За моралистите...

  • 1 914
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 155
Това ми е питането. Лошо ли е човек да бъде такъв? Нещо срамно ли е да имаш морал, да искаш и другите да имат, да се стремиш нещата да бъдат морални от твоята си гледна точка?
Ясно ми е, че всеки си има собствен морал, но все пак...
Доста често се използва като обида Rolling Eyes
Морал и консерватизъм едно и също ли са?
Морал и секс противоположности ли са?

# 1
  • Мнения: 495
аз лично смятам, че има разлика между това да си морален и моралист
морален е ясно какво е
да си моралист, поне аз така го разбирам, е да считаш своя морал за единствено правилен и да се опитваш да го наложиш и на другите  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 4 709
 Зачудих се дали имам право да пиша в темата Laughing
Моралът лично за мен се равнява на ценностната ми система. Няма как нещата, които считам за морални да се припокриват 100% с тези на другите хора. Не е срамно, просто хората са различни, моралът им също.
 Сексът не е нещо мръсно и не го приемам за аморален.

# 3
  • Мнения: 2 161
Морал не е лошо да имаш,стига да не си консерва.Точно те ме дразнят.Има и нещо друго-тези,които много приказват и все разкрепостено,обикновено си падат малко смотани.Може би избиват комплекси,незнам.Интересни неща може да се очакват от по-мълчаливите.

# 4
  • Мнения: 4 806
о, беден, беден език ... Унищожена една дума. Нюансът, който и се предава е крайно неправомерен. морален и моралист не са едно и също нещо, но в никакъв случай и противопоставящи се понятия.

Та по въпросите:
1. Не, не е лошо. Даже е прекрасно, но малцина люде могат да бъдат удостоени с това звание. Моралисти са тези, които изповядват и проповядват морални ценности, обикновено в система.
2. Никак не е срамно да имаш морал, стига да го имаш.
3. Морал и консерватизъм някъде се допират. Консерватизъм не като задръстеност, а като устойчивост.
4. Морал и секс никак не са противоположности. Ябълката не е противоложна на семката, макар да я съдържа. Моралът се "произнася" за секса, но това не означава, че го отхвърля.

# 5
  • Мнения: 6 155
Зачудих се дали имам право да пиша в темата Laughing
Моралът лично за мен се равнява на ценностната ми система. Няма как нещата, които считам за морални да се припокриват 100% с тези на другите хора. Не е срамно, просто хората са различни, моралът им също.
 Сексът не е нещо мръсно и не го приемам за аморален.


Сега беше момента да си го върнеш Joy

За секса - имах предвид дали едното изключва другото. Според мен - не.


Есмералда, не се бях замислила за това разделение Thinking


# 6
  • Мнения: 3 447
аз лично смятам, че има разлика между това да си морален и моралист
морален е ясно какво е
да си моралист, поне аз така го разбирам, е да считаш своя морал за единствено правилен и да се опитваш да го наложиш и на другите  Rolling Eyes
Съгласна съм с Есмералда.
Моралният човек живее, спазвайки някакви етични норми... и си ги спазва, независимо дали околните също ги спазват или не... Прави го, за да е в мир със себе си и защото това е неговият начин да прави нещата.
Моралистът, от друга страна, размахва пръст наляво и надясно, възмущава се, раздава присъди и поучения.
Естествено, че не е срамно да имаш морал. Нетолерантността обаче е неприятна  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 677
Интересни неща може да се очакват от по-мълчаливите.
Ето аз например си мълча..
Късно ми е за нежни думи..

# 8
  • Мнения: 6 155
Т.е. морален - добре, моралист - зле  Laughing

# 9
  • Мнения: 2 161
На езика ми е да ти кажа няколко мръсни с френски акцент...щото нищо френско не ми е чуждо.

# 10
  • Мнения: 6 155
Добре, а комбинацията от морален+моралист как се нарича?

Трябва да си променя анкетата Crazy - питането ми е за морален човек.

# 11
  • Мнения: 3 447
Т.е. морален - добре, моралист - зле  Laughing


Е... въпрос на лична дефиниция, предполагам, но... аз съм морален човек - не слагам рога на мъжа си, не свалям чужди мъже, избягвам да лъжа и като цяло се старая да не прецаквам хората  Laughing Моралистка е една дама в Татковци, която се възмущаваше, че жените ходели на плаж без горнище... придружено с много  #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire

# 12
  • Мнения: 5 622
Не е лошо, как ще е лошо....КОйто няма морал, той може да мисли, че моралът е bad thing....

Морал и секс няма нищо общо..Виж има неморален секс...

Морал и консерватизъм също.

Аз съм морална личност. От където и да го погледнеш. Но като човек, със своите грешки и грехове, ми се с случвало да изляза извън своето виждане за морал..случва се. Все пак сме хора...  Peace

# 13
  • Мнения: 3 423
Аз съм морална, но не съм моралистка.
И съм скорпион все пак.

Отговорих с "не" на анкетата ти.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз се смятам за доста морален човек  Embarassed
Обаче да си морален е доста относително понятие.
Искам да дам един пример:
Виждам човек да си изхожда кучето точно в моята
градинка отгледана с много труд и от морална гледна
точка се почуствах длъжна да му направя забележка
- съвсем тактично !
Ами човека с кучето ме прати в аптеката да си купя Валериан  Shocked
Направете си изводите сами !

Общи условия

Активация на акаунт