Разтройство след 9 дни диета и лекарства

  • 1 009
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте!
Детето ми е на 1,9 месеца. 9-ти ден се борим с разтройство - като го лекуваме еднвремено и е на диета. Постоянно е гладен.
Ходихме 2 пъти на доктор и днес пак ще ходим...
Диагнозата ни е: "вирус с неидентифициран произход".
Снощи както спи детето пак се изходи. Просто не можем да овладеем положението.
Първо болестта беше като грип: температура около 38 градуса, кашлица и разстройство със зеленикав отенък. Давахме му ентерол, хидрасек, V-C, ампули дражета, капки за кашлица - за да не е сладко(сладко действа раазхлабващо), имуностимулиращ сироп. За храна само на хляб, солети, обикновени бисквити, варени картофи, попара - вече и без сирене, ориз без олио, супа само от ориз, морков и картоф, чай от шипки, дренки.
"Народни лекове" давахме: капка йод във вода, оцет и брашно една лъжичка, чай от живовлек, ...
Ефект - обаче никакъв.
Моля за съдействие, за идеи какво да правим?
Или детето ми е със по-специфичен стомах..
защото лятото имахме подобен проблем - и едва се отървахме:( след 1 месец борба и глад за детето:oops:

# 1
  • Мнения: 3 116
Мая беше 1 месец с растройство поради прием на антибиотици, антихистамини, антигрипни лекарства и сироп за кашлица. През този месец пробвах всичко за което се сетиш: ентерол, хидратин алфа, хидрасек и какво ли не. Минах я на диета, разстройството не спря, затова пак си я пуснах на обща храна.

Един ден спрях всички лекарства, и на другият ден вече разстройство нямаше.

Давате ли някакви антибиотици, сиропи ?

# 2
то и аз се чудя дали да не минем на обща храна, но от друга страна да не се усложни положението и още 10 дни диета...
Не даваме антибиотици. Температурата ни спадна още преди 9 дни.
Едновременно ни растат 4 зъба - от тях 3 кучешки, но друг път е имало разстройство - но без специфичен мирис - както сега, и е минавало бързо
така, че мисля, че не е от зъбите.
Тук в бг-мама има статия за ентеритите
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/476/53/
- и има една описан вирус - ротавирус, която наподобява нашето състояние - със зачервено гърло и температура не повече от 39 градуса.
от едно место чух за ампула гентамицин - 2-3 бр., и спирало разтройството, чудя се дали да му дам
Вирусите след 3 дни предизвикват бактериални инфекции.
Ако е някаква бактерия - може и антибиотик като гентамицин да му помогне - днес ще питам докторката ни дали да му дадем гентамицин... newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 4 575
А защо не направите посявка?; след толкова дни, по-добре първо нея, после лек-ва.

# 4
  • Мнения: 119
Прежимяхме същото в продължение на 2 седмици, започна по същия начин с еднодневна температура. Не помагаше нищо - нито ентерол, нито смекта, хидрасек, абе нищо. Закрепихме положението с чист пектин и нормофлор /препоръчано от гастроентеролог/. Към 10 ден започнах да давам и месце - пуешко, заешко. Но задължително направете посявка.
Успех!

# 5
  • Мнения: 3 506
Моят съвет: Не давай гентамицин. Спри диетата и медикаментите. Храни детето нормално. Диарията ще отшуми след някой и друг ден. Ако не е нещо драстично, не е опасно и всякакви диети само проточват нещата във времето, омаломощавайки организма и пречейки му да се изчисти. В много западни сайтове диетата при диария се счита за отживелица.

# 6
  • Мнения: 3 116
Ей за Нормофлор не се бях сетила  Hug

Това са едни чудесни бактерии (лактобацилус булгарикус), които спомагат за нормализиране на чревната флора  Hug Малката ги пи когато беше само на месец за успокояване на коликите и ни бяха препоръчани от неонатолог.

Едно е сигурно, могат да не помогнат, но със сигурност не вредят и можеш да ги пробваш  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт