Частна забавачка "Мила"

  • 9 141
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
Здравейте!
От доста време се колебая какъв вариант да избера за детенце и за мен, но не за това е темата. В крайна сметка по ред причини се спрях на частна ясла. Колебая се между две такива заведения, едното е частна забавачница Мила, а другото е детска ясла Цветенце. Намират се непосредствено една до друга. В Цветенце всичко ми хареса повече, но е и доста по-скъпо от Мила. Та въпросът ми е дали има родители, които имат впечатление от забавачницата? Аз ходих там преди няколко дни, и не съм очарована, малък и недобре уреден двор, много деца и две възпитателки само, няма медицинска сестра, събрани деца от 1 г. до 7 г., готвят им на място, кога готвят, кога ги гледат не знам... Децата са много - около 20. Ще се радвам да споделим впечатления тук, може да е полезно и за други мами.

Последна редакция: вт, 13 фев 2007, 21:29 от olja

# 1
  • София
  • Мнения: 1 464
Къде се намират тези ясли? Аз мисля да опитаме на частна ясла, но около навършването на втората годинка. Какви са таксите там? Аз ходих да разгледам ЧЯ Пламъче, аз не мисля, че е чак толкова лошо, както една от мамите във форума беше написала. Таксата там е 330 лв

# 2
Много време е минало, откакто е зададен въпросът, ама аз сега го намерих и реших да отговоря, може да послужи на някого, все пак.
За Цветенце нямам впечатление, освен че нещо не ми хареса като я посетих, ама това си е мое мнение, непроверено, може и да не е вярно! Но в Мила ние ходим вече повече от половин година (всъщност от октомври) и много му е хубаво на детенце там!  Grinning  Двора не е голям, но е достатъчен, за мен поне, имат си пясъчник, пързалки и др., а и са навън в по - голямата част от времето. Относно двете възпитателки - това, според мен е най - важният въпрос,  защото може да са две, но са чудесни! Отнасят се към децата с много любов и внимание, на много неща ги научиха, откакто са тръгнали (моята дъщеря и нейното приятелче, които започнаха заедно), изключително нежни бяха особено в началото, докато свикнат и за мен лично няма значение точно колко са децата, след като добре ги гледат всички! Относно готвенето - незнам кога готвят, това, че децата ядат домашна храна, за мен си е плюс и не съм забелязала рефлектира върху каквото и да е било... така де, писах и на други места, зависи кой на какво държи, но аз си казвам мнението, защото, според мен, в Мила е много готино!!! Laughing Laughing Laughing

# 3
Здравете, на всички мамита.
Искам да изкажа моето мнение относно Частна забавачка Мила.
Е, моя син ходи там вече 1год.- искам да ви кажа че по- добри и отзивчиви госпожи не съм срещала.Жени които се стараят да задоволят почти- казвам почти всеки детски каприз.Учат 2 езика- под формата на песнички за по-малките / руски и анг. ез./.Вярно е че е тясно но те непрекъснато са навън- та дори и зимата. Относно храната да наистина им готвят на място , но то затова си има жена която отговаря за това.Специално моя син е много доволен и плаче всеки път като си тръгва.Да наистина групите са смесени но най-голямото дете е на 4г., а най- малкото на 1,6м.  но това че има и големи деца не е проблем така съзряват по-бързо. Heart Eyes
Относно учителките- супер са Laughing Laughing Laughing Laughing, дори главната е логопед и ги учи да говорят правилно. Питайте някоя от майките на които децата им ходят там дали плачат сутрин, не аз такова нещо за 1 г. не съм видяла. А и за частна градина цената е приемлива- 170лв.- а в Цветенце едвойно и пак при същите условия. Ако някои го интересува нещо конкретно ще отговоря подробно на всеки.  

# 4
  • София
  • Мнения: 553
Здравейте!

Нас също точно в момента много ни вълнува въпроса с частните детски ясли, тъй като дъщеричката ни другия месец прави 2 г. и ще я пускаме най-вероятно на ясла. Бихте ли ми казали къде се намират тези ясли.

# 5
  • София
  • Мнения: 553
В допълнение бих помолила и за контакти ако е възможно, за да можем да се свържем с тях в случай, че ни устойва като местоположение.

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 797
Може ли адрес и телефон на забавачницата?

# 8
  • софия
  • Мнения: 495
Моят син ходи в "Мила" от началото на месеца,но впечатления имам от доста по -отдавна LaughingДечицата на две приятелки ходят там,а също така познавам и две от възпитателките.Мястото може да не е лукс,но е пригодено чудесно за децата.Както вече е казано по-горе,има си жена,която готви и всеки ден ядът домашно приготвена храна.Моят син по принцип е много привързан към мен и фактът,че ходи без да плаче и мрънка за мен говори доста LaughingЦената също е много добра,мисля че за частна ясла е без конкуренция.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 464
     Тъй като една мама попита за координати - ето какво намерих:
     Детска забавачка "МИЛА"

     Целодневна забавачка (английски и руски език).
     жк Бъкстон, ул. "Майстор Миленко Радомирец" 4
     тел.: 02/ 856 41 50

# 10
Да, това е адреса. Тъкмо го издирвах - не го знам наизуст. Намира се горе - долу срещу бензиностанцията, малко под колелото, където върти тролей двойка. Почти в самия горен край на бул. Бъкстон е... ако на някой  ул. Миленко Радомирец нищо не говори. Цветенце е от горната страна на Мила... но то е само ясла, а в Мила има и предучилищна включително... да не го мислим Hug!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
запис

# 12
  • Мнения: 15
Днес ходих и до Мила и до Цветенце. Имам съвсем пресни впечатления. Относно Мила: малко ме стресна факта, че в момента са 27 дечица, за които отговарят 2 жени. Дворчето наистина е малко, но пък е пълно със всякакви играчки. Нямат отделни групи. Жената с която разговарях ми каза че била против отделянето на малки и големи, но пък имаше много добър подход към детенцето ми докато бяхме там (това може би ми направи най-голямо впечатление). В момента там нямало вакантни места, преди мен чакали още две майки. Таксата беше 180лв.
После ходих и до Цветенце - групата беше от 11 деца и казаха че максимума е 12.Директорката  (която им готвеше по това време и обяда) ми обясни, че или треябва веднага малкия да започне ясла или чак април, защото иначе ще е нонстоп болен. В понеделник ще отида да говорим по обстойно и да разгледам помещенията. Иначе цената е 350лв. + 4лв. за час по музика един път седмично. Пари не се връщат ако детето се разболее, дори връщали детето ако видели че е болно.
Това е засега, аз също се колебая между двете градини, така че оставам да следя темата.

# 13
  • Мнения: 1 347
А в някоя от двете ясли има ли мед.сестра? (прочетох, че през февруари в "Мила" е нямало, но сега може и да са намерили). (И аз почнах да мисля за частна ясла от пролетта, но май няма да е лесен изборът  Grinning ).

# 14
  • Мнения: 1 336
Днес мисля да посетя и двете градини някой има ли по-скорошни впечатления  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт