кажете за коректора за зърна

  • 395
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте,
Напоследък доста четох за кърменето и съм решила, дано стане да го кърмя като се роди бебо. Но отсега виждам, че вероятно ще срещна проблем със зърната, моите почти въобще не са оформени. А доколкото знам това е от значение... решила съм коректор за зърна да си купувам, та ви моля като настоящи и бивши кърмачки да кажете нещо по въпроса и да препоръчате марка. Ако някой е ползвал, да сподели...
Благодаря много! Hug

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ниплет ли имаш предвид? Ако него - спрян е от производство и продажба, защото предизвиква контракции и преждевременно раждане при бъдещите майки.
За да провериш дали зърната ти са плоски или хлътнали, прочети долното. Там също е описано подходящо упражнение за плоски/хлътнали зърна, което е ефективно. Но отчети, че зърното е просто точка, от която тече млякото - бебето поема в уста не само него, а и 2-3 см от ареолата, което е всъщност важно, за да му тече мляко в устата, така че обикновено не е проблем кърменето даже с плоски/хлътнали зърна. Обикновено по време на кърмене зърната се оформят и след края му остават изпъкнали.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12503.msg220671#msg220671

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Добре е когато влезеш в третия триместър на бременността да помолиш лекаря или акушерката да направи преглед на зърната, за да се види дали наистина са плоски или хлътнали - има зърна, които изглеждат такива, но при притискане изпъкват навън и не са проблемни по отн на кърменето. Трябва да се прецени също доколко еластична е тъканта и дали позволява изтеглянето й при сукане и оформяне на добра сукателна повърхност.
Чак след като се уточнят тези неща може да се мисли за интервенция, и то пак след консултация с лекар, за да е сигурно, че всичко с бременността е нормално.
Има варианти за изтегляне на зърната, които са много по-лесни и евтини от ниплетите - ако действително ти се наложи да мислиш за това след прегледа на гърдите, пиши пак да обсъдим нещата.

Общи условия

Активация на акаунт