пюрето и компота?

  • 1 819
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Как мислите? Домашно приготвеният компот при добро пасиране на плодвете не е ли равен на плодовите пюрета? С какво съдържанието на плодовите пюрета е по- добро от дом. компот? Като чета на етикета на бурканчето допълнителните и неясни за мен съставки са:модиф. нишесте, лимон. киселина, пектин. Става въпрос за малко бебе- на 4 месеца. Вие кога дадохте компот?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Никога не съм давала компот, няма и да дам скоро Naughty
 Пюрето се приготвя по специална технология, плодовете се обработват на пара(надявам се).Така се запазват доста витамини, в сравнение при варенето на компота.А и като знам по колко захар се слага в буркан, едва ли е подходящо за 4 месечно бебе!

# 2
  • Мнения: 27 524
Не, определено не е по-добър.
Компот никога не съм давала досега, не виждам смисъл и да давам.
Пюретата се приготвят под строга технология, чистота, с необходимите вещства и витамини в тях. За сравнение и дума не може да става. До 6-ти месец плодови пюренца (може и домашни, но не и компот, разликата е голяма), а след това пресни, пасирани плодове, съобразени с възрастта.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Има разлика - в компота има захар и обикновено никак не е малко. Аз не съм давала на моята принцеса и не мисля да давам. По-добре смачкан пресен плод. Според мен бебчето ти е още малко за компот. Другият вариант е ти да си свариш плодове, в много малко количество вода, без никакви други добавки и после да ги пасираш. Така ще си сигурна, че то ще папа нещо хубаво, без излишна химия.

# 4
  • Мнения: 351
И според мен компота не може да се сравни с бебешките пюрета.  Давай бебешки пюренца, те са произведени специално за тях и децата много ги харесват  Peace.
Аз не бих давала компот.

# 5
  • Мнения: 24 467
Никога не съм давала компот, няма и да дам скоро Naughty
 Пюрето се приготвя по специална технология, плодовете се обработват на пара(надявам се).Така се запазват доста витамини, в сравнение при варенето на компота.А и като знам по колко захар се слага в буркан, едва ли е подходящо за 4 месечно бебе!
Напълно съм съгласна с това становище. Напр. плодовите пюренца на ХИПП са именно за деца над над 4 месеца и са произведени по специални биотехнологии от плодове, отгледани без изкуствени торове и при тях има контрол за нитрати и др. вредни примеси и съставки. Компотът е сварен плод с изтребени "до крак" витамини и захаросана вода. В плодовите пюрета на добрите марки си има и контрол за съдържание на витамини, калории и т.н.

# 6
  • Мнения: 6 461
Как мислите? Домашно приготвеният компот при добро пасиране на плодвете не е ли равен на плодовите пюрета? С какво съдържанието на плодовите пюрета е по- добро от дом. компот? Като чета на етикета на бурканчето допълнителните и неясни за мен съставки са:модиф. нишесте, лимон. киселина, пектин. Става въпрос за малко бебе- на 4 месеца. Вие кога дадохте компот?
Като се пасира компота добре  може да  стане финно смлян като пюре,но по вкусови качества не може да се сравнява.
Какво съдържа домашния компот??? ....Плод,захар,вода....
Пюрето се приготвя по определена технология и съставките му задоволяват нуждите на детето.
Не бих заместила плодовото пюре с пасиран компот .
При положение ,че детето е на 4 месеца ,мисля,че компот в никакъв случай не бива да се дава.  Naughty

Давам на децата ми компот със закуската ...ако например съм им приготвила мекички,пържени филийки,тутманик,баница.Не го пасирам ,а го давам в купичка с лъжичка.

# 7
  • Мнения: 596
Не съм давала и не смятам да давам.
В началото давах купешки плодови пюрета, след това и до ден днешен пасирам пресни плодове.  Peace

# 8
  • Мнения: 1 272
Най-малкото заради захарта скоро няма да дам компот на детето си.

# 9
И аз не бих дала компот поне до 2 години

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И според мен компота не може да се сравни с бебешките пюрета.  Давай бебешки пюренца, те са произведени специално за тях и децата много ги харесват  Peace.
...



 Peace


# 11
  • София
  • Мнения: 353
Не мисля че плодовите пюрета се приготвят на пара Thinking Аз мисля, че плодовете от градината на баба са много полезни и съм сигурна че са екологично чисти. А има компоти които се приготвят без захар. Така че няма нищо лошо да се даде на бебе пасиран сварен плод.  Peace

# 12
  • Мнения: 24 467
Разбира се, Дани 2, че си права, ако сами си приготвите компота си знаете какви плодове сте си сложили там и колко захар сте им добавили, мисля че в тези случаи може да се даде такъв компот. Ако става въпрос за такъв компот, а не за общия български вариянт мисля че не би имало проблем, няма логика. Причината, поради която малките бебета се захранват с пюрета, а не със сурови плодове, е че последните са именно сварени и не дразнят лигавицата на стомаха.
Доброто при пюретата обаче е, че са обогатени с витамин "С", предимно, а има и такива, в които са добавени и други съставки, които няма как да сложим в специално направения за бебето компот.  Освен това не всички имаме баби с градини, а на пазара и преторените ни плодове и зеленчуци не смеем много да разчитаме за малки бебета, поне ненавършили половин година. Мен лично ме спираше това, но може и да съм прекалила в опасенията си по този въпрос. Изпадането в каквато и да било крайност не е добре. Ще ми се да вярвам, че действително ХИП плодови пюрета и др. подобни са наистина с биологично чисти продукти, както пише на тях, ако и на това не повярвам какво да давам на бебо? За това се спрях на този вариянт до 6 месеца. Сега си ядем направо пресни плодове на общо основание.

Общи условия

Активация на акаунт