До мамите от Англия

  • 1 608
  • 22
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 178
Мили мами, обръщам се с голяма молба към вас.Съпругът ми е механик на танкер.В четвъртък вечер влизат в пристанището Stockton-on-Tees ,в близост до град Middlesbrough, а в петък рано сутрин  става инцидент,при който той получава тежко изгаряне.Тази сутрин ми се обади  и до колкото можа ми обясни,че е в болница в този град,и че за сега лекарите  изчакват за да преценят дали се налага операция.От тогава телефона му е постоянно изключен и информация не мога да получа.Не мога да си опиша състоянието вече в  такъв ужас живея.Може ли някоя от мамите живеещи в този район да ми даде телефон на болницата в Middlesbrough,или телефон за справки в град Middlesbrough.Едва ли фирмата -корабособственик "Ernst Jacob" ще ми съдейства за да отида при него,а фирмата  която са посредници в България търсят информация от мен.Все още не мога да си подредя мислите и не зная кой път да хвана.

# 1
  • Мнения: 198
ох мили4ка,предполагам какъв ужас е това!не мога да ти дам инфо за телефонен номер но може би ако потърсиш в гогъл може да излезе нещи4ко.надявам се мамите от англия да се вклю4ат активно..  Sad
не се тревожи,сигурна съм 4е вси4ко ще бъде наред,там има много добри специалисти
късмет!  Praynig

# 2
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Дани, в английските болници е забранено използването на мобилни заради техниката.
Мисля, че няма никоя мама там да те ориентира. Но трябва да знаеш със сигурност коя е болницата. Мидълсбро е голям град и по всяка вероятност има не една болница. Можеш да потърсиш в Google болници в Мидълсбро, всяка си има сайт с телефони.
По-късно, като приспа дребната ще се опитам да намеря и аз, ако някоя друга мама не се е вклЮчила.

# 3
  • Мнения: 1 959
Съжалявам за случилото се на мъжът ти но съм сигурна че е в добри ръце и скоро ще се оправи и ще си бъде вкщи при теб.Трябва да разбереш в коя болница е пускам ти лист с тел. и местонахождението на болници и клиники там дано ти помогна
http://uk.local.yahoo.com/search.html?w=uctid,fw,belongto&fr … ugh&wid=28869


http://www.google.co.uk/maps?hl=en&q=hospital&near=Middl … ocal&ct=title

# 4
  • Варна
  • Мнения: 178
Много ви благодаря за топлите думи.Ангийския ми доста куца,но с речниците все трябва да се справя.Зная само,че е в отделение по пластична хирургия друго не знам.Сега ще разгледам листа,горещо ти благодаря aniji.

# 5
  • Мнения: 1 959
Ей ние затова сме тук.Ако има нещо друго с което да ти помогна пиши.

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 20:04 от aniji

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
   dany_girl писах ти на лични.Отговори ми по-бързо, моля те!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 178
Току що говорих с него по телефона.Почти през цялото време е упоен.Не знае коя степен изгаряне има,но лекарите са му казали, че е добре че има болки.Дали предстои операция ще се разбере чак след 7-10 дена.Каза че не може да си зареди мобилния телефон защото са на друга система?!Името на болницата е South Tees Hospitals.Ако ми съдействат от фирмата и да уредя всичко по гледането на децата ще се опитам да отида при него.Много ви благодаря момичета.На всички желая да сте живи и здрави както и хората които обичате:)

# 8
  • Мнения: 1 959
Много се радвам за теб  Peace дано всичко се уреди при теб бързо и леко и ако идваш насам лек път и си вземи по топли дрехи,че тук е по студено от БГ и по мокро Grinning

# 9
  • Варна
  • Мнения: 178
Една прекрасна мама Билянка и съпруга и Илия ми помогнаха да разбера повече за състоянието на мъжа ми -обадиха ми се до България и до болницата,разговаряха с лекарите и мъжа ми, с което ми върнаха отново силите и вярата в доброто.Бог да пази тях и децата им

# 10
  • Мнения: 1 363
ДАни, ако има с какво да помагаме казвай. Съжалявам, че сега я виждам темата, но при възможност с удоволствие ще помогна с каквото може.

Моля се мъжа ти да се оправи бързо. Ужасно е когато си далеч от близките и семейството и чувството за безпомощност е убиващо.  Praynig Има ли други българи около него? Какво е положението?

Не искам да звуча сметкаджийски и студено, но ако инцидента става по вина на обурудването и техниката не е зле да помислите за компенсации и даване под съд. Извинявам се за намесването на пари в този тежък за вас момент.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 178
Няма други българи около него.Самия кораб е със смесен екипаж,и не зная дали е отплавал/не могат да тръгнат без негов заместник/.Инцидента е по вина на негов колега.Не зная какви са му правата- в смисъл обещетение.Мисля,че искаме или не винаги до пари се опира-бих искала,а и той сигурно, да съм до него в този момент,но финансово положението ни е такова,че не можем да си го позволим.Какво съдействие да очаквам от корабособственика-не знам.Не съм сигурна дали им се прави  застраховка за трудова злополука.Много неизвестни в такава тежка за мен и семейството ми ситуация.Благодаря за подкрепата на всички.

# 12
  • Мнения: 27 524
Прегръщам те, мило момиче, бъди силна заради него и децата, всичко ще се оправи, с вас сме  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 1 959
Моят баща работи към БМФ/бг морски флот/и на тях им правят задължително застраховки и имат"Безопастност на труда"нали така го наричат.Ако имаш дговорът на мъжът ти погледни клаузите към него там трябва да е опоменато какво може или не да получите от фирмата към която работи мъжът ти.Ако всичко е легално с документите на фирмата и мъжът ти по принцип ви се полага обежтетение и мисля че фирмата трябва да ти поеме пътните за да отидеш при него.Ако можеш да се посъветваш с адвокат това ще е най-добре той ще прегледа договора и най-добре ще те опъти.Успех и пиши какво става. Peace

# 14
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 100
Надявам се всичко да се оправи  и скоро да се видиш с мъжа ти.Леко и безпроблемно пътуване ти желая.И не губи вяра  Hug  Hug

Общи условия

Активация на акаунт