Някой ако може да ми преведе?

  • 1 068
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Спешна ми е тази информация и ще помоля някой ако може да ми преведе този текст.Мерси.

IMPORTANT WARNING:
Thyroid hormone should not be used to treat obesity in patients with normal thyroid function. Liothyronine is ineffective for weight reduction in normal thyroid patients and may cause serious or life-threatening toxicity, especially when taken with amphetamines. Talk to your doctor about the potential risks associated with this medication.

Why is this medication prescribed?
Liothyronine, a thyroid hormone, is used to treat hypothyroidism, a condition where the thyroid gland does not produce enough thyroid hormone. Without this hormone, the body cannot function properly, resulting in poor growth, slow speech, lack of energy, weight gain, hair loss, dry thick skin, and increased sensitivity to cold. When taken correctly, liothyronine reverses these symptoms. Liothyronine also is used to treat goiter (enlarged thyroid gland) and to test for hyperthyroidism (a condition where the thyroid gland produces too much thyroid hormone).

This medication is sometimes prescribed for other uses; ask your doctor or pharmacist for more information.

How should this medicine be used?
Liothyronine comes as a tablet to take by mouth. It usually is taken as a single dose before breakfast every day. To control the symptoms of hypothyroidism you probably will need to take this medicine for the rest of your life. It may take about 2 weeks before you notice any change in your symptoms. Follow the directions on your prescription label carefully, and ask your doctor or pharmacist to explain any part you do not understand. Take liothyronine exactly as directed. Do not take more or less of it or take it more often than prescribed by your doctor.

Continue to take liothyronine even if you feel well. Do not stop taking liothyronine without talking to your doctor.

# 1
  • Мнения: 3 456
В най общи линии това е медикамент, който облекчава последиците от хипофункция на щитовидната жлеза- липса на енергия, косопад, нарушения в теглото, суха кожа...- приема се сутрин преди закуска- може да  се забележи ефект до около 2 седмици след първия прием.
Не може да се използва от хора с нормална функция на щитовидната жлеза- носи рискове...
Пие се "доживотно"

Предупреждавам, че английският не ми е стихия, ако го имаш това нещо на немски- нямаш проблем- ще ти пратя превода едно към едно.
Дано се включи и някой друг...

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 16:45 от lorka barborka

# 2
  • Мнения: 47 901
важно предупреждение:тироидния хормон не бива да се използва за лечение на пълнота при пациенти с нормална тироидна функция.лиотиронин е неефективен за намаляване на теглото на пациенти с нормални тироидни хормони и може да доведе до животозастрашаваща токсичност,особено ако се взима с амфетамини.говорете с лекаря си за възможния риск от това лекарство
защо е предписано това лекарство?
лиотиронин,тироиден хормон,се използва за лечение на хипотироидизъм,състояние при което тироидната жлеза не произвежда достатъчно тироиден хормон.без този хормон,тялото не може да функционира нормално,в резултат се наблюдава бавен растеж,бавен говор,липса на енергия,качване на тегло,загуба на коса,суха тънка кожа,повишена чувствителност на студ.ако се взима правилно,лиотиронин обръща тези симптоми(повлиява).използва се и за лечение на  гуша(увеличена жлеза) и за тестване на хипертиродизъм(при който жлезата произвежда много тироиден хормон)
понякога това лекарство се предписва и за други случаи,попитайте доктора или фармацевта си за информация
как да се взема лекарството?
лиотиронин е таблета за вземане през устата.обикновенно се взема единична доза сутрин преди закуска всеки ден.за контролиране симптомите на хипотироидизъм,може би ще го взимате това лекарство за остатъка от живота ви.след около две седмици ще забележите подобрение в симптомите.следвайте внимателно указанията на вашата рецепта,и помолете вашият лекар или фармацевт за да ви обясни която и да е част,която не разбирате.вземайте лиотиронин точно както е предписано.не вземайте повече или по-малко от него или пък по-често отколкото е предписано от доктор
продължете да го ползвате дори когато се чувствате добре,не прествайте да вземате лиотиронин без да питате вашия лекар

# 3
  • София
  • Мнения: 5 289
Много благодаря!  bouquet
Мама Васи дали ще е удобно да ми преведеш още нещо? Embarassed

# 4
  • Мнения: 47 901
da,pishi mi na lichni Peace

Общи условия

Активация на акаунт