за третия месец е качила само 400 гр

  • 1 168
  • 17
  •   1
Отговори
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
Ох, незная от къде да започна за една седмица толкова лоши изненади

първо ни излязоха обривчета и педиатърката ми каза че е атопичен дерматит а като ни премери се оказа само 400 гр нагоре Направо съм шокирана ,детенце изобщо не ми е показало че е гладно смее се ,гука и откарва по два часа и половина между хранене Педиатърката ми даде още време но ако няма напредък да започваме АМ,макар сигурно ще някое гадно заради пъпките,/те вече се скриха/ Първия месец качихме 1100, после 920 гр Пия бирена мая, чай на Хип, хапвам овесени ядки-всичко кое съм прочела при вас в форума Можеби грешката е че давах от едната гърда и от вчера ги предлагам и двете ,он пък от това те са меки и изобщо не знам дали ми се увеличава кърмата Мисля че съм в един луд лабиринт #CrazyМоля дайте ми съвет как да продължим напред не трябва точно сега да изоставя моето детенце newsm45

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Спокойно като чета всичко си ви е ок Peace!Съвсем добре си придава детето,това,че гърдите са ти поомекнали не означава ,че нямаш кърма или е намаляла.Божидара на вашата възраст придаваше по 300 грама,но аз тъпа и упорита кърмене,кърмене и пак кърмене.Спокойствие ти желая и съм сигурна,че всичко ви е наред!

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Доста ти се е събрало накуп Sad
Сигурно много се притесняваш и заради вероятността от АД, и заради наддаването. Всъщност на тази възраст доста дечица минават през такъв период на по-слабо наддаване. Ти сама си се ориентирала за едната възможна причина - добре е да предлагаш и двете гърди на всяко хранене. Може да помислиш и за друго - често след втория месец децата започват да проспиват дълги интервали нощем и това се отразява също на наддаването. Понякога в тези случаи се оказва уместно майката да включи едно нощно хранене по нейна инициатива.
За гърдите не се притеснявай - увеличеното сучене ще доведе до увеличаване на млякото, макар че ти може да не забележиш някакви физически признаци за това. Но на кантара ще си проличи Grinning
За АД - ако има такива съмнения, най-добре е да се консултираш и с алерголог и дерматолог освен с педиатъра. Често диагнозата АД се оказва прибързана и се отхвърля от специалистите, когато се проследят по-обстойно нещата.
Горе главата - вече имаш план как да подобриш ситуацията и ще се справите Grinning

# 3
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
през ноща се храним по 2-3 пъти единственната пауза е от 21 до 2 часаНо исках да попитам дали като предлажа  и двете гърди ,трябва ли след това да ги доизцеждам/то има по 10гр/ и на колко често да й давам да хапва

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А при досегашния ви начин на кърмене как си процедирала с кърменето?
Обикновено няма нужда да се изцеждаш след кърмене - бебето сигурно добре изпразва гърдите. Добре правиш, че я храниш и нощем, а за през деня важи същото - даваш всеки път, когато поиска. Ако не дава ясни сигнали за глад и минават повече от 2-3ч, без да си поиска да папа, е добре да поемеш ти инициативата, поне докато се види резултат с наддаването.

# 5
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
Винаги сме се кърмили на два часа и полувина ,но понякога като се размрънка съм й давала и биберона През този месец ми правеше и много кърмачески стачки и цокаше по 5 минутки и сигурно не са й били достатъчни               Ето днес цокаше от едната гърда и спря ,беше доволна и гукаше , но като я премерих беше поела 80 гр,предложиш и другата и от нея имаше 40  Дали пък не се засища от малко количество и после си седи гладна

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
Сиси, напълно разбирам притесненията ти, защото моята бебка за 3-я месец беше наддала 300 гр., за 4-я пък 200 гр. Моят съвет е да я мериш няколко дена преди и след кърмене, за да установиш кога, колко изсуква. Моята принцеса изглеждаше доволна между кърменията, пишкаше, акаше редовно и по нищо не показваше, че е гладна. Само кантара всеки месец отчиташе все по-малко наддаване. Това ме кара да мисля, че тя лека полека е свиквала с малкото количество мляко и си е била гладна (чувствам се ужасно от това). Когато реших да я меря, за да видя колко папа, се оказа, че от гърда изсуква по 70 грама, което за 4 месечно бебе не е достатъчно.
Пробвай и нещата, които са те посъветвали момичетата. Макар че ти достатъчно често кърмиш. Но, ако следващия месец бебето ти е наддало по-малко от 200 гр., се замисли сериозно дали наистина му стига кърмата.

