До кога изцеждахте кърмата си?

  • 1 622
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
   Здравейте майчета,
моето бебенце е само на кърма,така вече близо 2 месеца.След като го нахраня да продължавам ли да изцеждам млякото,тъй като четох че това се налага в първите 4-6седмици докато се установи ритъма на хранене на бебето с производството на кърма.
Пишете ми вие какво правехте по този въпрос? newsm78

# 1
  • Мнения: 34
Ох това с цеденето много ми тежеше, но спрях да го правя към началото на 4-я месец, когато синът ми започна да изяжда всичко и от двете гърди.Това беше празник за мен, сега е на 6 месеца и продължавам да го кърмя, но не се цедя! Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 4 294
Ох това с цеденето много ми тежеше, но спрях да го правя към началото на 4-я месец, когато синът ми започна да изяжда всичко и от двете гърди.Това беше празник за мен, сега е на 6 месеца и продължавам да го кърмя, но не се цедя! Peace
И аз така  Peace

# 3
  • Мнения: 1 771
Не съм цедила в този смисъл.
Единствено цедя когато гърдите са напрегнати за да облекча и то не до край, а до момент на облекчение.
А за да се стимулира лактацията се слага бебето Hug често да суче и това е по добрия за мен вариант. Хамалогията  Crazyс помпата хич не ми по вкуса.

# 4
  • Мнения: 999
Аз цедях само първият месец докато се регулират нещата, и после само ако ще излизам и трябва кърма за беба

# 5
  • Мнения: 287
Аз се цедих само няколко дни в болницата, докато се регулира кърмата. Аз не че имах много кърма де...
Цеди се само ако имаш много кърма: ако са твърди и напрегнати гърдите.

# 6
  • София
  • Мнения: 480
Не съм изцеждала. Само ако ми се налагаше да излезна без бебо.

# 7
  • Мнения: 2 159
някъде до 2-рия месец след като получих хиперлактация спрях

# 8
  • Мнения: 875
никога не съм се цедяла  Peace

# 9
  • Мнения: 1 455
С първото дете се измъчих ,4ри месеца се цедих.Ей това най ме изнервяше.
С дъщеря ми се цедях един месец.

# 10
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Цедях се до 10 ден някъде, нямаше смисъл, след като го нахранех изцеждах едва 5 - 10 мл за половин час, само се тормозех и престанах

# 11
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз цедях до 5ти месец, защото често имах лактационни кризи (или поне така си мислех) и ме беше страх да не ми намалее много кърмата. С помпата се чувствах по- спокойна. Като минахме заветните 6 месеца се успокоих и оставих бебето само да се грижи за количеството мляко. Продължаваме да се кърмим.
Ето ти една статия, която може да ти даде отговор на твоя въпрос.
Изцеждане на кърмата-кога е необходимо това?

# 12
  • София
  • Мнения: 369
не съм цедила!
четох библиотеката преди да родя и съм доста наясно кой е правилния начин за мен! Simple Smile

съвет от мен: попрегледай я тази библиотека, много е ценна!

живи и здрави!

# 13
  • Мнения: 8 917
Единствено цедя когато гърдите са напрегнати за да облекча и то не до край, а до момент на облекчение.
Това правех и аз Peace

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Единствено цедя когато гърдите са напрегнати за да облекча и то не до край, а до момент на облекчение.
Това правех и аз Peace




 newsm10 newsm10 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт