Бих бил любопитен да чуя мнения...

  • 3 926
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 585
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=160389.0

"Кърмата се променя по състав и вкус, особено ако очаквате да ви дойде мензисът. Това бебетата усущат безпогрешно."

Никъде не съм срещал подобно нещо като довод за отбиване. Нито пък препоръчвам отбиване, ако детето иска да се кърми на която и да е било възраст.
Някой друг да се включи?

# 1
  • Мнения: 1 938
Хм... newsm78
Ами моите уважения към д-р Слънчева, но мисля че греши.
И защо ли пък не съм никак учудена... newsm78

# 2
  • на Север
  • Мнения: 503
Цикълът ми се възстанови веднага след раждането, две седмици след като ми спряха лохиите и ми дойде. След това всеки месец, точно на датата на която го очаквах си ми идваше. Кърмех на поискване, тоест 10-12 пъти на ден и през ноща.  Все още кърмя, не съм забелязала да се мръщи, когато съм неразположена Wink

# 3
  • Мнения: 3 550
Вярно е, че бебетата усещат промяната във вкуса на кърмата преди мензис. За повечето от тях е доста шокираща тази промяна първия път. Но за 2-3 месеца спират да реагират така тревожно. Това не е повод за отбиване. Описаното поведение ми прилича повече на някаква кърмаческа стачка.
А защо майката пита за тези проблеми Нивеа Бейби?  Shocked

# 4
  • Мнения: 8 585
Никога не ми се е случвало някоя от майките да ми съобщи за такъв "феномен"...
странно... пак на "патенти" ми прилича.

Само не мога да разбера какво толкова против кърменето имат, че все контра на него препоръки дават, вместо обратното.
Аз се радвам когато кърмят до късно че малко боледуват...
Не мога да си обясня тази позиция изобщо...

Пример:
Наскоро имах едно дете на 11 месеца, кърмено, със Салмонела инфекция от лошо сварено яйце.
Изчисти се за 4-6 дена  с Антибиотик без хронично носителство, без нищо друго.
Всяко друго би било хроничен носител най-малко 2-3 месеца...

# 5
  • Мнения: 3 550
Бърди, възможно ли е бебетата да са били прилежно отбити преди първия цикъл на майката? Май "патент" е да се кърми 1-2 месеца, а цикълът най-често идва след това. Затова да не са ти съобщавали такова поведение майките?

# 6
  • Мнения: 8 585
Никой не прави такива неща и промени без да ми го каже.
Е, аз за цикъл не питам, но по принцип, почти всичките ми бебета са кърмени докъм 7-8 месец (средно).


# 7
  • София
  • Мнения: 2 162
Ами аз съм от майките, чиито бебета не са реагирали негативно на появата на мензиса- нито на първото му идване, нито след това. Бяха ме предупредили, че може да се случи и да не се притеснявам, но единствената промяна, която забелязах е, че 2-3 дни преди мензисът кърмата ми намаля и тогава бебето търси по- често да сучи, а после като дойде пък имам повече кърма от обикновено. И като свърши всичко си е пак нормално.

По- обезпокоителното е, че д-р Слънчева съветва майката да отбие, заради мензиса, а жената казва, че проблемът се е появил от 2-3 дни. Какво на нея чак сега ли й е дошъл мензисът за първи път? Wink

# 8
  • Мнения: 3 550
Хм, необяснимо ми е тогава. Тук масово майките съобщават (във форума) за теглене на бебето от гърдата при първата менструация.

# 9
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Стейси, майката беше питала за същото и в дългокърмещите майки.  
Бърди, какви мнения и защо ли. Гласове в пустиня.
И моето дете не реагира изобщо на появата на цикъла ми. И да, Лилфи, може пък да й е за първи път, на мен ми дойде на 1г и 3м като беше малката. Тази мисъл на докторката трябва да влезе в Номинациите

# 10
  • Мнения: 8 585
Хм, необяснимо ми е тогава. Тук масово майките съобщават (във форума) за теглене на бебето от гърдата при първата менструация.
Пробно кърмене ли?

# 11
  • Мнения: 8 585
И моето дете не реагира изобщо на появата на цикъла ми.
Точно такива са и моите дългогодишни наблюдения.
Това са физиологични състояния.
Как едно физиологично състояние може да е противопоказание за друго физиологично състояние?

Ох... казах си че няма да чета повече "там".

# 12
  • Мнения: 673
Хм, необяснимо ми е тогава. Тук масово майките съобщават (във форума) за теглене на бебето от гърдата при първата менструация.
Пробно кърмене ли?
Не, става въпрос за "дърпане" от гърдата, т.е. бебето не иска да суче.
А по темата: и аз не съм забелязвала промяна, но на мен цикъл ми се появи, когато детето беше на възраст 1,8 г.

# 13
  • на Север
  • Мнения: 503

Ох... казах си че няма да чета повече "там".

 ooooh!Ох и аз все това си повтарям и пак надничам от време на време. Особено по темите с кърменето, съветите й ми идват в повече  Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 44 035
моето дете също не е реагирало нито първия път, нито никой от следващите,, в които ми е идвал цикалът, а наблюдавах специално, защото бях чела из форома подобно нещо, но при нас не се прояви.

А за д-р Слънчева си имам много специално лично мнение, за мен по-некадърен лекар няма....

Общи условия

Активация на акаунт