Как върви захранването - част 13

  • 11 941
  • 283
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Мисля ,че е времеме да отворим новата тема не мислите ли и вие така? newsm10
Ето и старите теми за любопитните:

Част 1
Част 2
Част 3
Част 4
Част 5
Част 6
Част 7
Част 8
Част 9
Част 10
Част 11
част 12

# 1
  • Мнения: 4 970
Наистина е по-добре нова теми4ка, 4е старата стана дълга Peace
Аз само се разписвам, защото няма нищо  ново при нас. утре сме на консултаация .Приготвила  съм си огромен  списък с въпроси към педито.После ще ги дискутираме и тук!

# 2
  • София
  • Мнения: 12 201
   Записвам се и аз. От три дни давам по няколко лъжички оризова каша. Следя ви с    интерес  Simple Smile

# 3
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Записвам се да следя, скоро не съм имала възможност да се включа, но при първа възможност ще се разпиша пак.
de4ko_na _mama_i_tate, мерси за темичката  bouquet

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
И аз да се запиша. Иначе захранването със зеленчуци при нас върви без проблем. До тук съм дала картоф, морков, тиква, тиквичка, карфиол и последната новост е грах. След няколко дена ще пробвам и броколи, а след още малко и червено цвекло. Основно аз й готвя и плодовите и зеленчуковите пюрета и шушата е доволна, както и аз.

# 5
  • Мнения: 314
хайде да се запиша и аз в новата темичка.и ние вече се броим към захранилите,само дето на павел не му хареса оризовата каша и сега съм решила да му предложа тиква.ако и нея отхвърли,ще оставя захранването за по-нататък.

# 6
  • Мнения: 179
Да се запиша и аз де:ние вече си хапваме оризова и царевична каша,картоф,морков,тиква,тиквичка,банан,ябълка,круша,сини сливи newsm44 и мисля да пробвам с нещо ново като например праскова или кайсия.А от зеленчуците може би бяла ряпа,не знам  Hugмисля ,че сте си помосля добре какво да е следващото.Момичета,кога дадохте супа на вашите бебоци? Thinking

# 7
  • Мнения: 5 253
Здравейте майчета Peace
На нас скоро ни предстои захранване и искам да се консултирам с вас.Сигурна съм,че вече сте давали отговори на въпроси подобни на моите,но наистина нямам възможност да изчета всичко,колкото и да ми се иска,никой не ми оставя толкова свободно време:)Ще съм ви благодарна ако успеете да ми отговорите и да ме насочите.
Ние сме на 4 месеца и половина и мисля от петия да започна да захранвам,но въпроса ми е какво да въведа  първо-плодово,зеленчуково пюре или оризова каша? Или плодовото и зеленчуковото вървят заедно,но едното се дава след кърмене,а другото между храненията?В началото се дава нова храна само веднъж дневно доколкото знам,но след колко време се дава и втори път?
Друго което ме интересува е кърма или АМ добавя ли се в плодовите пюрета или само в зеленчуковите? И след колко време се слага и масло в зел.пюре? Забравих да кажа,че искам да ги захраня с домашно приготвени пюрета,поне в началото,а после ще видим как ще съм с времето:)
Е,това е като за начало,не че нямам още сто въпроса,но ще се радвам да получа отговор на тези.

# 8
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Djina, не съм от най-компетентните, но ще се опитам да ти дам отговор поне на някои от въпросите ти.
Аз бих започнала захранване с каша, при нас така се получи, че от пюретата се върнаха коликите на Маги, наложи се да ги спра и да почна наново с каши. Постепенно взех да слагам в кашите плод или зеленчук. Иначе няма значение дали ще почнеш с плодово или зеленчуково пюре, някои предпочитат зеленчуковите като начало, за да не свиква детето със сладостта на плода и после да откаже зеленчук.
Ако искаш да разреждаш пюрето или кашата - най-добре е с кърма, след като имаш, но това ще е при положение, че си заместила цяало хранене, на първо време предполагам ще даваш твърдата храна след кърмене.
Маги я захранвах около 7-я месец, но все още нямаме заместено цяло хранене, нито пък съм въвела второ, но то си е и до дете - тя просто предпочита да я кърмя и трудно приема твърда храна.
В пюретата аз не слагам масло, а няколко капки зехтин.Масло отскоро давам с попарата, която й правя веднъж седмично, понякога и веднъж на 10 дни.
Дано съм ти била полезна, но нека и по-вещите кажат. Hug

de4ko_na _mama_i_tate , супа дадох за пръв път тази събота - пилешка, надробих и сухар вътре, което май беше грешка, понеже Маги не я яде с удоволствие.

