айде сега дайте акъл

  • 1 252
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953
в събота си купих нова блуза.бяла с черно поло. много готина и ми стои перфектно,и както се полага взех че я изпрах. на ръка,но черното пусна. ами сега.......... newsm78,взех и разпорих яката и остана само бялата блуза,която си е завършена и няма да се разплете. добре де накиснах я в хипохлорит и там където беше черното стана жълто.жълтее. а кажете ми сега какво да правя.толкова ми хареса.пък и нито веднъж не съм я облекла.яд ме е. smile3511 ще се пукна от яд. newsm45

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 Joy Joy Joy

Извинявай, но много ме разсмя... хвърли я тази блуза ... неспасяемо е положението

# 2
  • Мнения: 115
Пробвай с белина. Аз така веднъж боядисах на мъжа ми потниците в розово/ бях сложила в пералнята една червена блуза, която се оказа, че изпуска/ и като ги накиснах в белина/ един цял ден/ се оправиха

# 3
  • Мнения: 5 317
И аз така си урезилих една чисто нова риза.Няма оправяне.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 345
зависи от материята и аз съсипах една такава с черно и не се оправи,но така или иначе пробвай избор нямаш

# 5
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Aко не стане с 24 часа киснене в белина, може да я боядисаш примерно в червено. С черното поло ще си отива  Peace

# 6
  • Мнения: 4 380
Няма оправяне. Изкуствените материи от белина жълтеят. Прежали я! Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 330
За съжаление блузката ти няма да се оправи. И аз така направих с една бяла блузка, която пък пожълтя от слънцето на простора. Слагах я във Вениш , но нищо не се получи. Изпвърлих я, колкото и да ми харесваше...

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 207
има един гел на Апта за петна с него съм махала всякакви петна нямате си и на представа мъжо си купи нови дънки светли и кожена емблема на колана при пране освен че боядиса дънките и цялото пране намазах оставих около 30 мин и пуснах наново цяла пералня нямаше и помен от петна пробвайте върши чудеса постояно мажа нещо особено детските дрехи Peace

# 9
  • Мнения: 1 418
Човек се учи,докато е жив.
Колко дрехи съм опропастила така...и продължавам.
Пералнята е виновна.

# 10
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
desi.a купи си Вениш , но не течен , а на прах.Скъп е , но си заслужава. Ползвам го от доста време , а и дъщеря ми също заради малкия ..... дрехи с петна  нямаме , без значение от материята или плата или плетивото.... УСПЕХ!  Peace

# 11
  • Мнения: 953
благодаря ви много за идеите.току що майка ми ми каза и за амоняк.да я накисна и щяла да се оправи.имало го по магазините ароматизиран. така и така ще я хвърля ,мога поне да пробвам ,та да знам за друг път.ще натрупам опит.досега не ми се беше случвало такова нещо.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 632
Амоняк смес с кислородна вода (ама да е към 20%) - избелва много.

Общи условия

Активация на акаунт