Нисък естрадиол?!

  • 12 889
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте,

днес си взех резултатите от изследванията на хормоните:

Останалите са в норма, но естрадиола е само 179, а минималната граница е 231 до около 600.

Знае ли ниакой какви последствия имат ниските му стойности? На какво пречи?

Благодаря,

Седна

# 1
  • Мнения: 161
Останалите са в норма, но естрадиола е само 179, а минималната граница е 231 до около 600.

Тези референтни стойности са за овулаторната фаза.
Твойте изследвания на кой ден от цикъла си ги правила? И по принцип колко дни ти е дълъг цикъла?

Във фоликулярната фаза (преди ову-то) е нормално да е по-нискък естрадиола.
В първите дни от цикъла естрадиола е нисък и започва да се покачва, за да достигне своя пик малко преди ову-то.

179 изобщо не е лоша стойност, АКО е изследвана няколко дни преди овулацията.
Споко. Мисля че всичко си е наред с хормоните. Стойностите на  LH и FSH  и съотношението им как са?



# 2
  • Мнения: 7 716
На кой ден от цикъла го изследва? Естрадиолът е индиректен показател за наличието на качествена яйцеклетка. Това е динамичен хормон и следващият месец може да бъде в норма. Един месец не е показателен. Повтори изследването другия месец.

# 3
Изследванията пуснах на 4тия ден от цикъла.

Благодаря на всички за подкрепата Simple Smile

# 4
Ето това са резултатите от изследванията ми на 4ти ден от започване на цикъла.

Резутати:         Референтни стойнсти:
•   FSH – 4.2 mIU/mL      2.5 – 10.2 
•   LH2 - 4.1 mIU/mL      1.9 – 12.5

•   Estra6II – 179.7 pmol/l   231-606
•   Testos – 0.90 pmol/l   0.5 – 2.6

# 5
  • Мнения: 2 381
Счита се, че при Е2 200 и големина на фоликул 18 мм имаш вече яйцеклетка годна за оплождане.
Според мен Е2 ти е направо висок за ден 4 от цикъла.
Възможно е според мен да имаш повече от 1 фоликул или ако е само един доминантен да овулираш съвсем скоро.

# 6
  • Мнения: 3 376
Sedna, и аз мисля, че хормоните ти са перфектни  Grinning Особено така в комбинация.

# 7
  • Мнения: 161
Хормоните ти са чудесни!
Стойностите на ЛХ и ФСХ, както и съотношението им е като по учебник.

По-високите стойности на Е2,  може да са свързани с по-ранна овулация (към 10-11 ден например).
Според мен поне за сега не се очертава проблема да е хормонален.

Направи фоликуметрия за да проследиш наличието на спонтанна овулация.
- може да пуснеш прогестерон на 7ми дес след доказана ову. Ако можеш да го направиш в същия цикъл в който си пуснала тези хормони, ще е още по добре. Това ще даде повече инфо за хормоналните нива.
Следваща стъпка:
 - изследване за проходимост на тръбите
 - спермограма с морфология по Крюгер в клиника по стерлитет.  В никакъв случай не я правете в някоя си там лаборатория. Това е високоспециализирано изследване и е редно да се прави от ембриолог, а не от лаборантки.

Успех.
И като мине прегледа при твоя лекар, пиши.

# 8
Blagodaria vi mnogo momicheta!

Radvam se che vi ima Simple Smile i pojelavam na vsichki ni skoro da se premestim v drugia forum...na tezi s bebetata Simple Smile

Shte sam na pregled pri Stamenov sledvashtata sriada, kogato shte mi byde 12 ot cikala i shte vidim dali ima folikul ili ne.
Moje li da se vidi ako veche se e spukal?

Sedna

Общи условия

Активация на акаунт