От кога колики

  • 882
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте, мами! Дребосъкът е вече на 12 дни и се чудя кога започват коликите. От два дни мрънка от време на време и се присвива и не знам дали не го боли стомахчето.

# 1
  • Мнения: 535
Възможно е и да са колики, но тъй като няма как да разбереш, можеш да опиташ да изцедиш малко количество кърма, преди да му дадеш да суче. Също е вариант и да му даваш да суче само от едната гърда в продължение на 3 часа. По това, което описваш, може да се дължи и на болки в коремчето, обикновено тогава бебетата се присвиват, сгъват крачета и на моменти почервеняват. Не съм много наясно, защото не сме имали колики Blush Предполагам, че другите майки, ще ти дадат и съвет за някакво мехлемче. А моите съвети вече ги написах. Можеш също и да държиш бебето до сърцето си и да топлиш коремчето му със затоплени кърпи. Успех Hug  bouquet

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Напълно е възможно вече да се появят колики... Предполагам е момченце, нали...?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 056
Скоро ще започнеш да различаваш коликите от друия вид плачене. Обикновено те се появяват по едно и също време (най-често вечер, но не е правило) всеки ден. Бебето започва да плаче някак по-различно от обикновено. Мъри си присвиваше леко краченцата, свива си стомахчето, чува се как пука вътре и проплакваше на тласъци(като менструални болки, ако си имала) - врещи, врещи 1-2 минути, отпусне го, врещи, врещи, отпусне го...и така по около час всяка вечер. Започнаха да го мъчат към10-тия ден, тъй, че е възможно да имате вече.
Много му помагаше за го гушкам на гърдите си с коремче към мен(да го затопли), суче ако иска и разхождане из стаята, както и да му пея нежно. Понякога дори спяхме така:
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1028077
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1028282
Дано са леки при вас!

# 4
  • Мнения: 532
Здравей и честито бебенце!

прилича на колики. Могат да се появят още от първия ден - няма рецепти кога точно.

Това, което е искала да ти обясни Станси е, че понякога бебоците гълтат само предно лактозно мляко и не могат да достигнат до задното по-мазно, което поуспокоява коликите. Това се случва при честа и безразборна смяна на гърдите. В Библиотеката има статия за предно и задно мляко.

Лудмилана  Grinning ти е пуснала чудесни снимки - много ще помогнат при колики.

Въоръжи се с търпение - до 3 месец най-много ще отминат, някои още в края на 1-ви.

Много ще ти помогнат статиите от Библиотеката за коликите - изчети ги - слагай бебо да суче и сядай пред компютъра да четеш  Grinning.

Можеш да подпомогнеш бебо като се вгледаш и в собственото си хранене - намали алергенните и подуващи стомаха храни - млечни /особено прясно мляко/, цитруси, яйчен белтък /жълтък може и е чудесна храна, твърдо сварен/, ядки /особено фъстъци/, риба и черупчести, богати на целулоза /боб, зеле/, газирани напитки и други "боклучави" храни (аз така ги наричам - сигурно не ядеш такива).

Хапвай добре - по малки количества, но често.

Не злоупотребявай /хранене в големи количества/ от нарочените за проблемни храни.

Скоро ще минат гадните колики! Успех в кърменето!

# 5
  • Мнения: 3 760
Според мен - от 3-5-ти ден  Confused
Честито бебенце!!!!  bouquet
Подкрепям горните мнения!!!!

# 6
  • Мнения: 2 807
И Ива, и Мони бяха с колики от около 7-я ден след раждането.

Предополагам, че кърмиш... и това, което можеш да направиш е да избягваш газообразуващи и алергизиращи храни. Бебчо определено ще го оцени  Wink

И честито бебче!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт