Грип ли е!?

  • 1 019
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 005
Вече стана 1 месец ме мъчат болки в гърлото,надути сливици и потене.Отначало си вземах парацетамол,вит.С,Упфен,чайове-шипка,лайка и така една седмица newsm78Избягвах антибиотика,но накрая се наложи да пия Оспамокс 1000мг през 12ч.и така отново 1 седмица и нищо.Отидох на личната и ми изписа по-силен АБ-Азатрил и др. витамини.Еми,вече 5 дни го пия и сливиците ми ще се пръснат и страшно ме боли гърло ooooh!Вече незнам какво да вземам ThinkingДнес си взех и за смучене-Hexoraletten.Правя гаргари със сода и изцеден пресен лимон-редувам ги и състоянието не ми се подобрява въобще Rolling EyesПомагайте!Вече не се сещам какво да правя,за да ме успокои това гърло,много ме боли...и това продължава месец #Crazy

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 23:15 от ivalina73

# 1
  • Мнения: 2 237
Може и да е грип.Най-малкото си направи едни изследвания на базата на които да ти се предпише точния антибиотик !

# 2
  • Мнения: 1 883
Може и да е грип.Най-малкото си направи едни изследвания на базата на които да ти се предпише точния антибиотик !

Грипа не се лекува с АБ.  newsm78

# 3
  • Мнения: 351
След като не си справила сама вече 1 месец по добре се консултирай с лекар, за да отстраните прблема по-бързо Peace.

# 4
  • Мнения: 207
азатрил е много силен антибиотик,но щом продължаваш да се чувстваш зле,отиди на УНГ и то по най бързия начин ,сигурно ще ти включи и нещо противоалергично,няма такъв грип който да продължава един месец с болки в
гърлото и при условие че си пила толкова силен антибиотик като- азатрил

# 5
  • Мнения: 1 113
Грипът протича с висока температура. Това твоето най-вероятно е бактериална инфекция, но не сте улучили подходящият антибиотик. Иди на УНГ, нека ти вземат гърлен секрет и на базата на него да ти изпишат АБ.

# 6
               Отиди при доктор Улевинов, защото проблема ти е доста сериозен!!!Ще го намериш в първа детска клиника на александровска болница.

# 7
  • Хасково
  • Мнения: 726
за болки в гърлото мога да препоръчам Тантум верде спрей. Но ти задължително се консултирай с друг лекар, трябват и изследвания.

# 8
  • Мнения: 3 116
Това което описваш прилича на инфекциозна мононуклеоза  newsm78

Вирусно заболяване което протича за 4 до 6 седмици и основната клиничка картина включва болки в гърлото, малинено червено гърло и подути лимфни възли. Също така може да се поддържа леко завишена температура. Често се напипва увеличен черен дроб и слезка. При него антибиотици не се пият, отминава само.

Има кръвен тест, освен това се наблюдават някой изменения при диференциалното броене на кръвната картина.

Според мен е хубаво да пуснете една кръвна картина  Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 5 919
Грипът протича с висока температура. Това твоето най-вероятно е бактериална инфекция, но не сте улучили подходящият антибиотик. Иди на УНГ, нека ти вземат гърлен секрет и на базата на него да ти изпишат АБ.
Peace Налучкването на антибиотици не е най-удачното решение... успех и бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт