подкупвате ли децата си за да ходят на детска градина

  • 1 592
  • 30
  •   1
Отговори
това е моята дилема: моята щерка започва да ходи на детска градина (след неуспешно тръгване на ясла) и е ясно, че ще бъде мъка. Чудя се дали подкупването (много си пада по шоколадови яйца) е добра идея?

# 1
  • Мнения: 8 505
Не мисля,че е добра идея.Така ще приеме градината като наказание,което се изкупва с шоколадови яйца (или каквото и да е).

# 2
  • Мнения: 47 963
при нас го има това от време на време,защо пък не?вярно че все уж сме принципни родители и т.н.,ама така става мн лесно -казваш че ще има награда,и сменяш-веднъж яйце,веднъж снакс,веднъж балон или др нещо дребно и така...

# 3
  • Мнения: 4 451
Не, тя ходи с голям мерак. Много рядко се случва да мрънка, но по-скоро се опитвам да я успокоя.

# 4
  • Мнения: 7 837
Не ми се е налагало.
Но аз не обичам и подкупи от типа:"Ако бъдеш добър, ще получиш играчка" или "Ако си изядеш манджата, ще ти дам бонбони" и т.н.

# 5
  • София
  • Мнения: 797
  И с подкупи съм пробвала, но не помага, на човека не му харесва и това е.

# 6
  • Мнения: 3 506
В директния смисъл - не, т.е. не правя пазарлъци от рода на "ако отидеш на градина, получаваш еди-какво си". В известен смисъл обаче съм ползвала материални "стимули", напр. първата седмица почти всеки ден след градина получаваха малки подаръчета и почерпка (след това поразредихме, но се случва); понякога сутрин им давам да сдъвчат нещо по път за градината; баткото имаше обещание, че като се навърши една седмица в градината ще получи плейър, но така и не сме го осъществили засега.

# 7
  • Мнения: 6 461
Не ми се е налало да използвам подкуп за да накарам Тошко да ходи на градинка.
Аз го оговарям SunglassesЗа сега действа Wink

# 8
  • Мнения: 1 470
   Според мен ако се налага д9а подкупваш дъщеря си за да ходи на детска градина,значи просто има проблем в градината и е хубаво да потърсиш нова...НЕ ЧЕ ТОВА Е ВЪЗМОЖНО НО...!

# 9
  • Мнения: 17 407
Не. В дните, в които мрънка й обясняваме, че и ние с баща й така сме ходили и ходим- на градина, училище, работа....И никой не ни е питал искаме ли, или не. Обикновено се пазари само за вземането, защото явно все още се страхува, че ще си остане там Mr. Green САмата тя ми разказва, как  децата се дразнят едно- друго, че този или онзи нямало да го вземат.

# 10
  • Мнения: 2 040
Засега ходи с кеф на ясла, дано и после в градината да е така ...

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не е добра тактиката с подкупването.
Моите нямат нужда от подкупване. До там са стигнали, че събота и неделя боледуват за градината.
Но не една майка съм виждала, отивайки да вземе детето си,  да вади от чантата си поредния подкуп.

# 12
  • Мнения: 7 474
Не подкупвам за нищо Stop

# 13
  • София
  • Мнения: 2 079
dedo bore,
Не мисля, а и хич не е педагогично, да подкупваш дъщеря си за каквото и да било.  Naughty 
Само помисли - днес даваш шоколадово яйце, за да ходи на градина, догодина ще даваш дузина шоколади, след 4-5 години ще подкупваш с компютър, за да ходи в основното училище, а после???  newsm78 За да ходи в гимназията - кола, а за да стане студентка - самолет или ракета ли ще подаряваш, за да я подкупиш?  Tired #Crazy Sick
Много съм рязка, извинявам се,  bouquet  bouquet  но това е истината за подкупването!

# 14
  • Мнения: 7 723
Не подкупвам за нищо Stop

И аз така  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт