ВЕЛИКДЕНСКИ ПОСТИ

  • 1 950
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 453
Има ли желаещи?Аз започнах от днес и дори не съм пушила.Дано издържа.Не съм се зарекла...за да не съгреша.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 795
Не е ли рано за тях?

# 2
  • Мнения: 28
Да се запиша и аз в темета. Също ще започна от днес, на не се заричам. Успех на всички, който са с нас.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 795
Потърсих в нета някакъв църковен календар и доколкото разбрах постите започват от другия понеделник - 19,02  Peace

# 4
  • Мнения: 3 453
От днес са проверих в църковния календар.Моя не е от нета,а от църквата и са от днес.

# 5
  • Мнения: 11 003

От днес започват месните пости, а другата седмица се спират и млечните.
Успех и воля на всички постещи  Peace Hug

# 6
  • Мнения: 12 624
Не започват ли постите след две седмици?  newsm78
Една приятелка понеже ще се омъжва на 24.02 и й казаха, че това е последната събота преди постите и след това не можел да се сключва църковен брак. Уф, малко неясно го обясних, дано сте ме разбрали.

# 7
  • Мнения: 3 453

От днес започват месните пости, а другата седмица се спират и млечните.
Успех и воля на всички постещи  Peace Hug
Peace Peace Peace  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 218
Здравейте и от мен.Аз съм върла привърженичка на постите.От миналата година спазвам Великденските,Богородичните и Коледните пости и да ви кажа се чувствам много по-добре от преди.Започнаха да ми се случват много хубави неща както в емоционален,така и в професионален план.За мен постенето е едно духовно пречистване и опрощаване на натрупаните грехове,защото такива всеки има.Аз спазвам строгите пости.От днес се заговява месото,а другата седмица е сирни заговезни и от другия понеделник се спират всички други животински продукти.Аз храненето го спазвам съвсем стриктно,но от другите прегрешения не мога да се лиша:като тютюнопушене и плътски удоволствия Joy Joy Joyи въпреки всичко има ефект.При започването на едни пости човек се чувства емоционално и психически по-добре,чувства се жив и изпълнен с енергия,няма го този отвратителен ефект както при повечето диети(отпадналост и непоносимо чувство на глад)така че препоръчвам на всеки,който има възможност и който се чувства отговорен към себе си и към Бог да се опита да спазва постите,дори и само изключвайки месото от своето меню.Успех на всички решили да предприемат това прекрасно пречистване на дух и тяло Hug

# 9
  • Мнения: 5 317
И аз ще ги спазвам.

# 10
  • Мнения: 814
Права е mimitka, от днес не се приемат месни храни, но са разрешени риба, сирене, яйца и масло до Сирни заговезни, т. е до 18.02. или така наречената прошка, поклади и т. н., когато на празничната трапеза се сервира за последен път до Великден баница, варени яйца, бяла халва и се иска прошка от по-възрастните. В първите три  дни след Сирни заговезни църквата е отредила да не се яде нищо и дори вода да не се пие-както душата, така и тялото се пречистват. Аз не съм го спазвала, малко пресилено ми се струва да се издържи  и без вода, но от леля ми съм чувала, че нейното поколение дори като деца са го спазвали. Понеделникът след Сирни заговезни наричат  Песи/Чист понеделник, следват Черен вторник, Луда сряда и Въртоглав четвъртък.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 840
И аз постя от днес.
От другия понеделник мисля да огранича храната драстично, освен че ще съм спряла всички храни с животински произход.
Изобщо, ще постя не с цел отслабване, а с цел ограничаване, изграждане на волята и приучване към търпение, самоограничаване и смирение.
Истински съм постила само веднъж в живота си и след като се пречистих, ми се случиха чудеса. Praynig Hug Simple Smile

# 12
  • Мнения: 305
здравейте момичета   bouquet, и аз мисля да постя тази година. По план през март правя плодолечение, но може да го отложа след Великден - така съвсем ще ми се пречисти организма. Усмивки и успех на всички.

# 13
  • Мнения: 1 029
Чудесен начин за прочистване на организма.  Peace
Миналите Коледни и Великденски пости ги пропуснах заради бременността, следващите Коледни заради кърменето, а сега нямам основателна причина да не ги спазвам, ама знам ли дали ще издържа...  newsm78
Лошото е, че започнах диета, в която мога да ям само зеленчуци (без картофи и моркови), месо и яйца и ще трябва да остана само на салатки  Shocked
Успех на всички, които са решили да постят!!!

# 14
  • Мнения: 4 164
И аз се включвам.Всяка година ги спазвам.Определено има резултат.Успех на всички. Peace

Общи условия

Активация на акаунт