не понася да има обувки на краката си - какво да я правя?

  • 1 261
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 309
Здравейте,


моля ви за съвет по-опитни мами, че вече не издържам. Моята дъщеря е на 10 месеца и половина и прави опити да прохожда, все още я държа през гърдичките или тя ме държи за ръцете, но си крачи много добре. Огромния проблем са ни обувките...не може да понася да има на краката си чорапи или обувки, айде вкъщи е лесно, ама навънка - студено е, кално, не може без обувки то е ясно, айде като е с чувала в количката иди- дойди, ама като е топло...тя е направо побъркана на тази тема - само да почна да й обувам обувките и почва да реве и бясно да си търка краката един в друг, ако не е вързана с коланите в количката ги дърпа с ръце, крещи докато не ги свали и почва да се хили доволно ooooh!днес например за 2 часа навън над хиляда пъти ги е свалила, два пъти се връщахме да ги търсим, а ако ходи, се настъпва сама, за да ги свали и после да си продължи, днес не издържах и даже и викнах Sadадски съм търпелива с нея, но това ме изкарва извън кожата ми - най-големия ми страх е да не настине така по чорапи. Какво ли не пробвах - имаме 2 чифта боти, 2 обувки, 3 буйки и 3 буйки на КиК, всичките събува с еднакъв професионализъм, давам й да си играе с тях, че да й омръзнат - не, завързвам връзките зад глезена - пак не, заших на всички панталони ластици отдолу да ги държат - пак не, малка е още и не можеш нищо да й обясниш, правя се на маймуна, за да й отвличам вниманието - успеха е около 5 минути...посъветвайте ме моля какво да правя.

Само на финал да кажа, че това чудо /колкото и глупаво да звучи/ съчетано с борбата, която водя за всяка една лъжица, за всяко едно спане, на всяка разходка, за да се вози в количката ще ме довърши Sad

# 1
  • Мнения: 4 629
И синътми не е много голям фен на обувки и чорапи. Събува ги все още при всяка възможност - когато е седнал, в колата, в количката... Само не и когато ходи  Peace Незнам какво да те посъветвам -  аз нищо не правя, за да му задържа обувките на краката

# 2
  • Мнения: 2 309
Ох, Милф, ако беше малко по-топло и аз нямаше да настоявам...а тя като се напъва да ходи и тогава ги сваля - днес една баба ни гледа половин час как ходи и си настъпва краката / разбирай за да си свали обвките, ама това на околните не им е ясно/, след което на висок глас каза - Аман от амбициозни майки, дето ще изкривят краката на децата, за да проходят по-рано ooooh!

# 3
  • Мнения: 4 629
Ами при нас сега е -1, а миналата седмица беше стигнало до -22 (през деня). А пък ти гледай да не се връзваш на коментарите на разни злобни додрожелатели. Ти си знаеш какво е най-добро за детето ти, а не хората по градинките   bouquet

# 4
  • Мнения: 934
И мойта беше така, и все още е - най-обича да шляпа боса. Но тук е топло и става.
Най-добре да се учите да ходите вкъщи или изобщо някъде, където е по-топло и не и трябват обувки. Като проходи стабилно ще ти е по-лесно да я обуеш, ще видиш. Когато прохождат, децата имат нужда да усещат земята под краката си. Знам, че се препоръчва да се купят 'истински' обувки чак когато детето ходи сравнително стабилно; дотогава само нещо меко и леко, или нищо Wink.
И друго - най-добре да се остави детето само да си проходи. Освен ако тя сама не настоява да я държиш да ходи, разбира се - тогава нямаш избор. Но по-добре да не я свикваш да ходи с помощ, ако може, защото ще почне да иска само това. Едно, че е досадно, и второ, съсипва ти гърба за нула време.

# 5
  • Мнения: 227
Оф и ние сме така,като и слижа обувките и направо полудява.

# 6
  • Мнения: 2 757
имаме 2 чифта боти, 2 обувки, 3 буйки и 3 буйки на КиК,

Аааа малко са, купи поне десетина още.  Joy
Абе детето е видяло, че може да те врътка и що да не го прави. Наистина ли си мълчиш? Ами ако е така ще си те врътка още много време и не само за обувки. Прояви твърдост, покажи кой е шефа. Освен ако нямаш против това да е тя  Wink

# 7
  • Мнения: 2 309
Темата ми била преместена, аз и без това се чудех дали не е за тук...

хич не ми е зор да ходи, ама тя иска, като сме навън реве и се огъва докато не я извадя от количката.

Що се отнася до това кой е шефа, то отдавна е ясно, а и как да обясниш на дете на 10 месеца, единственият начин е да го оставиш да пищи и реве, а аз не съм привърженик на този метод.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
При нас беше същото докато не взех ботуши.В началото се сърдеше че я обувам с тях,защото не може да ги свали,но постепенно свикна.Иначе беше голям проблем особено в дъжд с дъждобрана,аз с чадър и на всеки 5-10 метра обувах изхвърчали обувки...и с лъжичката сме същите.

# 9
При нас проблема го решихме като  и купих (на каката )дом.пантофи  с формата на кученце  страшно им се радваше и единствено с тях шлапаше
Като върви ушенцата  подскачат
А са  удобни,меки и дебели,отгоре са с ластик.Каката ги носи ,а сега и малката.Носим ги от месец и вече позволава всякакви обувки.
Иначе проходихме на 11месеца ,а сега сме на 1год 2 мес
Ако по-рано се бях сетила  за тях  нямаше да се мъчим.
Успех с борбата

# 10
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
И моят си не от същата "зодия" все едно за него си ги писала тези неща. Само, дето вече е по-голям и мога да споделя следното - когато проходи добре, да се движи самостоятелно, то ще забрави бързо да си сваля обувките.
Просто интересните неща ще са много, а обувките ще бъдат "забравени" като дразнител. Сега, когато всеки ден тича по площадките, за миг не се сеща да се събуе. Дойдем ли в къщи, първата му работа е да си свали пантофите и да ходи бос. Решението е вълнени чорапки, които за известно време изтърпява  Peace...
Когато е навън в количката, в колата на столчето или в кошарката си - непременно събува обувки, чорапи и даже се мъчи да сваля чорапогащника (който е голямо спасение за зимата, колкото и да мразя чорапогащи!).

Но  Hug, трябва да те успокоя, че предстои още по-весела фаза - събличането  Peace. В къщи си имам невероятен стриптизьор, та свалянето на обувки ми е шега-работа вече  Mr. Green. Важното е да не се отчайваш! Търси забавления на детето и ще имаш успех, надявам се!

# 11
  • Мнения: 640
На сестра ми малката единствено плетени вълнени чорапки обича. Всичко друго сваля и си ги обува тях. При нея доста помогнаха пиукащите обувки. Интересно им е когато стъпват и издава звук. Опитай с тях...

# 12
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами ако пробва6 някои интересни обувки .. например пробваи някои домашни пантофи с животин4ета или нещо такова .

Общи условия

Активация на акаунт