Зеленчуково или плодово пюре?!

  • 882
  • 20
  •   1
Отговори
  • SOFIA
  • Мнения: 157
Здравейте мами!Преди два дни бебка стана на три месеца , а вчера бяхме на конкултация и докторката ни каза  да започнем захранване с картофче, после картофче+морков и т.н.Сега чета различни мнения и не мога да се ориентирам:май едно че  е много рано за това, а пък и чета за плодови пюрета , при това вече един месец и давам сокче от ябълка. Какво мислите да изчакам ли още време?

# 1
  • Мнения: 1 041
По-добре изчакай със захранването.
Давай само АМ/кърма поне до края на 4-я месец.Бебчо е още малък и не се нуждае от нищо друго освен мляко засега. Peace

# 2
  • Мнения: 475
По-добре изчакай със захранването.
Давай само АМ/кърма поне до края на 4-я месец.Бебчо е още малък и не се нуждае от нищо друго освен мляко засега. Peace
Абсолютно подкрепям! newsm10

# 3
  • Мнения: 287
Недей да захранваш. Peace Потърси информация в библиотеката на форума или чрез Google. Съвременните препоръки са: захранването да стане след 4-и месец и преди 6-и. До 4-и месец бебо да е само на кърма или АМ.

# 4
  • Мнения: 4 138
Недей да захранваш. Peace Потърси информация в библиотеката на форума или чрез Google. Съвременните препоръки са: захранването да стане след 4-и месец и преди 6-и. До 4-и месец бебо да е само на кърма или АМ.

абцолутно съм  за

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Чакай!  Stop Започни поне след месец, а дори след два!  Peace

# 6
  • Мнения: 5 103
По-добре изчакай със захранването.
Давай само АМ/кърма поне до края на 4-я месец.Бебчо е още малък и не се нуждае от нищо друго освен мляко засега. Peace
Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 157
Здравейте мами!Преди два дни бебка стана на три месеца , а вчера бяхме на конкултация и докторката ни каза  да започнем захранване с картофче, после картофче+морков и т.н.Сега чета различни мнения и не мога да се ориентирам:май едно че  е много рано за това, а пък и чета за плодови пюрета , при това вече един месец и давам сокче от ябълка. Какво мислите да изчакам ли още време?
Подкрепям newsm10 и бих добавила, когато решиш да зхранваш започни с оризова каша. Тя е най щадяща за коремчето Peace

# 8
  • Мнения: 326
Аз захраних и двете си деца с плодово когато навършиха три месеца

# 9
  • Мнения: 27 524
Сокчета преди годинка не се предлагат, така че вече си започнала с ранно захранване.
Няма правило за плодовото или зеленчуковото пюре, по преценка на майката е. И двете са ок.
Аз започнах с плодово.

# 10
  • софия
  • Мнения: 636
Това за сокчетата на го слушай. Блонди непрекъснато го пише, а това не е вярно - или може би е вярно според някоя теория. Моята бебка е на 3 месеца и половина. Като навърши 3 дадох сок от ябълка. Лекарката вчера ни каза за пюре - аз дадох плодово 5 грама в мляко. Докато навърши 4 м ще е това - няма с друго да посягам. Дадох круша заради запека

# 11
  • Мнения: 121
Започнах да давам плодово пюре след навършването на 4 мес. ,но малчо имаше колики от тех ги спрях.Повторихме опита като навършихме 5 мес. и всичко беше ок.

# 12
  • Мнения: 532
Ами по-добре със зеленчуково след като навърши 4 месеца (щом вече си давала сок)  ,защото плодовото е сладко и после може да ти откаже зеленчука.

Аз захраних с картоф  на 4 месеца и 25 дни. Дотогава само мляко.Сок не съм давала.Успех!

# 13
  • Мнения: 508
Ние стартираме със зеленчуково-тиква, тиква с картоф. Давам постепенно по няколко лъжички, докато не заместим едно хранене на обяд. Плодово по-малко м/у храненията само за вкус, те не заместват хранене. Второ хранене ще заместя понататък със каша. Това е според мойта педиатърка.

# 14
  • Мнения: 75
Захраних със зеленчуково- ранен морков на Хип, след това плодово и каша.
Сок не съм давала и не съжалявам.

Общи условия

Активация на акаунт