Проблеми с кърмаче на 15 дена

  • 589
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 958
Здравейте моля да ми помагнете че се видях в чудо Sad
с Никол срещам големи мъки при кърмене има желание детенцето ама явно не може да изсмуква добре слагам я на гърда смуче смуче с всички сили задъхва се потича и по устичката млечице обаче не я чувам да преглъща. На 5 максимум 10-тата минута се омаря и заспива след 10 минути врещи като коте и пак търси голямо мъчение е, ако се опитвам да я държа будна както суче повръща на гърдата ми направо не знам кво да правя иначе има желание детенцето ама аз вече се видях в чудо за да я нахраня като хората цедя и давам с шише ама е голяма мъка с това цедене пък и искам бебчо да суче неща да ес отбие какво да правя, че и страшни колики има и акто я сложа на гърда се върти доста и напъва изпуска зърното захапва пак мъчи се много Sad
Какво да правя ?

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Срещу колики дръж коремчето на топло, облекчава.
Кърменето, опита ли да промениш позата, да не би нещо да пречи да диша, и затова и затрудненото преглъщане Thinking Ако пък струята е силна и то не смогва на количествата, също помага поза, в която устата е "една идея по-високо" от гърдата; напр. лежейки върху теб. Или изцеждаш малко и тогава слагаш да суче.
За честото търсене на тази възраст е нормално, не се паникьосвай.

И честито бебче! Да ти е здраво и да пълни пампите  Flutter

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А как се справя на шишето?
След като е ясно, че мляко  на гърдата потича, значи трябва или да го преглъща - или да се дави и да й изтича от устата и носа. Как ти се чувстват гърдите, докато тя суче - усещаш ли засукването й и някакъв ефект от него? След кърмене как са ти гърдите и зърната?

# 3
  • Мнения: 958
От шише яде много добре и доста лакомо около 80-100 грама ги изяжда но трябва малко да и дърпам шишето че много бързо яде и после повръща, като и дръпна шишето пищи
Като е на гърда виждам как и се стича в началото като тръгне да суче мляко по вратлето после няма не се дави обаче и преглъщане не чувам. Усещам болка като засуче не в зърното а отвътре предполагам че успява да засуче но бързо се умаря и спира, след кърмене ми омекват гърдите а зърната са ми като дъвка вече Simple Smile)

# 4
Еми то от гърдата е по- трудно, независимо че се дърпа я дръж на гърдата. Светли първия месец ми разказа играта, ама сега за съжаление трябва да я спирам, щото трябва да почвам работа, а е по- хубаво да го кърмиш, но...всяко нещо иска жертви!

# 5
Щом гърдите ти омекват, значи суче, ако мислиш, че не и стига преместиго на другата, но не давай от шишето защото първия месец се регулира млякото. Не дохранвай!Слагай я по често!

# 6
  • Мнения: 1 771
Успокой се. Според мен си се паникьосала здраво.
От това което си написала ми прилича повече на  паникьосване отколкото на проблем.
Аз също се притеснявах, защото не чувствах преглъщане и детето се будеше на час - час и половина -  два. Само нощем правеше по големи паузи. Отлагах всеки ден да започна да давам АМ, . . .като си казвах: нека да мине и този ден пък ще видим утре. . . и утре отново същото . . ., но след един месец отидохме на консултация и резултата беше 1.950 кг Shocked
Моя син сучеше до 5 мин, максимум 7, но рядко.
Остави го да суче от гърдата, ако през повечето време е спокойно и спи не виждам защо се притесняваш.
Ако ти е първо бебче напълно те разбирам  Crazy.
 Успех ти желая и пиши как се развиват и занапред нещата с вас..  

# 7
  • Мнения: 1 771
Усещам болка като засуче не в зърното а отвътре предполагам че успява да засуче но бързо се умаря и спира, след кърмене ми омекват гърдите а зърната са ми като дъвка вече Simple Smile)

Ами то детето си суче, а ти здраво си се шашнала.
И колко бързо, колко време суче ?

# 8
  • Мнения: 264
Не се притеснявай, щом ти омекват гърдите, значи суче. Може би в началото струйката мляко е много силна и тя не успява да преглйща толкова бързо, затова излиза. Дъшеря ми беше така, но като по-голяма, тогава тя сама се дръпваше от гърдата и цялата й муцка се опръскваше с мляко.   bombsБъди по-търпелива, а малките бебенца много бързо се умарят и заспиват и после пак. Синът ми сучеше по 5 минути и заспиваше - видях се в чудо, но вече бях гърмян заек в кърменето и продължих. Сега ме разтяга като дъвка от коликите, ама знам че и това ще отмине. Спокойно, търпение и всичко ще се оправи!  newsm10

# 9
  • Мнения: 958
Благодаря ви на всички
Днес успяхме на два пъти да се кърмим без да повръщаме мисля че пое поне малко сега спинка
Обаче ни изписаха 2700 кг а днес я премерих и е пак 2700 незнам дали е нормално но се надявам да се храни не изглежда недохранена или измъчена
А наистина съм се паникьосала ужасно е да гледаш как бебчо се мъчи да яде от теб и не успява и плаче от глад Sad а на другата гърда няма как да я сложа тя заспива още на първата и нито се буди леко като я пощипвам нито по друг начин само като огладнее
Дано потръгнат нещата
Ще пиша  Peace

# 10
  • Мнения: 526
Joya - ние в началото имахме подобен проблем. Кърмата ми слезна доста бързо (към 3 ден) -  изцеждах по 90 мл коластра. Бебко беше много лаком, нагълта се като гъсок и после всичко повърне.

Преодоляхме го като се научих след хранене да се оригва добре. Докторката обясняваше повръщането с това, че бебчетата първия месец се "чистат", особено ако са глътнали околоплодни води.

# 11
  • Мнения: 865
От шише яде много добре и доста лакомо около 80-100 грама ги изяжда но трябва малко да и дърпам шишето че много бързо яде и после повръща, като и дръпна шишето пищи
Като е на гърда виждам как и се стича в началото като тръгне да суче мляко по вратлето после няма не се дави обаче и преглъщане не чувам. Усещам болка като засуче не в зърното а отвътре предполагам че успява да засуче но бързо се умаря и спира, след кърмене ми омекват гърдите а зърната са ми като дъвка вече Simple Smile)
и аз съм така.затова се цедя и давам и дохранвам,защото яде по 100гр,а аз изцеждам по 70-80мл.често повръща,но като чета явно е нормално newsm78

# 12
  • Мнения: 88
Започни да правиш масажи ,докато я кърмиш,по крачетата,по гръбчето.Разсъблечи я ,само по памперс ,за да не заспива и да си хапне добре.

# 13
  • София
  • Мнения: 630
Браво! Явно имате напредък. С повече търпение и спокойствие кърменето ще стане лесно и приятно и за двете ви Laughing. Не се фиксирай върху килограмите, те не са основен показател. 5-6 добре напишкани и 2 наакани памперса на ден, на тази възраст са основният фактор за успешното кърмене. Аз бих пробвала да се изцедя малко преди кърмене, за да не е силен рефлекса на потичане на кърмата и бебчето  да си преглъща спокойно. Друг вариант е д пробваш кърмене в полузаспало положение (моята дъщеря и до ден днешен се кърми най-дълго и енергично по този начин). Пиши пак да кажеш как се справяте.
И за мен кърменето не беше лесно в първите месеци и съм много благодарна за подкрепата, която получих в този форум  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт