Нещо необичайно ми се случва тази вечер...

  • 8 824
  • 38
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Днес бяхме на гости, изпих една чашка от 50мл. червено вино, седяхме към 2 часа, хапнахме и си тръгнахме.
Долу на входа усетих, че ми се зави свят, споделих с мъжът ми и влязохме в колата, там нищо ми нямаше, но когато стигнахме до вкъщи, слязох и отново ми се зави свят, вече горе ми беше ужасно зле, веднага ми премери кръвното - 140- 100, иначе ми е 100/ 70 нормалното, пулса ми беше 110 а седях, сложих си краката в гореща вода и взех един валиериан, легнах и ми стана по - добре, след 1 час значи към 21ч пак си го премерих и беше 120/80, но кагото се изправя да ходя ми е страшно лошо, пак ми се върти главата, очите ме болят, не си контролирам краката... - легна ли , все едно нищо ми няма и когато съм седнала ми е малко по - добре, но изправя ли се, пак се почва.
Моля ви, не знам към какъв лекар да се обърна тази вечер, страх ме е, нещо да пия ли, да ям ли, хапнах малко шоколад, но няма ефект
На някой случвало ли му се е ....

# 1
  • Мнения: 1 113
Буболина, легни си и си почини. Най-вероятно рязкото спадане на кръвното ти се е отразило по този начин. Ако и утре се чувстваш така, се обади на личния си лекар, но мисля, че няма да се наложи  Hug

# 2
  • Мнения: 1 883
Не ми се вярва да е от виното. Ако си се ядосвала за нещо днес , си вдигнала кръвното . Не пии на своя глава лекарства . Щом ти е по добре легнала , си лежи и не се самонавивай - НИЩО ти няма. Хайде лека и пиши утре как си .  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
ох, едва седя на стола, но се ровя в чичко гугъл и такива страшни неща чета...много ме е страх, много..страх ме е да заспя... Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 6 360
Буболинче, не се рови в нета, а наистина вземи си легни и се наспи.
утре няма да ти има нищо!  Heart Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 4 423
дано, ще си легна пък да видиме...благодаря момичета  bouquet

# 6
  • Мнения: 233
  пробвай с айрян, но все пак иди утре на лекар Hug

# 7
  • Мнения: 1 640
Доколкото разбирам,си вдигнала кръвното и оттам отпадналост и замайване.Не ми се вярва само 50 мл да си изпила,защото винените чаши побират повече,да не си се объркала с количеството?На мен много ми се вие свят като изпия  около 100 мл шампанско-подкосявам се и лягам директно.Затова и не го пия вече.От гъсто домашно червено вино,без грам захар в него,също бързо се омайвам.По принцип,във вино,в което има захар добавена,боли глава .Това знам,не твърдя,че съм права,само те насочвам да помислиш от какво ще да е.Най-добре да се допиташ до лекар и да си направиш изследвания профилактично.На моя мъж по случайност,при изследвания,му откриха неподозирано заболяване.Дано при теб вс.да е наред!

# 8
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Домашно ли беше виното, да не е "кръщавано" с нещо ?
Може нешо технологията да му куца, може да си получила реакция към консервант или препарат за пръскане от недобре измитото грозде  Thinking. Аз съм алергична към нещо в червените вина на Домейн Буаяр, веднъж купих няколко бутилки от местния магазин, само повръщане си докарах обаче Confused Mr. Green ...
А може и да е от егн-то  Sunglasses, майка ми така след като роди сестра ми престана да умее да пие Simple Smile, дори и малко количество алкохол и докарваше кръвно с мигрена, и мен това ме чака сигурно след 2-3 годинки  Twisted Evil ... 

# 9
  • Мнения: 207
мила,не се притеснявай
според мен не е виновно виното,имала си криза на нервно -вегетатавна-дистония,ако си имала напрегната седмица или тежък ден,може да си се преуморила със домашната работа
аз също съм с ниско кр. но оня ден също го вдигнах изведнъж 130/90 за мен е високо и пак така учестен пулс,виене на свят,студена пот,но пиивам едно транксенче и работата се оправя
не се притеснявай а отиди на невролог

# 10
  • Мнения: 351
Аз пък мисля че може да е от преумора + виното. Поне при мен е така. Когато излезем без бебка не пия дори бира, защото покрай грижите през деня се изморявам и след това ми е достатъчна и една глътка вино, за да не мога да стана от стола. Просто коленете ми се подгъват и ми се вие свят все едно съм изпила цялата бутилка. Аз го отдавам на преумората.

# 11
  • Мнения: 7 186
Буболина, как си днес?
Имаш ли проблеми с кръвното по принцип? 140 не е кой знае колко високо, ако си с нормално кръвно, но ако си хипотоничка е.
А може и да е нещо неврологично.
Моето кръвно е 80- 100 систола най- много. Веднъж след преумора ми беше станало 130 и се чувствах ужасно зле, точно както ти описваш състоянието си. Оттогава не ми се се случвало, по- скоро ми пада.
Тези дни си контролирай кръвното често и избягвай кафето. Ако въпреки всичко не се чувстваш добре, отиди при личния си лекар да те прегледа, той ще прецени евентуално при какъв специалист да те изпрати. Дано да е било нещо моментно. И не рови в Гугъла да четеш за страшни болести и да си поставяш диагнози. Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ви  bouquet, поспах малко и се събудих с силно главоболие, но поне свят не ми се вие за сега Confused
Не съм пила повече от 40г. наистина, аз по принцип не пия алкохол и от както родих избягвам дори бирата, която обичам.
Виното беше купено, много странно наистина, цял ден нищо ми нямаше, не съм се преуморила с нищо, нямах напрегнат ден, а изживях кошмарна вечер.
Лейди, имам нормално за мен кръвно 90/70 - с такова кръвно се чувствам най - добре, ще отида още днес при дежурните за да видя какво ми е станало и ще пиша Hug

# 13
  • Мнения: 1 113
Бубе, радвам се, че си по-добре. Следи си кръвното още два дни, както ти е казала Лейди Мармалад.
Кръвно може да си вдигнала от всичко - от виното, от повече емоции (дори и положителни) и от куп други неща. Според мен виенето на свят е дошло от спадането на кръвното, станало е за кратко време. Притеснила си се и това също е оказало влияние на състоянието ти. Почивай повече и мисли позитивно, всичко ще е наред!  Hug

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не пия вино .....виното е спирт, есенция и оцветител...... само домашно пих пийнала

Общи условия

Активация на акаунт