Печен картоф с млечен сос

  • 7 606
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Преди в Хепи приготвяха едни много вкусни картофи с млечен сос. Цепваха ги отгоре на Х и ги пекат с кората, но аз не знам в домашни услович за да се препече така, във фолио ли да ги задуша първо или направо директно да ги пека????

# 1
  • Мнения: 899
Директно ги мяташ на дъното на фурната и само ги обръщаш от време на време. Трябва да са по-големи.
А за соса нямам идея какъв е - по твой вкус Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 668
Аз също не знам как точно се пече картофа ... мисля , че без фолио ще стане по - добре , но мога да ти кажа хубав сос - 3 супени лъжици кисело мляко , 2 с.л. майонеза , сух копър ...  Wink разкошен е , става също за салати , за панирано пиле и т.н.
Ако обичате горчица може да сложиш и една ч.л. горчица .

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Искам и аз да знам за този картоф!  Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 1 104
Мисля, че без фолио ще е по добре, за да се получи хрупкава коричка.
Аз правя следния млечен сос: 2 с.л. кисело мляко, 2 лъжици майонеза малко настъргана кисела краставичка, 2 скилидки  ситно нарязан или пресован чесън.

# 5
  • Мнения: 983
За да не раздвоявам темата, ще пусна тук една рецепта на която попаднах днес. Може да свърши работа на авторката.

   ПЕЧЕНИ КАРТОФИ С ЧЕСНОВ СОС

 800гр. картофи
150гр.заквасена сметана
1/4ч.ч. зехтин
2с.л. сок от лимон
2 сикилидки чесън
1 зеленчуков бульон
1/2ч.л. сол
1ч.л. смлян кориандър/може и без него/
1/2ч.л. черен пипер

Картофите се нарязват на дебели кръгчета, омесват се със зехтина и се нареждат в тава така, че да не се застъпват. Пекат се 15 мин. в предварително загрята фурна/200гр./, след което се обръщат и се пекат още докато получат златист цвят. Изваждат се и се наръсват с 1/2 от бульона, счукания чесън, солта и пипера и се пече още около 10 минути. Сметаната се разбърква с лимоновия сок и останалия бульон. Като изтинат картофите се сервират със сметановия сос.
Да ви е сладко!!!  chef

# 6
  • Мнения: 27 524
Така се мятат директно на дъното на печката, без решетка. Обръщаш по някое време. Стават супер  Peace

# 7
  • Мнения: 983
сега се захващам да правя картофките с чесновия сос и после ще пиша за резултата Peace

# 8
  • Мнения: 139
Така се мятат директно на дъното на печката, без решетка. Обръщаш по някое време. Стават супер  Peace

В смисъл, без тавичка ли? Направо на дъното? newsm78

# 9
  • Мнения: 983
Не мога да ви опиша каква вкусотия  са тези картофки. Препоръчвам ги горещо Peace





# 10
  • Мнения: 2 550
Аз току що направих печени картофи с корички.
Пекох ги директно върху дъното, станаха супер. По принцип ги пека на решетката, но на дъното повече ми харесаха. Направих сос от майонеза, кисело мляко и чесън на прах и станаха бомбЪ!

# 11
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Моят въпрос е малко идиотски, ама не ми се сърдете.
Картофите се слагат на решетката на фурната - цели, необелени, измити само. Нали така?
И след като се изпекат, се обелват и нарязват на шайби? Нали?

# 12
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте - аз правя картофи с млечен сос и в къщи много ги харесват. Обаче са нарязани на шайби. Всъщност сега като се замисля ти търсиш млечен сос от кисело или прясно мляко, защото моите са с прясно. newsm78

# 13
  • Мнения: 2 550
Моят въпрос е малко идиотски, ама не ми се сърдете.
Картофите се слагат на решетката на фурната - цели, необелени, измити само. Нали така?
И след като се изпекат, се обелват и нарязват на шайби? Нали?



Аз ги мия, режа ги на две и пека...без решетка....като рябва да се обръщат за да се изпекат от двете страни. НЕ ги беля, коричката е мнооооооого вкусна. Като са готови ги заливам със сос и готово.

# 14
  • Мнения: 6 461
Приготвяла съм печени картофи на фурна.Стават много вкусни и апетитни   chef .
Соса винаги съм го купувала готов от магазина.Понеже там се предлага разнообразие не ми се налага да го мисля всеки път  Embarassed .

Общи условия

Активация на акаунт