Опасявам се за обратна захапка

  • 857
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 374
 Дъщеричката ми е на 1г.6м. От няколко дни забелязвам, че си затваря долните зъбки пред горните - не знам дали тя сама го прави или така си й се заформя захапката. Много ми е притеснено - плюс това още сме с биба - много си я обича, а не знам дали и тя не влияе негативно. Моля ви, ако на някой му е познат този проблем....

# 1
  • Мнения: 207
о, да трябва да направиш консултация със стоматолог -хирург
има ли някой в рода ви с изменение на захапката
наблюдавай я и не се притеснявай,може и да е временно
сега стоматологията е толкова напреднала ,че дори ако е на време и захапки се коригират ,но трябва да избият постоянните зъби и тогава

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Чувала съм, че за обратна захапка може да се говори след 5-годишна възраст, но не съм сигурна.
За по-сигурно я заведи на ортодонт.

# 3
  • Мнения: 167
Изразявам лично мнение - смятам, че детето е много малко, за да се говори със сигурност за обратна захапка. Освен това медицината е доста напреднала и ортодонтите правят чудеса, но наистина трябва да са изкарали постоянните зъби или поне 8-12 от тях.

Според мен не трябва да се притесняваш за това, а да се наслаждаваш на малката госпожица.

# 4
  • usa
  • Мнения: 2 113
често долната челюст расте по-бързо от горната, която в последствие обикновено наваксва. малката ми дъщеря беше с обратна захапка. зъболекарят и посъветва да изчакаме каквито и да е намеси докато смени поне предните зъби. сложихме и скоби на осем и половина-девет години, носи ги шест месеца и сега си хапе правилно Simple Smile.

# 5
  • Мнения: 208
Не се притеснявай. Моята дъщеря е на 2 годинки и прави същата захапка от инат. Още е много рано да се установи дали има обратна захапка.

Общи условия

Активация на акаунт