооооо, трябва да направиш почивка. Та се притесних да не съм се предозирала и дали може да навреди на бебчо.

Моля ви кажете ми вие колко време пихте желязо?

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 09:42 от Reza

# 1
  • София
  • Мнения: 978
Бъди спокойна и не се притеснявай излишно. Наслаждавай се на всеки един ден от бремеността си

# 2
  • Мнения: 683
Не се притеснявай. За толкова малко не може да навреди. Щом ти е казала докторка  спри до следващата консултация и пак попитай кога да пиеш, ако се налага.

# 3
  • Мнения: 371
Аз не съм пила абсолютно нищо по време на бременността и не смятам, че съм сбъркала.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 17 840
И аз пих повече от 3 месеца желязо, Тотема- ампули и Феро фолгама. Нямах никакви проблеми, щом имаш нужда от желязо и ти е предписано от лекар - пий спокойно,на организма ти му трябва.

# 5
  • Мнения: 640
Сестра ми почти цялата бременност изкара на ампули с желязо. Споко!

# 6
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не се притеснявай! на мен дори ми го препоръчваха!

# 7
  • Мнения: 229
Аz пия вече 2 месеца и док ми каzа,че 6те пия докрая,така че Peace Whistling

# 8
  • Мнения: 514
Пих желязо от 12г.с. до последно. Ноктите ми и косата са великолепни  Wink

# 9
  • Мнения: 2 757
Желязо се пие от 20та седмица до края на бременността. Дори може да се наложи и след това да се продължи

# 10
  • Мнения: 473
Аз пия желязо от петия месец  - Сорбифер 100 мг. По принцип не ям много от храните, които съдържат желязо /яйца, месо, спанак/ и в петия месец направих страхотна анемия. Хемоглобина ми падна страшно много.  От тогава си пия постоянно и се чуствам много добре. Между другото в статии за бременни съм чела, че дневната доза на желязо и калций при бременните трябва да се удвои, защото бебето има много голяма нужда от желязо и калций също. За да нямаш проблеми с хемоглобина като наближи раждането си пий и спокойно си живей. Не се притеснявай!

# 11
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз пих през цялата бременност желязо и всичко беше о.к. Не се притеснявай излишно!

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Все пак, погледни си кръвната картина. Ако хемоглобинът и/или съдържанието на желязо в кръвта ти са ниски - под средните стойности - хич и не се съмнявай, пий го. Ако пък са близки до горните граници - виж си референтните стойности - не ти трябва за известно време поне.

# 13
  • Мнения: 253
Благорадя на всички за отговорите !!! Успокоихте ме.

# 14
  • Мнения: 520
Аз го пия от третия месец и до сега не съм го спряла защото д-ра продължава да ми следи показателите на всяка консултация и дори сега ми увеличи дозата. Confused

Общи условия

Активация на акаунт