НЕСПОКОЕН СЪН ПРИ МАЛКО БЕБЕ......

  • 4 748
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 416
   Майчета(настоящи),ситуацията е следната.Родих преди малко повече от месец.Когато се прибрахме в къщи още от първата нощ забелязах,че бебето ми спи много неспокойно.НЕ......НЕ ПЛАЧЕ!(то ес не говоря за такива моменти)Неговата устичка е в постояно движение,като че ли дъвче нещо и мляска,а ръчичките се движат по начина все едно боксират.И той уж спи,но едновремено е и много активен.Това се случва почти всяка нощ,иначе през деня си е съвсем  нормален,в смисъл не прави нищо неестествено.Не е и кой знае колко ревливо бебе.
    Някоя от вас дали се е сблъсквала с подобно нещо?
    На какво може да дължи това?

# 1
  • Мнения: 9 050
Оооо, да! И ние бяхме така. По-късно започна и да се смее на сън. Но в началото само махаше с ръце, мляскаше с уста. По някога правеше и едни движения, все едно се стряска - внезапно изпъва ръчички и цялото си тяло назад. Педиатъра ни каза, че е нормално, тъй като бебетата първо, сънуват много и второ, когато са толкова малки те нямат кой знае каква физическа активност през деня. В смисъл, че няма от какво толкова да се изморят, за това и не спят много дълбоко. Когато почнели да пълзят и ходят, се сдобивали и с по-дълбок сън ( дано Praynig).

Между другото това с мляскането на зъбите започна да го прави и през деня през втория си месец. В последствие се оказа, че са го сърбяли венците. Вече си имаме 4 зъба, а сме само на 5 месеца. Но когато е на 2 месеца, не може да държи в ръцете си чесалки или други предмети за дъвчене. Затова дъвчел устните си.

# 2
  • Мнения: 7 416
  Ох!Дано са зъбките(макар че ни е раничко в няма месец и половина) и жажда за живот,защото кой знае какво си мислех......

# 3
  • Мнения: 9 050
Разбирам те, защото и на мен много неща ми минаха през главата. По някога потреперваше с цялото тяло или се сепваше на сън. Дажи ми мина през ум, че може сърцето да не му е наред.... Май от притеснения, аз ще взема да изперкам накрая. Grinning

# 4
  • Мнения: 7 416
Само 2 деца ли са така из целия форум? newsm78
На мен ми подхвърлиха идея,че неспокойния(по този начин) сън може да дължи на коликите.Но аз си мисля:има ли колики--бебето реве!А нашето не е рев.......

# 5
  • Мнения: 9 050
Не е задължително да реве. Моят мъник издава едни ръмжащи звуци на сън или пък звуци, все едно се напъва да ака. Като му прослушам коремчето - има колики.

P.S. Май сме си само двете с такива нестандартни деца Simple Smile

# 6
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Само 2 деца ли са така из целия форум? newsm78
На мен ми подхвърлиха идея,че неспокойния(по този начин) сън може да дължи на коликите.Но аз си мисля:има ли колики--бебето реве!А нашето не е рев.......

и моята малка-сладка прави така! и се стряска, и си мести устничките....

# 7
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
И ние сме така CrazyНаистина явно няма от какво толкова да се изморят и затова така се сепват и спят неспокойно newsm78

# 8
  • Мнения: 1 273
   )Неговата устичка е в постояно движение,като че ли дъвче нещо и мляска,а ръчичките се движат по начина все едно боксират.И той уж спи,но едновремено е и много активен.Това се случва почти всяка нощ,иначе през деня си е съвсем  нормален,в смисъл не прави нищо неестествено.Не е и кой знае колко ревливо бебе.
    Някоя от вас дали се е сблъсквала с подобно нещо?
    На какво може да дължи това?

О! все едно си ни описала нас! Laughing Аз лично не се притеснявам, защото бях чела във форума преди да родя още, че повечето бебета са така. Hug

# 9
  • Мнения: 1 183
И ние сме така,постоянно се напъва и ръмжи като тигърче  Laughing,за мен това са колики(ние също не ревем).


# 10
  • Мнения: 7 416
  Успокоихте ме!
  Важното е,да не е някакво нервно растройство,че....един нервнорастроен(то ес родилка) в къщи  е достатъчен.

# 11
  • Мнения: 941
а моят син се напъваше,сумтеше ,пъшкаше,въртеше се,пръцкаше.Всичко започна около 10 ден,вярвайте ми първата нощ щях да изкукам от притеснение.А не плачеше,просто издаваше каквито се сетите звуци ooooh!

# 12
  • във фурната
  • Мнения: 596
а моят син се напъваше,сумтеше ,пъшкаше,въртеше се,пръцкаше.Всичко започна около 10 ден,вярвайте ми първата нощ щях да изкукам от притеснение.А не плачеше,просто издаваше каквито се сетите звуци ooooh!
Същата работа,колики са!

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Съвсем нормално е - за разлика от възрастните, бебетата прекарват 80% от съня във фазата на лек сън, когато са възможни такива движения на тялото, на очите, звуци и т.н. Само 20% от времето спят дълбоко - за разлика от възрастните, при които това съотношение е точно обратното (80% дълбок сън и 20% лек сън). За бебетата това е много важно - тъй като контролът на нервната система още е несъвършен, се предполага, че това състояние на лек сън, от който бебето лесно може да се събуди, играе роля в предпазването от синдрома на внезапната детска смърт и в контролирането на апнеята (периодите,в който бебето сякаш спира да диша).

# 14
  • в джунглата
  • Мнения: 916
моята дъщеря все още е така на 7мес. и аз притеснявам че спи леко и е неспокоина така че съвет немога да ти дам. относно коликите и тя не е ревала само се напъваше и ръмжеше.

Общи условия

Активация на акаунт