какво не трябва да се яде до като се кърми

  • 512
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте мами!
Ще сам ви много благодарна ако ми кажете какво не трябва да се яде докато се карми.
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: X
Ако бебчето ти няма някаква алергия можеш да ядеш почти всичко.
Избягвай лютивото, както и храните, които образуват газове - боб, леща, зеле (заради коликите на бебето).
Като минаха коликите аз и от тях си ям вече и няма никакви проблеми. Също пия кафе, ям шоколад и мноого млечни продукти.

Накратко, яж си всичко, но наблюдавай бебето и ако видиш, че реагира на нещо което си яла, например със засилени колики, просто го спри.

Единственото строго забранено нещо по време на кърмене е пушенето - но това извън темата.

# 2
  • София
  • Мнения: 277
аз лично избягвам лютивите неща и газообразуващите. случвало ми се е да ям чесън и да плачка като я сложа на гърда... сигурно й мерише, но пък чесъна си е доста полезен, така че понякога си позволявам... ако бебчо няма проблеми яж каквото ти се яде, защото кърмачките са като бременните в това отношение... трябва да си угаждаме  Laughing

# 3
  • Мнения: 8
Аз избягвам боб,леща,грах.Зелето също не е за предпочитане.След раждането-вече кърмех се налапах с грозде и бебчо го боля коремчето,акушерките казаха да не ям грозде.За чесъна съм чела,че бебетата обичали да им мирише кармата на чесън.Люто можеш да ядеш но по малко.
Газираните напитки дразнят.Друго не се сещам.
Успех с кърменето.

# 4
  • Мнения: 371
Не съм се лишавала от нищо, всичко си хапвах.

# 5
  • Мнения: 2 616
Аз знам, че трябва да се избягват алергизиращите храни, или поне да се намалят приеманите количества на цитросови плодове, прясно мляко, фъстъци и мед, например.

# 6
  • Мнения: 259
Прясно мляко.
Поне при мен.

# 7
  • Мнения: 2 159
до 3-тия месец избягвах лютивите неща и газообразуващите.
сега вече хапвам и тях, но малко.

# 8
  • Мнения: 903
Аз си ям всичко. Само не прекалявам с шоколада и яйцата  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт