Отговори
  • Мнения: 267
Здравейте , моля някои да ме успокои или даде съвет какво да правя!
Бебка се роди 2 800гр. и 48 см.На 1м. беше 3750гр., на 2м. 4800гр. , а днес на консултацията беше 4300гр.Незнам какво става?! #Crazy
Според педито дори и предния месец да имало някаква грешка в замерването, 1 500гр. за три месеца било твърде малко и трябвало да почвам да я дохранвам! моля дайте съвети, че се побърквам от притеснение!

# 1
  • Мнения: 143
Предполагам, станала е някаква грешка! Няма как да е отслабнала, още повече пък половин килограм.Не се притеснявай кърми си детето Simple Smile Иначе как мислиш, храни ли се с апетит, боледувало ли е, нещо притеснително през последния месец имало ли е?

# 2
  • Мнения: 267
Ами според мен не-нито е боледувала, нито нищо освен може би че не иска да спи през деня . Но ако приемем че предния месец е станала грешка пак е зле, защото идлиза , че за два месеца е качила 600 гр.
И сега се чудя и се мая какво става и какво да правя!

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Искаш ли да разкажеш по-подробно как се храните (колко пъти, едната или двете гърди, нощем папа ли и т.н.) и как са памперсите?
Междувременно може да вземеш мерки да се кърмите максимално често и след седмица да отидеш отново да измерите детето.

# 4
  • Мнения: 267
Искаш ли да разкажеш по-подробно как се храните (колко пъти, едната или двете гърди, нощем папа ли и т.н.) и как са памперсите?
Междувременно може да вземеш мерки да се кърмите максимално често и след седмица да отидеш отново да измерите детето.
По принцип се храним 6 пъти през 3 часа, но винаги когато иска още и давам без да я ограничавам!по-често се храним и от двете гърди като храненето ни е по 20-25 мин. общо!Нощем не се буди за ядене,спи си спокойно! Ака си всеки ден и пишка редовно!Доколкото съм информирана не правя нищо грешно ама знам ли, или по-точно вече нищо незнам! Sad

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
А ти визуално как преценяваш - изглежда ли отслабнала? На тази възраст 500 грама не са малко и със сигурност може да се види с невъоръжено око, ако е свалила толкова.
Със сигурност е добре да я претеглиш пак - веднъж на същия кантар и веднъж на друг (макар че често между различните кантари има грешка от порядъка на десетки до неколкостотин грама, половин килограм е прекалено голяма разлика).
Както Хедра отбелязва, добре е да се опиташ да я храниш по-често - да речем, вместо на 3 часа й предлагай на 2. За момента поне може би ще е удачно и да я кърмиш веднъж поне през нощта - докато нещата се наредят.
Това, че ака и пишка редовно, е добър показател за това как яде, но все пак за да се успокоиш, теглене на два кантара и контролно теглене след още 1-2 седмици (да се види как върви за това време наддаването) сигурно ще е добре.

# 6
  • Мнения: 267
А ти визуално как преценяваш - изглежда ли отслабнала? На тази възраст 500 грама не са малко и със сигурност може да се види с невъоръжено око, ако е свалила толкова.
Със сигурност е добре да я претеглиш пак - веднъж на същия кантар и веднъж на друг (макар че често между различните кантари има грешка от порядъка на десетки до неколкостотин грама, половин килограм е прекалено голяма разлика).
Както Хедра отбелязва, добре е да се опиташ да я храниш по-често - да речем, вместо на 3 часа й предлагай на 2. За момента поне може би ще е удачно и да я кърмиш веднъж поне през нощта - докато нещата се наредят.
Това, че ака и пишка редовно, е добър показател за това как яде, но все пак за да се успокоиш, теглене на два кантара и контролно теглене след още 1-2 седмици (да се види как върви за това време наддаването) сигурно ще е добре.
Според мен не е отслабнала-и аз си мисля че 500гр. щяха да и се отразят и да забележа! Тя е много живо дете и спи много малко през деня- възможно ли е затова да качва по-малко/ защото според педито 1 500гр. за три месеца е малко/Освен това когато не е гладна и се опитам да й предложа реве и се дърпа все едно й причинявам болка. Иначе е с 10 см. отгоре! Теглих я и на електронен кантар и пак е толкова- 4 300гр.

