Как да започнем със соковете ?

  • 851
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
 Здравейте МАМИ !
Днес  станахме на пет месеца, и решихме ,че е време да започнем даването на сокчета.
До сега сме били на кърма и дохранваме с АП. До скоро имахме колики и се притесняваме дали отново няма да се обострят. Смятаме да започнем с даването на ябълково сокче по няколко лъжички на ден. Молим Ви за вашето мнение и съвет.
Поздрави от Божидар и Иван. Благодарим Ви. Heart Eyes Heart Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 1 110
Привет, лично аз започнах да давам сокове някъде около годинка....  newsm78 Правих опити горе-долу около вашата възраст, прецених че се върнаха коликите и прекратих. Прочетох доста (в Кърмаческия например) и реших, че даването на сокове не е толкова важно, колкото кърменето и пълноценното захранване и спрях.
Така че, моя съвет е да не избързваш с даването на сок.  Grinning

# 2
  • Мнения: 7 803
щом са имали колики, не бих давала сок. започни с каша или пюре. в подфорумите за хранене има доста инфо  Hug

# 3
  • Мнения: 649
Аз започнах сокчетата на 4мес, но както и при вас помислих, че коликите се появиха отново и спрях. След 1 мес пробвах пак с ябълка, после +морков... и така докато не направих букет от мнага плодове + морков. Включването на всеки следващ плод беше след 1 седмица.
Като имат пак колики, пробвай пак след 1 месец.

# 4
  • Мнения: 601
Сок знам, че се дава - месеците на бебето * 10 мл, но ти тепърва даваш, така че започваш с лъжичка - две и постепенно увеличаваш. А щом има колики, пробвай с круша или морков в началото и после ги смесвай с ябълка и постепенно мини някой от соковете на чиста ябълка. Имай предвид, че крушата действа слабително и не е желателно да е само на круша.

Общи условия

Активация на акаунт