Съвет за всички бъдещи майки

  • 823
  • 8
  •   1
Отговори
Искам всички бъдещи майки да знаят,че раждането не е страшно,а кои ще ти помага да родиш.Да изберът внимателно доктора си,за да не се превърне раждането в кошмар както моето.Аз съм от Димитровград и като забременях отидох при най-хвалената лекарка в града.Още в началото ми направи впечатление,че е много груба не искаше да отговаря на въпросите ми,ако се оплачеш казва,че си глезла и отказваше да ме гледа всеки месец на ехограф въпреки всичко останах при нея нали е най-дората.Термина ми беше на 21септември и преносвах вече 8 дни като ме извика в болницата на преглед.прегледа ме и каза,че съм с 2см разкритие и ще ме слага на системи.Попитах я няма ли да ме погледне на ехограф тъйкато бяха минали повече от 2седмици от последното гледане тя отказа.В 9ч ме включи на системи и след 2-3ч получих пълно разкритие.Започнах да напъвам,но нищо не се получаваше започна да ме бърка при което имах чуството,че ме корми жива контракциите нищо не са.Тоновете на бебето взеха да се губят бях изпаднала в шок от това,че нещо не е наред.Сигурно бяха минали 2ч когато ме качиха на магарето.Въпросната ми докторка вече щеше да ми скача на корема когато акушерката ме бръкна и я извика казаха си нещо и се развикаха за спешно секцио.Бях ужасена имах страшни напъни,а ми казаха да не напъвам,защото ще си одуша детето.В 14.50 се роди прекрасния ми син Александър.След раждането си взе естествено взе парите кото ни каза,че бил омотон много с пъпната връв и затова така е станало само че на другия ден 2 души които присъстваха на операцията ми казаха,че съм била за планово секцио тъйкато е бил тръгнал с рамото,а не с главата.Всичките мъки които изживях можеше да ми ги спести с прегледа който ми отказа.А за болката,която изпитвах при туширането ми каза че ми е хващала срастъците от предишната ми операция(извънматочна бр.Отношението на персонала в болницата беше ужасно е имаше и изключения.Зашита съм ужано направо тропосана.Още на 5 ден не издържах и ме изписаха.Така че усетите ли и най-малкото съмнение към вашия доктор сменяйте го веднага,а не слушайте другите защото могат разни самозванци да ви уморят детето.

# 1
  • Мнения: 2 821
Съжалявам за това, което си преживяла...
Раждането по презумция носи риск, независимо от начина. Гледането на ехограф не е задължително да става всеки месец, дори има статии, че вреди на плода. Незнам дали е вярно. А и доколкото знам невинаги увитата пъпна връв се вижда...
Съгласна съм с теб, че трябва жената да има доверие на доктора си..може би твоята грешка, ако може да се говори въобще за такава е, че не си сменила "прехвалената" отрано.
А защо сте й платили след като не си останала доволна? Ние също спомагаме за лекарската корупция...А лекарите пък това ги прави сякаш богопомазани, че са ти изродили детето, а не защото са си отдали живота на тази професия..аз пък чак живота Crazy...
Сещам се за снаха ми, която роди секцио и докторката отишла да й се похвали какви ботушки си е купила с нейните пари Crazy...
А ти гледай да забравиш неприятните моменти, свързани с раждането Hug

# 2
Знам,че не се гледа всеки път на ехографа и че пъпната връв не се вижда,но положението на бебето веднага се вижда.Дори при 1 вагинален преглед може да разбере главичка ли е или нещо друго.А за парите и ги плати мъжът ми веднагаРазбрахме,че ни е излъгала чак на другия ден.Дано наистина да забравя,за да мога след време да поискам още 1 бебче.Въпреки,че тя ми препоръча да нямам друго дете незнам защо.

# 3
  • Мнения: 19 267
когато преносваш гледането на ехограф е задължително.не се гледа всеки път през останалата част от бремеността.
ако бях на твое място,щях да се постарая всеки в димитровград да разбере как се е отнесла с теб.така или иначе друго не може да се направи.поне да не и се носи такава голяма слава на най добрата
добре че всичко е завършило благополучно,честито бебче.

# 4
Мерси.А вече разубедих доста и интересното е че чак когато родих започнах да чувам оплаквания и от други майки.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
При мен беше абсолютно същата ситуация,но аз вярвах на доктора си и съм страшно благодарна,че спаси детенцето ми.Явно пъпната връв не винаги се вижда.Както и да е да са ни здрави и живи децата,всичко е зад гърба ни.

# 6
  • Мнения: 480
Съжалявам за това, което си преживяла! Разплаках се, докато го четях....Дано на никоя друга мама да не се случва такова нещо! Тъй като и аз имах ужасни приключения с една докторка година след раждането, сега се ядосвам защо не отидох и  #2gunfire   #2gunfire. Трябваше да послушам мъжа ми и да я съдя!
Но не се притеснявай, болката отминава(душевната също), остава само радостта от появата на малкото съкровище  Hug

# 7
  • Мнения: 330
Всичко това, което си преживяла е ужасно! Добре че си го споделила и дано повече майки  прочетат и да се пазят от такива лекарки. Ужасно е.
Гледай да забравиш и се радвай на малкото си детенце, важното е че сега всичко е минало и сте живи и здрави.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 634
Не съм от Димитровград, но мисля, че трябва да и напишеш името тук и в черния списък.
Като в черния списък, също да опишеш накратко защо, както си направила тук.

Радвам се, че всичко е приключило добре, въпреки мъките ти.
И още нещо аз не бих платила.
Отдавна си мисля, че докато не му превърти съчмата на някой да отсреля доктор, няма до почне
да им идва акъла в главата и ще се мислят за богове. Което хим не е хуманно.
Лошото са последвствията за този, който откачи.

Общи условия

Активация на акаунт