# 7
  • Мнения: 535
Tatalina, много лошо се е получило при вас.  Sad Аз мисля, че бебето си наддава добре, все пак бебетата наддават скокообразно. Моят син до 6 месеца качваше по кило, а на 6 месеца- нито грам, после даже свали малко и към 8ми или 9ти сложи само 70 гр. Така, че... отсега нататък няма да качват като досега. Приеми го и се примири Heart Eyes Sunglasses

# 8
  • Мнения: 47 901
а моят син първия месец качи 1  кг,и после по около 300 грама качваше ,та и досега,лесно моеш да сметнеш колко тежи Joyно си е в нормата,проходи рано,бърбори и е много жизнен,да не говорим че е почти само на кърма и до днес,има атопичен дерматит от 1 месец,и въобще-разбирам те добре,но не се притеснявай изобщо!заради ад е по-добре д а сте на кърма,а не на хидролизирано горчиво мляко!да не мислиш че от горчилката ще качи повече?особено ако не иска да го пие след сладкото млекце на мама!да не говорим колко по-полезна е кърмата ,особено за такива деца! Hug

# 9
  • Мнения: 2 152
Не кърмя и не мога да дам относно храненето компетентен отговор, но според мен няма място за притеснение.Изобщо не се тревожи, да не вземе сега да ти спре кърмата.Гладно бебе не стои спокойно и не спи.Щом си спинка и не реве непрекъснато, значи си е супер добре нахранено.Не се тревожи.Хапвай ядки, пий чайчета лактогенни
След 3-ия месец започват да качват много по-малко...Моето детенце има обратния проблем - много сме дебели.Първия месец 1,600, после по1,200.Сега от 3-ия до 4-ия месец саааамо500гр.Направо нищо, а яде същото количество, даже малко по-малко.Няма предишния апетит
Наистина според мен няма място за притеснение относно наддаването и не бързай с АМ, защото знам, че така няма да стимулираш кърма, ами ще се получи обратното, малко по-малко ще отбиваш.Успех Hug

# 10
  • Мнения: 999
Мисля че 400гр. не са толкова малко, не се притеснявай.

# 11
  • Мнения: 526
И ние имаме подобен проблем :

1 месец качи 400 г
2 месец - 800 г
3 месец - 300 г
4 месец  - 300 г

Сега започнахме захранване.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 750
Stansi, кръц кръц, и аз разчитах точно на до болка повтаряните приказки, че бебетата растат скокообразно, че гладно бебе спокойно не седи, че щом е жизнена и усмихната, пък и пишка и ака редовно, значи всичко е ок. Да, ама не! Не може да се говори така общо. Винаги има и други фактори, които въздействат на кърменето, достатъчната кърма и т.н.
Тук можем да си пишем каквото искаме, но отговорността за това дали бебко расте както трябва и дали получава достатъчно папане си е на майката. Никоя от нас няма да носи отговорност за съветите, които дава, нали!?
Аз пробвах какво ли не, за да увелича кърмата си и бебка да папа повече, но не се получи. Точно затова предупреждавам майката да следи все пак за наддаването на детето си.

# 13
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
благодаря за отговорите на всички ,във всеки един има ценен съвет Ние продължаваме да се кърмим и след седмица ще проверя резултатите на кантара и ще пиша в форума Всичко ще дам от себе си за доброто на малкото бебе  bouquet

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Stansi, кръц кръц, и аз разчитах точно на до болка повтаряните приказки, че бебетата растат скокообразно, че гладно бебе спокойно не седи, че щом е жизнена и усмихната, пък и пишка и ака редовно, значи всичко е ок. Да, ама не! Не може да се говори така общо. Винаги има и други фактори, които въздействат на кърменето, достатъчната кърма и т.н.
Тук можем да си пишем каквото искаме, но отговорността за това дали бебко расте както трябва и дали получава достатъчно папане си е на майката. Никоя от нас няма да носи отговорност за съветите, които дава, нали!?
Аз пробвах какво ли не, за да увелича кърмата си и бебка да папа повече, но не се получи. Точно затова предупреждавам майката да следи все пак за наддаването на детето си.
Таталина, много ми е мъчно, че все още гледаш на нещата сякаш ти си виновна и ти не си направила нещо като хората. Знаеш, че не е така - и именно твоето упорито търсене на отговори накрая доведе до разплитане на ситуацията. Факт е, че проблем имаше - и той не беше в теб. Но действително изводът е, че в случаите на ненаддаване детето трябва да се следи много внимателно и много отблизо от лекар. В повечето случаи всичко е наред и е нужно само коригиране на организацията на кърмене, но все пак е важно да се гледат нещата отблизо - затова планът на sisi1977 да предлага и двете гърди, като учести интервалите и да проследи наддаването след седмица (и евентуално още 1-2 седмици след това) е много добър.

Общи условия

Активация на акаунт