za kurmeneto

  • 516
  • 9
  •   1
Отговори
ne znam za6to nqkoi maiki burzat da zahranqt bebeto si,dori pri polojenie 4e imai vse o6te karma.Nqma ni6to po-hubavo ot tova bebeto da su4e,tova e nai-polezno za nego.Zahranvaneto moje da se otloji pone do 6tiq mesec i to postepenno,za da se podgotvi stomah4eto na beb4o za tvurdata hrana.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Моля те, пиши на кирилица, че трудно се чете...

ЦИТАТ:
"Не знам защо някои майки бързат да захранят бебето си, дори при положение, че имат все още кърма. Няма нищо по-хубаво от това, бебето да суче, това е най-полезно за него. Захранването може да се отложи поне до шестия месец и то постепенно, за да са подготви стомахчето на бебчо за твърдата храна."

Ами ние пък не се чудим много... Болшинството от майките (и татковците) в този подфорум са го разбрали отдавна... И освен, че са го разбрали и го прилагат, се мъчат да убеждават и хората около себе си... Спокойно, има много семейства прилагащи късното захранване...
Пък ти какво се чудиш толкова... Защо, та защо... Ми от ясно по-ясно е... Ранното захранване се препоръчва от 97 на 100 педиатри... От 100 на 100 майки и свекърви... И от 97 на 100 приятелки... Кой да им каже на младите майчета за късно захранване... Дори и да се намери някой, те пак не слушат... Защото лекарките и техните майки и свекърви знаят повече... Това е причината, аз му викам "дървена философия"...

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз пък имам късмета да попадна на една от 3 те на 100 педиатърки, една от 3-те на сто приятелки с по-голямо дете, да имам свекърва и майка, които възприемат като им казвам как смятам да гледам детето си Peace

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Аз пък имам късмета да попадна...

Браво, страхотно... Дано има повече с твоя късмет...
Стискам палци...
newsm10

# 4
  • Мнения: 203
Специално в този форум се говори доста за късното захранване, затова едва ли за редовните четящи и пишещи тук казваш нещо ново  Simple Smile. Иначе аз също съм от тези 3 % дето никой не го е карал да захранва рано, даже имам точно обратния проблем, че детето не иска никаква храна и на практика не мога да го захраня или поне се мъчим около тази храна  Twisted Evil Close и си е караме основно на кърма и той май си живее доста добре така.

# 5
  • Мнения: 320
На мен лично форума много ми помогна да разбера предимствата на късното захранване и  даже вече си  позволявам да съветвам мои познати с бебчета  да не бързат да захранват. А иначе педиатърката ни изцяло подкрепя и препоръчва късното захранване, а относно бабите- убедих ги бързо- бързо, цитирайки статии и мнения от форума Simple Smile

# 6
  • Мнения: 289
Иначе аз също съм от тези 3 % дето никой не го е карал да захранва рано...

И аз съм от тях  Peace
Мисля си, че всеки, който е готов да поеме отговорността да стане родител, трябва да е готов и да защитава интересите на детето си - и ако смята, че за детето му е полезно да бъде кърмено, да има смелостта да се противопостави на бабите и свекървите  Grinning не е нужна голяма смелост за това. Относно педиатрите, аз попаднах на такава без да съм я избирала по този критерий  newsm78 от наблюденията ми върху приятелчетата на моя беб ми се струва, че доста педиатри вече съветват за късно захранване - нооо, не всички майки се вслушват в съветите им.

# 7
  • Мнения: 753
Моите наблюдения са, че масово ме гледат укорително за решението за късно захранване...
Даже могат да те накарат да се почувстваш виновен ?! Ноооо
Аз си знам за моето момче....старата истина, никой не е преоткрил света - кърмене и кърмене....

И на мен ми се случва да недоумявам, но това е положението У НАС! Wink

# 8
  • Мнения: 535
Ами нищо чудно няма. Факт е, че ако не беше форума едва ли щях да кърмя толкова дълго. Сега майка ми е на мнение, че ще кърмя малкия до 3-4 години. А аз НЯМАМ нищо против, даже смятам, че е нормално Embarassed Blush Просто болшинството от майките нямат тази информация, която имаме ние, и не вярват, когато им се говори. НО и това ще стане практика в БЪЛГАРИЯ и аз смятам тогава да си раждам второ. Омръзна ми да убеждавам всички Naughty

# 9
  • Мнения: 256
твърдо съм за кърменето  newsm10 и не смятам да спирам да кърмя  newsm03

Общи условия

Активация на акаунт