Романтична вечера

  • 1 831
  • 9
  •   1
Отговори
Момичета моля ви помагайте...дайте ми идея,какво да приготвя за милото за довечера,че никъде няма да излизаме,пък искам да е нещо по-специално...но да кажа-той НЕ яде- мляко,сметани и всякакви млечни неща(е кашкавал яде,но не и сирене)
Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 375
Здравей, мога да ти кажа аз какво ще готвя newsm47
пиленце пълнено, вкъщи го обожават smile3503 пълня га с ориз един домат маслини, понеже аз неям гъби newsm53, подправки на вкус аз слагам джоджен, чер и червен пипер и нарязаните ат пиленцето дробче, сърчице, воденичка (пилето ми  домашно и има тези екстри), после го слагам в тавата нарязвам малко картофки около него сипвам малко вода и малко бяло вино колкото да се покрият картофите, намазвам пилето с чисто масло и червен пипер, завивам с фолио и го слагам във фурната за около 2 часа на 200-250 градуса. А за десерт ще правя този дисирт жадната монахиня или негърче , чувала съм и дмете имена. 4 яйца, 1 ч.ч захар, 1 ч.ч брашно, 4 с.л. олио, 2-3 ванилии, 1 бакпулвер това се разбърква и се пече до златисто не се прегаря че това е дунапренен блат оставям го да изстине и му правя заливка, преди това го нарязвам на малки хапки и ги надупчвам да могат да поемат повече заливка, тя се прави от1 ч.ч захар, 1ч.ч брашно 3 с.л. какао 1 пакетче чисто масло, слагаш на котлона да кипне и да се стопи хубаво захарта и заливаш блата, много лесно , много бързо, и много вкусно става, при мен това е менюто че ще се привера в 5 от работа и нямам време за повече врътня в кухнята smile3521 но иначе може и вретено да се направи и пълнени пържоли с рокфорд, панирано пиле, дано съм ти била в помощ, успех довечера smile3503

# 2
  • София
  • Мнения: 375
П.С една огромна грешка съм допуснала в рецептата на жадната монахиня заливката е една ч.ч мляко а не брашно, къде съм мислила незнам smile3511 извинявамсе пак за глупавата грешка и благодаря на kuneto  че я забеляза smile3503

# 3
Благодаря миличка,за десетра и аз се бях замислила за същото,а колкото до пълненото пиле,май моито ще е само печено...той не обича плънката...Sad
Благодаря още веднъж

# 4
  • Мнения: 1 906
Аз за довечера съм решила да приготвя следното:
За начало маслини и пушено сирене с гъби (и двамата обожаваме сиренета и кашкавалите). После салата от моркови с орехи. Продължаваме с пържено филе от Налим и картофки на пара задушени с масло. Естествено и вино  Laughing. За десерт още не съм мислила. Пък и не ме бива много, много в приготвянето на десерти  Cry.
Не е много романтична вечерята, но пък ще е вкусна. Ако все пак измисля нещо за десерт ще пиша.
Успех и весело изкарване на двойния празник   bouquet

# 5
  • Мнения: 11 747
Е и аз да си дам менюто!
С десрта вече съм готова - шоколадово сърце!
Направих го от натрошени бисквити "Еверест" с какао,маргарин и конфитюр от вишни.Всичко това намачках и омесих добре и оформих сърце



после го залях с шоколад. Peace



За основното ястие ще правя сърце от картофено пюре,посредата с дупка,която ще запълня с късчета от пържено свинско месо,ще слoжа няколко късчета топено сирене и отгоре настърган кашкавал и запичам!Надявам се да стане красиво и вкусно! Hug

Последна редакция: ср, 14 фев 2007, 12:18 от pina

# 6
Момичета рецептите са страхотни Simple Smile

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
pina, много е идейно сърцето!  Peace

# 8
  • Мнения: 11 747
tilieva,благодаря за комплимента! HugАз съм по бързите и лесни нещица! PeaceЕто как изглеждаше нашата празнична вечеря



две сърца - едно сладко и едно солено Mr. Green

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Изглеждат страхотно, браво   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт