ужас..

  • 1 460
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 412
мили мами,
оказа се че преподавателката ми по немски е с две 30 годишни близначки, които вече второ работно място сменят в комплект, които нямат гаджета, движат се само двете и като резултат все още живеят с родителите си...#Crazy

безкрайно съм притеснена..чак пък и работата да сменят заедно?!
за мен това натежава везната към различни групи в детската градина..определено! ooooh!
вие какво мислите по въпроса???? Sick

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Мисля ,че точно затова трябва да наблягаме на различността на децата,започвайки да ги обличаме различно и да се отнасяме различно,насърчавайки различните им вкусове.Аз също съм за разделянето им,но смятам да го направя в училище.
И аз съм виждала подобна двойка жени близначки към 40-те,ходят само двете заедно ,облечени еднакво, с еднакви прически.Може би при жените се получава по-често,защото май мъжете не се чувстват толкова обвързани с близнака си  или просто аз не съм срещала такъв случай.
Но за мен главно е да ги насърчавам да са самостоятелни личностти.Както беше писала една майка тук ,нейните деца дори се хранят по различно време(е пораснали деца все пак)

# 2
  • Мнения: 601
Мога само да добавя още един "УЖАС"! Наистина е много важно към близнаци да не се отнасят като към една личност, а като към самостоятелни хора.

# 3
  • Мнения: 1 895
Преди 6-7 години работех на "Дондуков". Всеки ден виждах двойка мъже-близнаци около 50-те. Обличаха се съвършено еднакво, ходеха винаги двамата и по цял ден спореха един с друг. Тогава ми се виждаше смешно...сега не Thinking Това ограничаване и преиначаване на "Светът е за двама" е малко стряскащо.
Слава Богу, дребните нямат мераци да се обличат еднакво и имат достатъчно отличителни черти и визуално и като характер.

# 4
  • Мнения: 990
Мога само да добавя още един "УЖАС"! Наистина е много важно към близнаци да не се отнасят като към една личност, а като към самостоятелни хора.
Да така е. До голяма степен това зависи и от нас родителите.
мили мами,
оказа се че преподавателката ми по немски е с две 30 годишни близначки, които вече второ работно място сменят в комплект, които нямат гаджета, движат се само двете и като резултат все още живеят с родителите си...#Crazy
Просто нямам думи   #Crazy Sick. Това вече е прекалено ,като се има предвид ,че това са зрели хора все пак  ooooh! вярно е ,че между близнаците има връзка , но чак пък такава зависимост  Tired

# 5
  • Мнения: 7 803
м да, много отдавна съм казвала, 4е съм ЗА разделянето и че в германия е такава практиката в 80 % от държавните заведения.

# 6
  • Мнения: 4 965
И аз да кажа своето "Ужас".
Според мен, зависи изцяло от родителите - нито събирането, нито разделянето на децата би помогнало, ако вкъщи постоянно ги уеднаквяват.
Аз няма да се повтарям, че съм против разделянето - писала съм си аргументите и ме е страх да не изпадна чрез него в другата крайност, но въпросът е как самите ние се отнасяме към децата си и дали поощряваме еднаквостта или различията им.

Аз винаги съм показвала одобрението си, когато изявят различни предпочитания - независимо дали става дума за дреха, играчка, храна или нещо друго. Всячески им показвам, че не трябва да се влияят от мнението и действията на другата. Постоянно изтъквам, че са сестри (не ги наричам близначки), но са много различни и физическата прилика няма нищо общо с характера и поведението.

Иначе, аз също познавам 2 такива сестри, които са над 30-годишни и са като гербови марки, но те не са от моя род  Sunglasses (казвала съм, че при нас близнаците са доста, но нямаме такива "изцепки".

# 7
  • Мнения: 649
УЖАС! Не бих позволила такова нещо! То не, че някой мен, ще ме пита, но кой знае колко трябва да е силна връзката между двама, за да правят всичко заедно и еднакво! Добре, че още от сега всеки е толкова по-различен от другия.

