играчка над леглото???

  • 2 142
  • 58
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 424
скъпи мами,
въпросът ми е следният:
верно ли е , че не трябва да се слага над главата на бебето играчка ( от типа, които се закачат на леглото и се навиват и се въртят над главата на бебо) ? newsm78
бебка е на 53  дни и вече определено се заглежда по разни неща, като тази играчка над главата и е любима - следи движението на животните, слуша музичката и като свърши, започва да мрънка.
казаха ми, че било вредно за очите. но тя като лежи по гръб, докато ги гледа, играчката е точно пред очите й и не се налага да ги мърда особено много.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Май това е нова тенденция при отглеждането на бебетата.Чух също, че не трябва да се закачат и дрънкалки на количките ConfusedПричината била, че събират погледа на бебето и се развалят очите.
 Мен тази въртележка ме спаси.Детето се забавляваше с нея.Все едно всички деца които са израснали по наше време да са с развалени очи.

# 2
  • Мнения: 2 309
Аз слагах играчки на детето си!

# 3
  • Мнения: 1 485
Не съм чувала за такова нещо,може и да е вярно,но нали трябва да се забавлява с нещо?

# 4
  • Мнения: 5 140
Аз също слагах такава въртележка, когато и писна я махнах.

# 5
  • Мнения: 2 673
Имаме чудесна врътка на Фишер Прайз, със светулки и мелодии.За нищо на света не бих лишила бебо от нея!много му харесва!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 145
Нашия по-скоро заспиваше с нея - заради музиката. Радваше й се, но беше на периоди. Мисля, че не му навреди.

# 7
  • Мнения: 7 474
И аз съм слагала в леглото, но не точно над главата малко по-напред  Thinking

# 8
  • Мнения: 19 284
този въпрос за играчки над леглото и мен ме интерисува и искам да питам още нещо в допълнение.може ли да има на стената до леглото 2-3 нарисувани животинки?няма ли бебето да гледа там и да си извърта постояннно очите.направихме така в детската стая и чак после се сетих ,че може би не е хубаво.вие какво мислите

# 9
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
На каката слагах-нищо и няма на госпожицата(и мисля , че е достатъчно голяма за да съм сигурна , че не и е навредило)!Малкия мъж се забавляваше по същия начин!

# 10
  • Мнения: 1 104
За пръв път чувам подобно нещо. Може и да е вярно.А аз тъкмо мислех да купя подобна играчка.

# 11
  • Мнения: 210
И ние имаме играчка,но не сме я поставили над леглото ,а отстрани на една от таблите на леглото ,по този начин тя идва точно над бебо и,     той  не си обръща много главата насам -натам,не,че не се върти постоянно ,но не е заради играчката.

# 12
  • Мнения: 2 910
И аз съм слагала от тези играчки на леглото, не над главата, а малко по- напред.

# 13
  • Мнения: 510
Аз също бях сложила. Четох някъде, че било полезно, защото развивало двигателните умения на бебето. Не бях чувала за вреден ефект, пак ново 20.

# 14
  • Мнения: 270
Слагала съм,не мисля,че може да навреди.

Общи условия

Активация на акаунт