Постите идват със страшна сила + рецепти за пости!

  • 49 017
  • 306
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 406
не, без храна не мога  Laughing Laughing

# 31
  • Мнения: 311
Не,нямам воля вече.Спазвала съм Великденските пости 2 пъти,но последния път ми беше много трудно.Затова няма и да почвам.Все настивам или напълнявам по време на пост.

# 32
  • Мнения: 3 550
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=164470.0
Тук преди броени дни събирахме идея за трапезата през пости.

# 33
  • Мнения: 2 926
Постя.Още няколко дни ми остават да си хапвам млечни продукти.

# 34
  • Мнения: 2 926
Ориз със зеленчуци
Ориз по манастирски (с маслини)

# 35
  • София
  • Мнения: 375
аз много обечам една яхния която мама правеше много често вика и лятна манджа, няколко дамата пресни или един буркан домати се слагат на котлона докато изври водата им прибавят се подправки на вкус аз слагам чубрица, магданоз, чесън и сол след това се прибавят отделно изпечени чушки става мното вкусно нещо подобно на печените чушки заляти с доматен сос само че варени вкуса е по-различен, в нашта къща не се пости така че ние си прибавяме независимо от сезона и постите сирене и яйце за да се пресече доматения сос smile3521

# 36
  • Мнения: 3 647
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=164470.0
Тук преди броени дни събирахме идея за трапезата през пости.
ще се съм благодарна, ако и тук давате своите идей за постни гозби

# 37
# 38
  • Мнения: 3 647
мерси   bouquet
ето и моето предложение  за нещо постно

САРМИ
Листа /зелеви, лозови/
½ глава лук
2 сл олио
½ чаща ориз или овесени ядки
червен и чер пипер, джоджен, копър, сол
лукът, ситно нарязан, се задушава до омекване в 1 сл олио. Прибавя се оризът и подправките и се задушават леко. От сместа и листата се увиват сърми. В остатъка от олиото се запържва червен пипер и готовите сърми се заливат с него.

# 39
  • Мнения: 186
 
Аз живот и здраве смятам да постя последната седмица(строг пост) за причастие. Единствено пропуснах постите миналата година когато кърмех иначе от12-ет годишна постя всяка година. Религиозна съм , но мисля че е хубаво да си прочистим тялото от разни боклуци които ядем всеки ден.

# 40
  • Мнения: 186
Една  постна торта от мен Simple Smile

Торта с Fanta портокал (може и друг жълт газиран сок)

тесто1:
250 мл сок Fanta
250 гр. захар
2 ч.чаши брашно
2 к.чашки олио
50 гр кокосови стърготини
2 с.л какао
1/2 пакетче бакпулвер

тесто2: същото като първото само че тук не слагаш какао.

Захарата се слага в сока и бърка се с лажица докато не се разтопи. След това се добавят другите неща- не е нужно да се бърка с микср може само с лажица. Пече се  в правоъгълна тава (тавата на фурната) прдварително намазана  с олио и малко брашно. Температурата е 180 - 200 гр.
След изпичането още докато е горещо, намазва се с някакъв кисел мармалад(джанки,касис,боровинка) около 300гр. може и повече...да покрие тестото . Веднага след това се слага тесто2 и пак се пече.
Когато е готово намазва се с тънък слой мармалад и поръсва се с кокос.
Успех

# 41
  • Мнения: 1 608
Карамел, как приготвяш ориза по манастирски?
morgancheto , чудесна идея ми даваш!

# 42
  • Мнения: 2 381
Не.Никога не съм постила.

# 43
  • Мнения: 4 162
Да -страхотно се разтоварва организма....  smile3503

# 44
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Иззвинявам се, че ви нахлувам в темата, но не мога да се въздържа. Вече 3 дена като вляза в готварския, ми се набива на очите тази тема... И то, защото все го прочитам "Пастите идват със страшна сила........" ooooh!

А иначе по темата - няма да постя... Много ми е трудно...  Blush Както е видно, повече пасти са ми в главата, отколкото пости  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт