Има ли разлика между директната грубост....

  • 1 600
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 619
.... и завоалираната и уж усмихната такава?
Коя наранява повече?
Това е.
Благодаря!
  bouquet

# 1
  • Мнения: 495
сякаш втората, т.е. усмихнатата, наранява повече
ако първата може да се тълкува като първосигнална реакция или лошо възпитание, то втората е целенасочена, осмислена, нарочно изказана в "усмихната" форма

# 2
  • Мнения: 5 539
Твърдят, че първата е по-присъща на мъжете, а втората - на жените Wink

# 3
  • Мнения: 4 726
Завоалираната такава наранява повече.

# 4
  • Мнения: 6 167
според мен няма особена разлика.
едната е по_възпитана и социално желателна, сякаш.
другата е по_просташка.

# 5
  • Мнения: 7 723
Предпочитам директната грубост- право кУме в Очи.  Whistling
 

# 6
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
може ли един пример- трябва да кажа  на една мома, 4е в дома й е като ко4ина и мъжът й се оплаква, 4е не готви и не поддържа- как да го кажа- виж си къщата, няма къде да седнеш и ме е гнус да пипна 4ашата? или къщата е  огледало на жената-домакиня, меки4ко и от типа сещай се нали знаеш за какво говоря!?аз съм за дипломацията! право куме- може наистина да  последва изтряскване м/у о4ите!обещах си да съм пряма, но не  виждам да мога да го приложа, без да нараня, но все по-4естна и по -пряма ставам, нали трябва!

# 7
  • Мнения: 15 619
Марси, не бих могла да давам съвет, всичко е толкова относително.
Но щом се замисляш, значи грубостта не ти е присъща и ако не намериш начин безболезнено да намекнеш, кажеш, подскажеш на тази жена, подозирам, че ще си замълчиш.
Зависи, колко близка ти е въпросната жена?!

Преднамерената, завоалирана грубост е проява на себелюбие и незачитане на другия според мен.

# 8
  • Мнения: 3 423
може ли един пример- трябва да кажа  на една мома, 4е в дома й е като ко4ина и мъжът й се оплаква, 4е не готви и не поддържа- как да го кажа- виж си къщата, няма къде да седнеш и ме е гнус да пипна 4ашата?

Не трябва да казваш на мамата, що да трябва.
Къщата си е нейна, кочината я вдъхновява,
ако на мъжа й му пречи нещо, той няма сливи
в устата. Ти, ако се намесиш, ще си им трън в
очите след време. Просто не ти е там мястото.
Или се срещайте навън, или говорете по телефона,
щом като те е гнус от всичко в разхвърляния дом.
А въпросният мъж защо той не готви и не поддържа, а?
Жена му слугиня ли му е? Или той е неграмотен, та
не може да чете рецепти. Не се занимавай, не ти е работа.

По темата. Грубостта е грубост. Все тая как е упражнена.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
По конкретния пример съм съгласна с Лиска- кво те бърка тебе, нека си живее в кочина. Като ходиш на гости, не пий и не хапвай нищо като те е гнус. Мъжът като не му понася или да се изнася, или да бъде мъж и да си й каже всичко.
Иначе винаги съм директна. Като се налага да съм груба, го правя без притеснения.

# 10
  • Мнения: 1 418
Има една приказка:
В днешно време истината се казва под формата на шега.
Има нещо вярно.Трябва да съм много ядосана,за да кажа нещо обидно директно.
Първо пробвам завоалирано.

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Е , как да няма.... в завоалирания случай явно човека те чувства по- долу от себе си..... в другия страда от липса на възпитание .... за да се каже една истина няма нужда нито от едното, нито от другото.....

# 12
  • Мнения: 5 622
може ли един пример- трябва да кажа  на една мома, 4е в дома й е като ко4ина и мъжът й се оплаква, 4е не готви и не поддържа- как да го кажа- виж си къщата, няма къде да седнеш и ме е гнус да пипна 4ашата?
Не трябва да казваш на мамата, що да трябва.
Къщата си е нейна, кочината я вдъхновява,
ако на мъжа й му пречи нещо, той няма сливи
в устата. Ти, ако се намесиш, ще си им трън в
очите след време. Просто не ти е там мястото.
Или се срещайте навън, или говорете по телефона,
щом като те е гнус от всичко в разхвърляния дом.
А въпросният мъж защо той не готви и не поддържа, а?
Жена му слугиня ли му е? Или той е неграмотен, та
не може да чете рецепти. Не се занимавай, не ти е работа.
По темата. Грубостта е грубост. Все тая как е упражнена.

Както в повечето случаи, съм напълно съгласна с Лиска  Wink

Аз винаги съм казвала, че на който му е примерно разхвърляно в къщи, да не идва....

А това, че в някоя къща, в която съм била е било"кочина", мен въобще не ме засяга..НИто пък мъжът дали бил гладен или жаден... за мен е важно да се разбирам с приятелката ми и да мога да разчитам на нея(и тя на мен, разбира се..), останалото е просто дребнавост...

А ако все пак реша да кажа нещо, то ще бъде точно директно и ако ми е приятека, няма изобщо да се притеснявам да бъда директна, нито пък тя ще се впечатли особено ...

"Виж ква кочина е тука ма, ко са помайваш, ми не свършиш няква работа..." Ей така бих  казала на всичките си приятелки, ако ще казвам изобщо нещо такова  Crazy  Mr. Green

А ако на мен някой ми направи подобна забележка ще му кажа:"Я си гледай работата, много важно, че е кочина"  Mr. Green  Crossing Arms

П.С. Тук изобщо не може и дума да става за грубост, обаче....

И да, завоалираната е много по-гадна.

# 13
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
а не знаех, 4е сте се захванали с въпросната дама! момата не само ,4е си спретна къщата, но си изясниха, с помощ, отношенията ! не ги мислете хората , аз така си и ходех до момента,(в ко4инката)в който стана горещо и  тръгнаха с рогите! не ми е пре4ела и ко4инката- просто той говори с мене и ме помоли за прокарване на новата политика - стана! трън ли съм, сламка ли съм, важното да съм им била полезна! въпросният мъж, даже приятелят им я заместваха, но те работят от 8 до 23 4аса, а тя си е у дома!сладко безделие!е,това "ма" , има да го умувам как да го преведа! аз само дадох примерен план на деня й! нещо лошо да се вижда!4овек се у4и, нали!
лиска, аз съм по спасяването, не се притеснявай и ти да потъваш даже да ме  псуваш и биеш пак ще  ти подам сламката!
 ето днес й занесох кекс да я поглезя и просто си ми се радва! много търсите под вола теле и дребнаво гледате под лупа хората, аз си ги приемам!на мене грубото казване не е вариант!

# 14
Все едно -грубостта си е грубост.
Да не се бърка с казване на истина !

Общи условия

Активация на акаунт