Съвет за цветово съчетание на мебели

  • 4 283
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 213
Здравейте,
Вече сме почти накрая в обзавеждането на апартамента ни. Остана да си купим само секция за хола. След много обикаляне накрая си харесахме (не точно секция, нещо по-малко и разчупено). Много ни хареса, но го преглагат само в цвят дъб (много светъл) и венге и комбинация от тях. Ние си харесахме комбинацията. Но сега се чудя дали ще подхожда на другите мебели Rolling Eyes Не мога да преценя без да видя мебелите заедно. Моля за вашето мнение. Благодаря предварително!
Ето снимки на хола:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=11405&AlbumId=86615

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Освен ако снимките ти не лъжат за цвета, според мен няма да ви отива венге и избелен дъб. Търси нещо в цвета на масата и паркета  bouquet
А всъщност тъмният цвят на дивана какво е, венге ли?

# 2
  • Мнения: 213
Да, венге е. Секцията ще се съчетава с тъмната част на дивана, но дъба newsm78 Всъщност не е избелен дъб, а много светъл дъб (малко по светъл от цвета на подлакътниците на дивана).

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, в такъв случай вероятно няма да е лошо. И все пак внимавай много. Аз лично намирам за много грозно, когато в една стая се наблъскат всякакви видове и гами дървесни шарки. Цветовете/латекс, мебели, килими/ може да са много различни, направо контрастиращи, даже е хубаво да е някаква странна комбинация/резеда и лилаво, розово и оранжево, нещо нестандартно Wink/, но дървените шарки според мен трябва да са еднакви Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Според мен няма да е много удачен избора. Имам предвид частта от избеления дъб, иначе венгето се връзва прекрасно с дивана. И аз не харесвам наблъскани различни по цвят дървесини, както и belinda е споменала.

# 5
Ако снимката не подвежда-стаята изглежда слънчева и светла.
Аз бих предпочела по-топли цветове за хола си и за холната секция.
Ние също като обикаляхме по магазините това,което харесвахме беше иделано като комбинация от модули,но беше във венге комбинация със бяло или нещо такова.Затова може да си харесате модулната система и да си ги поръчате някъде в цветовете ,които искате.
На мен много ми допада,а и така си поръчахме за нашия хол:  :ванилия с калвадос.
Светлият дъб също не е лош Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 2 132
И аз мисля , че избеления дъб хич няма да се връзва.Бих избрала или цвят като паркета или венге.
   Успех Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 333
ще отива,ако махнеш масата,доколкото виждам тя е цвят череша

# 8
  • Мнения: 1 449
ще отива,ако махнеш масата,доколкото виждам тя е цвят череша

Да!

# 9
  • Мнения: 100
Забрави за венгето и избеленият дъб ако искаш да не става голяма шарения . Трябва ти не6то в цвета на масата и дивана паркета трябва да се отличава поне с един два тона.

# 10
  • Мнения: 213
Благодаря ви за отговорите, момичета Hug
Дали ще купим секцията още не знам, но със сигурност ще махна масата. Дори вече я пуснах за продажба. Все още не знам как изглупяхме да я купим в този цвят ooooh! Харесвам самата маса, но просто цвета не подхожда на дивана (подлакътниците са цвят бук). Цветовете на снимката изглеждат по-тъмни отколкото са.
Между другото ето снимка на секцията, която сме харесали (малко по-различна, но цветовете са такива):http://www.bogfran.pl/index.php?s=6&lang=En&KategoriaId=2&SystemId=6

Общи условия

Активация на акаунт