# 7
  • Мнения: 119
Цитат
Освен това когато не е гладна и се опитам да й предложа реве и се дърпа все едно й причинявам болка
Възможно е поради друга причина да се дърпа. Моята беба вчера с рев се дърпаше от гърдата, а като и предложих изцедена кърма с лъжичка папка с голямо удоволствие. Сигурно спи през цялата нощ, за да компенсира будуването денем...
Опитай се да я приспиваш през деня. Дали ще е на гърда, с люлеене, в количката... все ще се намери някакъв начин. Например аз днес открих, че Калина спи много добре в спално чувалче с вълнена подплата - вълната я затопля и вече спи необичайно дълго (чак леко се притеснявам). Та идеята ми е да вкараш нощно хранене. И възможно най- често през деня... Пиши как сте

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Според мен не е отслабнала-и аз си мисля че 500гр. щяха да и се отразят и да забележа! Тя е много живо дете и спи много малко през деня- възможно ли е затова да качва по-малко/ защото според педито 1 500гр. за три месеца е малко/Освен това когато не е гладна и се опитам да й предложа реве и се дърпа все едно й причинявам болка. Иначе е с 10 см. отгоре! Теглих я и на електронен кантар и пак е толкова- 4 300гр.
Ами, донякъде е прав докторът - 1500 (500 на месец) за три месеца е действително малко, но не чак твърде малко. 10 сантиметра отгоре показват също, че расте - все пак е важно да дърпа и на височина, не само на тегло, обиколките също показват как се развива. Да, има деца, които качват по-малко от останалите, но се развиват добре - как сте като физика ти и бащата на бебето?
Мислиш ли, че можеш да опиташ с по-често кърмене, вкл. нощем полузаспала докато е?

# 9
  • Мнения: 267
Бу, ще опитам да я храня през два часа, дано има подобрение, че нещо много се шашнах  и само седя, гледам я и търся признаци на нещо нередно! Sad дано нищо да й  няма Praynig и просто да е била малко храната!Благодаря че се отзовавте на проблема ми!

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
udy, не се тревожи прекомерно - щом расте на височина, щом ака и пишка добре и все пак наддава (макар и може би малко по-малко от 'стандарта', но бебетата не се правят по калъп), вероятно всичко е наред.
Можеш за твое успокоение да я претеглиш сега и пак - след 1-2 седмици, но не се изкушавай да я мериш помежду и да се стресираш Simple Smile
Погледни това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325
и ще видиш, че теглото на бебето все пак е в норма, макар на долна граница.
По-притеснителна е разликата в меренията (а не самото наддаване), но вероятно става дума за грешка - ако не наддаваше, бебето няма и да пишка и ака както обичайно; още повече, че щом е порастнала с 10 см, на височина расте по-висока от връстниците си, танто за кукуриго Simple Smile
Не се тревожи излишно; опитай да я кърмиш по-често и я претегли след седмица-две, но недей се притеснявай без нужда - надали е останала гладна - на 3 месеца много добре разбира и майката и всички съседи околовръст, ако едно бебе е гладно  Grinning

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
...ползва ли бебето биберон-залъгалка? Щом я кърмиш от двете гърди, вероятно 1-2 допълнителни хранения ще помогнат.

# 12
  • Мнения: 267
udy, не се тревожи прекомерно - щом расте на височина, щом ака и пишка добре и все пак наддава (макар и може би малко по-малко от 'стандарта', но бебетата не се правят по калъп), вероятно всичко е наред.
Можеш за твое успокоение да я претеглиш сега и пак - след 1-2 седмици, но не се изкушавай да я мериш помежду и да се стресираш Simple Smile
Погледни това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325
и ще видиш, че теглото на бебето все пак е в норма, макар на долна граница.
По-притеснителна е разликата в меренията (а не самото наддаване), но вероятно става дума за грешка - ако не наддаваше, бебето няма и да пишка и ака както обичайно; още повече, че щом е порастнала с 10 см, на височина расте по-висока от връстниците си, танто за кукуриго Simple Smile
Не се тревожи излишно; опитай да я кърмиш по-често и я претегли след седмица-две, но недей се притеснявай без нужда - надали е останала гладна - на 3 месеца много добре разбира и майката и всички съседи околовръст, ако едно бебе е гладно  Grinning
[/quote
Благодаря ти Бу, успя да ме разсмееш Simple SmileЩе пробвам с по-често хранене и да видим! Аи забравих да ти отговоря, че двамата с таткото сме със спортни фигури, но не кльощави! От 6ч.насам яде три пъти а по-колко незнам

# 13
  • Мнения: 267
Да ползва, защото с тия колики иначе няма оправяне

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Да ползва, защото с тия колики иначе няма оправяне
Може би е добре за момента да ограничиш употребата му, мислиш ли, че е възможно? Понякога бебетата ползват биберона прекомерно и това е за сметка на кърменето.
Прочети тези статии първо:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8059.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13432

Общи условия

Активация на акаунт