# 8
  • Мнения: 3 336
О, в квартала на майка ми има двама на възраст около 50, еднакви дрехи, очила, сигурно и еднакъв диоптър носят ooooh!

Явно наистина семейството оказва влияние, а не толкова пола Thinking

# 9
  • Мнения: 2 013
Такава опасност грози само еднояйчните близнаци, мисля.
Моите са напълно различни, доста се бият и карат, крещят си един на друг, че се мразят, състезават се, мерят всичко... По-скоро съм притеснена да не се разделят твърде много.
Иначе са в различни класове, вече няколко месеца, а са в различни класове точно заради постоянните им конфликти. Но са заедно следобяд в занималнята.

# 10
  • Мнения: 17 546
 Тук е поста ми по подобен повод в друга тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=43380.20  ето това мисля аз! Според мен такава зависимост от друго човешко същество, пък било и твоаят близнак е страшна, и най-вероятно се е превърнала в диагноза!

# 11
  • Мнения: 256
Макар още да не съм майка нека дам и аз своя глас с едно голямо "ужас".
От този синдром/ако мога така да го нарека/не са ли застрашени най-вече еднояйчните близнаци  newsm78 или пък е до човек и възпитание и отношение в ранните години... newsm78.
Много е жалко-на мен би ми се късало сърцето,ако съм родител,но пък такива случаи сигурно са продукт на самите родители.....оффф!
Скоро майка ми ми чете статия по повод близнаците как освен различното обличане,различни вещи,прически и т.н. как трябва да са в отделни групи още от детската градина и ако те искат да са заедно родителят да бъде твърд и да се противопостави и ако има такава възможност децата да се разделят и едното да се дава на едната баба,другото на другата/на гости де/.

# 12
Струвами се, че ако се отнасяме към тях като към различни личности и ги оставим да имат различни приятели няма да се получи така. Трябва да стимулираме тяхната самостоятелност.
Не трябва да има - иди със сестра си или не може да излизаш без сестра си и подобни.....

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Цитат на:  link=topic=164906.msg3217014#msg3217014 date=1171404437
Макар още да не съм майка нека дам и аз своя глас с едно голямо "ужас".
От този синдром/ако мога така да го нарека/не са ли застрашени най-вече еднояйчните близнаци  newsm78 или пък е до човек и възпитание и отношение в ранните години... newsm78.
Много е жалко-на мен би ми се късало сърцето,ако съм родител,но пък такива случаи сигурно са продукт на самите родители.....оффф!
Скоро майка ми ми чете статия по повод близнаците как освен различното обличане,различни вещи,прически и т.н. как трябва да са в отделни групи още от детската градина и ако те искат да са заедно родителят да бъде твърд и да се противопостави и ако има такава възможност децата да се разделят и едното да се дава на едната баба,другото на другата/на гости де/.Но Galfi запомни,гледай да не реагираш толкова твърдо ,а когато нещо не върви реагирай според ситуацията.Извини ме ,че ти давам непоискани съвети.
тази статия ми се струва малко пресилена и ако не им харесва на децата да са по цял ден разделени може да се вкл в различни дейности-например в нашата градина има танци,във вашите сигурно има повече занимания извън групата

# 14
  • Мнения: 1 419
И аз се присъединявам към реазкцияра "Ужас"!
Виждала съм такива жени, но те бях към 60те  #Crazy - абсолютно еднакви прически, цвят и грим; дрехите, ако не еднакви, бяха винаги подобни. Ходеха с не повече от 2,5км/ч и винаги за държаха под ръка  Rolling Eyes.

Мислех, че заради факта, че при мъжете винаги има повче съревнование, то би било по-рядко явление, но явно е от възпитанието  newsm78.

Според мен този риск също е по-скоро за еднояйчните. Не съм специалист и може да греша, но подобно третиране на разноячните би довело до обратен ефект, а именно да си `мерят пишките` за най-малкото нещо и да се карат непрекъснато, опитвайки се по този начин да си извоюват имането на личност.

Общи условия

Активация на акаунт