Бременност и Здравна каса???

  • 633
  • 8
  •   1
Отговори
Добро утро момичета  Hug
Имам нужда от помощта ви.Кажете ми моля по време на бременността Здравната каса какви изследвания и прегледи поема.Необходимо ли е всеки месец да се взима направление от личния лекар?
Ако има някакъв документ  на ЗК / наредба , закон или нещо друго/ в което са изброени тези неща  бих искала да ги знам.
Публикувани ли са някъде в Интернет?
Благодаря ви предварително Peace
ХУБАВ ДЕН  ВИ ЖЕЛАЯ  Hug Hug Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 522
Темата ти май не е за тук, но модераторите си знаят работата.
По въпроса - в сайта на НЗОК има публикувана програмата "Майчино здравеопазване" - там е посочено какво ти се полага и какво не.

Аз примерно с изненада установих, че се изследва при бременните само седимента в урината, но не и албумина.

# 2
АМИ НЕКА МОДЕРАТОРИТЕ ПРЕЦЕНЯТ.
ДОСТА СЕ ЧУДИХ В КОЯ ТЕМА ДА ПУСНА ЗАПИТВАНЕТО.
АКО НЕ Е ЗА ТУК МОЛЯ ДА МЕ ИЗВИНЯТ.
ВСЕ ПАК ИМА ``БРЕМЕННИ И МАЙКИ ОТ ПРОБЛЕМНОТО``,
КОИТО ПРЕДПОЛАГАМ СА СЕ СБЛЪСКВАЛИ С ТЕЗИ ВЪПРОСИ.

# 3
  • Мнения: 7 716
Тук бременните са малко. Пусни си темата в Майки, бъдещи и настоящи.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 123
взема се талон от личния лекар еднократно и с него се записваш на ЖК.На сайта са написали какво се поема-доста са нещата,но пък  за някой от тях лабораториите нямат договор с касата и ще трябва да си ги платиш.

# 5
  • Мнения: 2 522
Цитат
На сайта са написали какво се поема-доста са нещата,
E кои са много? Три узита и две ПКК плюс урина - само седимент, спин, хепатит Б и васерман?!?
Токсоплазмоза се поема от касата само при предишни спонтанни аборти или мъртвородени деца.
Рубеола - ако има данни за контакти през време на бремеността със заразно болен.
БХС също се поема само на определени пациентки.

За такива неща пък като таласемия сигурно чиновниците в касата не
и чували, да не говорим за фетална морфология, за алергичен тест към упойки при показание за секцио и тъй нататък.

# 6
  • Мнения: 11 003
От всички изследвания са ми правени само пълна кръвна картина с установяване на кръвна група, хемоглобин и изследване на урина за левкоцити.
И само 1 узи  Twisted Evil

# 7
  • Мнения: 2 522
е аз установяването на РХ и кръвна група си ги платих, защото ми обясниха, че не се поемали от касата. То и много други неща си плащам, и раждането ще си го платя ...

# 8
  • Мнения: 2 522
е аз установяването на РФ и кръвна група си ги платих, защото ми обясниха, че не се поемали от касата. То и много други неща си плащам, и раждането ще си го платя ...

Общи условия

Активация на акаунт