Много храни....ами кърмата кога?

  • 491
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
здравейте мамчета.Сесилия е на 6м. и след всяка консултация ми съобщават да започвам с нова храна.още си я кърмя като цяло,само вечер след къпане и давам АМ,на обяд пюре(редувам плодово или зеленчуково)и ако иска след него пак я кърмя.досега трябваше да въведем кашата(което аз не направих) а от тук нататък вече и попара.кажете ми как да смогна и кога да я кърмя newsm78.забелязвам че тия дни и отслабва желанието за кърма.не бих желала само 2 пъти да остане кърменето а незнам как да си направя график
ще ми помогнете ли? Tired

# 1
  • Мнения: 371
Ами защо трябва да въвеждаш наведнъж всичко?!! Може примерно на обяд да даваш зеленчуково пюре, следобяд плодово /като редуваш през ден с каша например/, а другите хранения за деня - кърма.

# 2
  • Мнения: 201
Аз давам различни храни по малко или колкото синът ми пожелае да изяде. Предиобед / след сутрешния сън /  предлагам няколко лъжички плодово пюре, пасиран плод - тези дни въведох банан и ябълка , или пасиран плод с мляко.
На обяд давам зеленчуково пюре с мляко/ днес ще сложа и съвсем малко пилешко/ като след него му предлагам и да суче.
За следобедна закуска редувам млечен кисел от царевично нишесте и ябълки / ябълки и банани ; бананова каша или домашно приготвена оризова каша със същите плодове.След това пак предлагам да суче. През останалото време предлагам само мляко.Нямаме определен режим и още се кърмим и през нощта.

# 3
  • Мнения: 201
Пропуснах един от основните ни "специалитети" - плодов шейк.Правя го като смесвам равни части плодово пюре и АМ и го давам предиобяд или следобяд преди или след кърмене.

# 4
  • Мнения: 1 517
Не започвай с всичко наведнъж, разбира се! Започва се с една лъжичка, количеството постепенно се увеличава. Хубаво е да изчакваш поне 3 дни, преди да въведеш нова храна, така, ако има алергична реакция, ще разбереш към какво е.
А за кърменето - то не спира, не замествай хранене, ако искаш да продължиш да кърмиш. По схемата със заместването кърмата ти много бързо ще намалее. Аз досега си кърмя бебе след всяко хранене, стига да иска!
Можеш да се поровиш и в библиотеката, ще намериш много полезни съвети за захранването!

# 5
  • Мнения: 3 161
Хей, това е схема за отбиване, не за кърмене! Ако искаш скоро да прекратиш с кърменето, на прав път си. Ако искаш, като много майки тук, да кърмиш до 1 и даже до 2 г., не давай повече от 1 - максимум 2 неща за ядене на ден, и то след кърмене! Та вие сте само на 6 месеца - едва сега започва захранването според съвременните препоръки. До годинката се процедира така - кърменето е основна храна; допълнителните храни - за разнообразие и обогатяване на вкуса. След годинката вече може да помислиш за хранене, допълвано с кърма (тогава кърменето е след манджата). Но много бебета продължават да са основно на мляко и късно прояждат - знаят си по-добре от нас кое е най-хубаво за тях!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 056
Хей, това е схема за отбиване, не за кърмене! Ако искаш скоро да прекратиш с кърменето, на прав път си. Ако искаш, като много майки тук, да кърмиш до 1 и даже до 2 г., не давай повече от 1 - максимум 2 неща за ядене на ден, и то след кърмене! Та вие сте само на 6 месеца - едва сега започва захранването според съвременните препоръки. До годинката се процедира така - кърменето е основна храна; допълнителните храни - за разнообразие и обогатяване на вкуса. След годинката вече може да помислиш за хранене, допълвано с кърма (тогава кърменето е след манджата). Но много бебета продължават да са основно на мляко и късно прояждат - знаят си по-добре от нас кое е най-хубаво за тях!


Емем, по-точно не може да се каже! smile3501
Мариян до годинката беше почти изцяло на кърма, като в 6,5 мес започнах да давам по няколко лъжички пюре или каша дневно между кърменията(така направих проверка, че не е алергичен към нищо). От 10-тия месец започнах да давам бисквитки, корички, жълтък супички и др. неща, но не съм замествала кърмене - всичко в минимални количества(рекорда е половин пюряно бурканче за ден) за опитване, не за наяждане. От годинката насам вече сме на детска кухня и изяда всичко, като суче по 4 пъти на ден още и през 2 часа нощем.

Общи условия

Активация на акаунт