Колко често се къпе куче?

  • 27 616
  • 21
  •   1
Отговори
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Колко често според вас е добре да се къпе едно куче, така че да не е вредно за кожата му - да не се изсуши много и с какъв шампоан?

Ветеринарят ни препоръча бебешки шампоан и купихме, но не съм сигурна, ако го къпем на десетина дни дали е добре за него.

# 1
  • Мнения: 1 937
Къпем кучето веднъж месечно. Използваме шампоан за кучета на BIOZOO.
Чела съм, че при кучетата кожата е много по-суха отколкото при човека, така че на десет дни ми се струва твърде често.
По-висок клас кучешка козметика е например Ring 5.

# 2
  • Мнения: 521
Кучето се къпе само, ако се изцапа. Животните не е необходимо да се къпят като хората. Вредно е за кожата и се получава изсушаване и понякога обриви. Това ти го казва "майка" на 1 куче и 4 котки:) Целуни го от нас по муцнката Heart Eyes

# 3
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
При нас проблемът е, че кучето е мъжко и, не знам дали по тази причина, понякога мирише много ужасно. А все пак сме в апартамент и не е никак приятно.  Sad

Кажете нещо за обизмирисяване тогава newsm78 Предишната ветринарка беше препоръчала да го изтриваме със смес от оцет, водка и вода в равни пропорции, но пък тогава имам чувство, че миризмата е още по-силна - осебено на алкохол!

# 4
Тази докторка наред ли е, вземете че цял коктейл му забъркайте на горкото животно! Как няма да мирише като го държите мърляво! Кучето си го къпя обикновено на 3 седмици със специален  кучешки шампоан, има ги по магазините за кучешки храни. Българските струват към 1.60 лв и са си добри. Ако случайно нямам за момента такъв, къпя го с душ-гел за хора и нищо му няма.Това го правя вече 9 години, на толкова е кучето и то си е съвсем живо и здраво и нищо му няма на кожата.  След всяка разходка на кучето се мият лапите и се изплаква коремчето на мъжките кучета (защото го опикават) с подвижния душ. Цялата процедура трае една минутка. После се подсушава  със собствена хавлийка. Голяма философия, няма що  Hug Сега стана ли ясно Mr. Green

Последна редакция: нд, 11 фев 2007, 19:19 от Ninicol

# 5
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 330
Нашето го къпем веднъж месечно с шампоан за кучета /определена марка нямам/. След всяка разходка задължително мием лапите. Когато си играе с други кучета, обикновено има и лиги, тогава изплакваме козината, но само с вода.

# 6
  • Мнения: 217
Опитай със  сухите шампоани,аз сега зимата само сух ползвам.Мисля 4е и в БГ ги има,много удобни ,и миришат приятно Peace

# 7
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Благодаря момичета, ще потърся сух шампоан - може би за зимата е наистина добро решение!

# 8
  • Мнения: 780
нашият любимец е пинчер - чарли. къпя го през седмица с кучешки шампоан и нищо му няма

# 9
  • Мнения: X
Ветеринарят ни е препоръчал веднъж месечно с бебешки или кучешки шампоан. След всяка разходка се мият лапи и коремче. В дъждовно време я обливам цялата с подвижния душ, но без шампоан.

По-често не е добре за козината. Изсушава се. Естествено, ако се е овъргаляло в някаква мръсотия хайванчето, е добре да се изкъпе веднага. Забелязала съм, че много обичат разни гадни мърши и боклуци из парка. Ние веднъж си доведохме нашето овъргаляно в някакви остатъци от риба.  #Cussing out

Ако шампоанът не е кучешки или бебешки, ги дразни миризмата. Е, нашата като я изкъпем и следва едно тичане из цялата къща и въргаляне във всички чердженца, за да убие миризмата от "Па па" шампоана.

# 10
  • Мнения: 250
Кучето се къпе веднъж месечно, като това не означава, че не му се мият лапите по-често.Добре е да се купува шампоан за кучета, но ако нямате на лице, може да минете и с правен сапун например.

# 11
  • Мнения: 578
Ако кучето се овъргаляло в нещо /мърша, гниещи морски водорасли....и други "благоуханни" нечистотии/ се къпе веднага щом влезе в банята.
Иначе веднъж в месеца е достатъчно, но не е задължително - т.е. ако козината е чиста не го подлагайте на излишни шампоанени процедури!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 171
13 години имах тибетски териер/мнооого и гъста козина/ и я къпехме на две седмици- иначе си миришеше. Нищо й нямаше на козината Peace. Лятото и по-честичко сме я къпали и не е имала против в жегата да се понамокри Simple Smile.
Ако смяташ, че мирише, нищо не пречи да го къпете кучето по-честичко Simple Smile.

# 13
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз нашия куч го къпя поне веднъж на две седмици, понякога и по-често, с кучешки шампоан. иначе мирише кучето такова, особено като се разхожда под дъжда. нищо му няма нито на козината, нито на кожата. ветеринарят е съгласен.

# 14
  • Мнения: 1 559
Убий ме,ама няма да си оставя животното мръсно  Naughty(на 3 седмици)...всеки вторник я къпя(ако ми замирише или се е въргаляла навън по често дори Peace),имаме си мини Йоркшерски териер.С дълга козинка е.Държа много да е винаги чиста и с пухкава козинка Flutter.Плус това има много контакти с малката,а и винаги е по белите ни дивани качена.Къпя е с кучешки шампоан естествено,слагам и в месеца веднаж балсам,а като е изкъпя и слагам от моите кристали за коса...абе ,кой като нея hahaha

Общи условия

Активация на акаунт