Иначе за отчета Маги вече яде картоф, чушка, морков, грах, оризова, царевична и елдена каши, тиква, банан и ябълка, попара, извара, пиле и заек, чисто кисело мляко(което смятах да дам след годинката по принцип, но нещата не винаки са както ни се искат) и май това е.
Утре е наред да дам спанак - с картоф ще го смеся и ще видя как ще го приеме.

# 9
  • Мнения: 481
И аз да се оплача, от 2 дена не иска нищо различно от кърма. Захранихме се преди месец с оризова каша и каша от елда след това. После опитах да дам пюре от морков- не го хареса, после тиква - горе долу и хареса, но само първите 3-4 дни, после отказа картофа, после отказа и ябълка и круша. Кашите си ядеше и много ги харесваше, затова вчера пробвах да сложа малко плод в тях (1-2 лъж.). В резултат днес не иска и каша, чиста при това. На обед забърках домашна тиква - не, сложих и готово пюре морков - пак не иска, разредих я обилно с кърма - хапна 5 лъж. и край. А преди седмица ядеше по 40 гр. тиква. Какво да правя и какво да дам?

# 10
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
lady di , дали не я мъчат зъбки? newsm78
Маги при зъбни атаки отказва твърда храна и търси често-често кърмене.

# 11
  • София
  • Мнения: 688
Да се включа и аз в темата, за да я следя.
Захранваме се от почти месец - откакто Яна стана на 6 месеца. Започнахме с каши - първо оризова, после елда. Тъй като нещо не ми върви цеденето, спрях да слагам кърма, а следващото, което въведох беше АМ. Въвела съм морков, тиква, картоф, пащърнак, ябълка - в този ред и всички са домашни. Днес започнах да слагам и по малко рапично олио в пюретата и кашите.
Давам два пъти на ден - около 14 часа зеленчуково пюре, около 18 часа каша с плод. Давам първо твърдата храна, защото обратното хич не става. Така стигнахме до около 120гр на ядене (не винаги). Мисля да продължа с круша, но от пюре, защото нямам домашни.

lady di, ние имахме подобен случай - заради моркова намрази кашите. Прояде два дена по-късно, като дадох почти течна каша с кърма, после добавих тиква, която ни стана любима. Та като слагах тиква, успях да я накарам да яде картоф, морков и пащърнак. Сега и ябълка хареса и също слагам за маскиране на неща, които не харесва. Пробвай да дадеш преди кърмене, за да е гладна. Аз много комбинирам нещата, замразила съм пюрета  в ледарника и само си размразявам, колкото ми трябват. Една примерна комбинация, която съм давала е: 50 гр картоф + 2 кубчета тиква (40гр) + 1 кубче морков + 1/3 кубче пащърнак + 30мл АМ. Или пък 60гр тиква + 60 мл АМ + 2 ч.л. оризова каша + 2 ч.л. елда - това ни е любимата вечеря   chef.

# 12
  • Мнения: 439
записче и от мен.
ще следя с интерес темата, още сме новаци в захранването. досега папкаме с охота морковче и картофче, следва тиквичка и тиква, чак тогава ще вкарам ябълка и крушка.

# 13
  • Мнения: 1 298
Аз също се записвам  Grinning

lady di имат си такива периоди бебоците.Не могат да свикнат от раз може би с храната.И при нас имаше такъв момент от 2-3 дни в които правех и хвърлях понеже искаше само кърма.После спрях да му предлагам пак 2-3 дни.Когато започнах пак да го храня пак с лъжичката пюретата вече му се харесваха повече от преди.  Mr. Green  Бебоци-иди ги разбери  dontknow

# 14
  • Мнения: 48
И аз да се явя тук. Бебчо понякога хапва твърда храна, понякога не. Никакъв режим не може да му се създаде - понякога иска да си цока друг път си яде пюрето. За обед предлагам малко зеленчуково пюре /или месно/ и после за десерт плодово, така най-лесно ги приема, въпреки, че предпочита плодовите. Много често ми бойкотира домашното производство и се налага да хвърлям. От купешките гледам да давам без захар и сол. Каши не долюбва.

Общи условия

Активация на акаунт