Въпрос-за цената на тока?

  • 461
  • 4
  •   1
Отговори
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Току-що си проверих сметката за тока за м.януари в ePay и се изправих пред следните въпросителни след кратко ровене- сметките за тока ни в последните месеци са доста различно тарифирани- до октомври- да кажем- има две различни цени- това го чух, премахнали са "ефтините" 50 кВт. После през ноември пристига сметка с цена около .1464 лв. за дневна и около .0936 лв. за нощна тарифа, върху които се начислява ДДС- т.е. де факто излизат около .176 за дневна и .112 за нощна тарифа. През декември вече сметката е без начисляване на ДДС и сумата, която плащам е по горните тарифи преди облагането с ДДС- съответно .1464 и .0936лв.
и сега

Сметката за януари е с цена .122 за дневна / т.е. .1464 без 20%/ и .078  за нощна- /т.е. .0936 без 20%/

Та питам аз- някой наясно ли е защо са тези разминавания, защото очевидно цената , която ще платя този месец е 44% по-ниска от цената през м.ноември?

Да допълня, че порових в сайта на Електроразпределение-столично АД, но не открих нищо полезно за мен.

# 1
Сметката, която ни дойде за последния месец е с 50% по-висока. Освен това е различна от предишните и изобщо не се разбира за какво точно плащаш, тъй като има всъщност две написани сметки. Хм...
Ако някой разбира нещо, моля да поясни.

# 2
  • Мнения: 1 771
Сметката, която ни дойде за последния месец е с 50% по-висока. Освен това е различна от предишните и изобщо не се разбира за какво точно плащаш, тъй като има всъщност две написани сметки. Хм...
Ако някой разбира нещо, моля да поясни.

И при нас е така.

# 3

И при мен е с 50% по-висока, както и на съседите от входа, а по новините казаха, че сметките в София са само с 5% по-високи. Нищо не можах да разбера от тези сметки, от Енергото се смишиха и казаха, че нямало увеличение и сметките са си били реални. Скапаняци!

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
При нас е 100% по-висока......

Общи условия

Активация на акаунт