Как да постъпвам

  • 2 921
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 038
Сигурно въпросът ми ще ви се стори глупав,но аз да си кажа.
Зна4и Мони е на две години и три месеца и по някога с нейното непокорие и нейния инат ще ме побърка.Гледаме се сами4ки и сме денонощно заедно/живея с наште,но се прибират ве4ер,когато Мони си ляга/Не говоря за определена ситуация,а по принцип,като и кажа да не прави нещо запо4ва да се тръшка,като4ели съм я набила,или ако я помоля да свърши нещо/например да си прибере игра4ките/същата работа.
Много е малка и не ми се иска да се наказваме и пляскаме,но понякога да ви кажа 4естно ми иде да я нашляпам,та поне да знам за,какво реве.Опитвам се да й обяснявам,но то си знае неговото,знам 4е е втакава възраст,но наистина не знам как да постъпвам.Обикновенно като направи нещо,което не трябва и по4вам да обяснявам,4е не е хубаво,4е не трябва така да прави,4е е опасно за нея/нау4ила се е да изклю4ва вси4ко от контактите и като я видя изтръпвам/тя ме слуша докато обяснявам и като се обърна тя пак си знае нейното и съответно аз  повишавам тон,но пак никакъв ефект.
Оф наистина е глупаво това,което ви питам,но дали е само от възраста или запо4ва да изгражда един такъв характер не знам,дано като се постопли и като излизаме по 4есто нещата се пооправят,но и сега излизаме,не всеги ден,но пак излизаме! Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 625
Каква зодия е бубулечката?

# 2
  • Мнения: 2 596
Никак не ви е рано за възпитание. Щом е инат от сега, после ще ти е по-трудно да го изкорениш, така че запрятай ръкави. Започни да й показваш какво е да я накажеш, пък може и малко да я нашляпаш, нищо лошо няма да й стане. Като порастне ще ти е благодарна.

# 3
  • Мнения: 1 038
Цитат на: anya
Каква зодия е бубулечката?


Скорпион #Onfire  #Milti  #Onfire

# 4
  • Мнения: 1 038
Цитат на: Bisi
Никак не ви е рано за възпитание. Щом е инат от сега, после ще ти е по-трудно да го изкорениш, така че запрятай ръкави. Започни да й показваш какво е да я накажеш, пък може и малко да я нашляпаш, нищо лошо няма да й стане. Като порастне ще ти е благодарна.


Ами опитвала съм се да я накажа,но не седи.Веднъж я наказах да си седи в стаята,като държах вратата да не излезе,а после беше по невъзможна от всякога Imp
А имаме и друг проблем,4е в къщи ми се бъркат за възпитанието на детето,като и се скарам ми се прави забележка пред детето,за което побеснявам #Cussing out

# 5
  • Мнения: 268
Magimon, и ние сме в същото положение. Малкият е толкова необуздан, че понякога полудяваме всички покрай него. Опитвам с добро, говоря, обяснявам, той разбира абсолютно всичко, обаче в момента, в който реши, че ще направи нещо нередно, няма сила, която да го спре. Посяга ми, гледа ме освирепял и продължава ...
Ако успея да си сдържа нервите, му предлагам нещо друго, например: "Дай ми това и аз ще ти дам онова", или "Ела да направим това най-напред, пък после ще направим и онова, което ти искаш..." и понякога помага този подход, но ... не винаги.
Снощи например така ме вбеси, че го наплясках яко по дупето, рева като луд, обаче пак се съблече гол. И не иска да го облека и това си е. Счупи ми една от последните чинии, и като му се скарах /защото я счупи нарочно  Close /, отиде в коридора и ми хвърли якето и чантата на земята, ей така от яд.  #Cussing out
Когато е на ясла, слуша много. Непрекъснато го хвалят. Ако е при майка, също слуша. Като е с мен полудява.
Ако можеш, опитай с добро. Залъгвай я за момент. Понякога забравят за какво точно са се тръшкали и нещата се оправят.
Не знам при вас, но при нас наказанията например не помагат. Става точно обратното  Cry

# 6
  • Мнения: 1 246
БОЖЕ,И НИЕ СМЕ СЪС СКОРПИОН4Е,ЗНАМ 4Е СА ИНАТИ,ТО ОТ СЕГА СИ НАЛАГА НЕГОВОТО С РЕВ,А ЗА ПО-КЪСНО НЕ ЗНАМ КАК 6ТЕ Я КАРАМЕ......МОЖЕ ДРУГИТЕ МАМИ ДА МЕ УПРЕКВАТ,НО МИСЛЯ,4Е ДЕТЕТО ТРЯБВА ДА СЕ НАКАЗВА,И ДОРИ ДА СЕ 6ЛЯПА ПО ДУПЕТО,АКО ПРОСТО НЯМА ДРУГ НА4ИН ДА МИНЕ САМО С ОБЯСНЕНИЯ.РАЗБИРА СЕ,АКО ИМА БАБИ ДЕТО ДАСЕ МЕСЯТ СТАВА О6ТЕ ПО-ТРУДНО,ТИ НАКАЗВА6-ТЕ СПАСЯВАТ....ИМАМ ПОЗНАТА С ДЕТЕ НА ПО4ТИ 3 ГОДИНИ,И Е УЖАСНО....ТРЪ6КАНЕ И РЕВ ВЪВ ВСЕКИ МАГАЗИН,ИЗНУДВА Я ПОСТОЯННО ЗА 6ОКОЛАДИ,БОМБОНИ,ТОПКИ,ВСЕКИ ДЕН ЗА НЕГОВИТЕ ГЛЕЗОТИИ ОТИВАТ 10-15 ЕВРО,ЗА МЕН ТОВА НЕ Е НОРМАЛНО....6ТЕ СЕ ОПИТАМ ДА НЕ СТИГАМЕ ДО ТАМ.ВЯРВАМ,4Е ВСИ4КО ЗАВИСИ ОТ РОДИТЕЛИТЕ,ТРЯБВА ДА СМЕ ПОСТОЯННИ И ТВЪРДИ.
УСПЕХ.

# 7
  • София
  • Мнения: 625
Дааа за мен това обяснява всичко! Точно вчера четох детския зодиак по повод мойто скорпионче. То защото и аз съм започнала да  #Silly Shocked  #Silly още от сега! Ако искаш прочети ето тук: http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=374 и после можем да си поплачем заедно!  Wink

# 8
  • Мнения: 1 038
Цитат на: anya
Дааа за мен това обяснява всичко! Точно вчера четох детския зодиак по повод мойто скорпионче. То защото и аз съм започнала да  #Silly Shocked  #Silly още от сега! Ако искаш прочети ето тук: http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=374 и после можем да си поплачем заедно!  Wink


Мерси за линка,много е полезен даже си го сложих във фаворит Wink

# 9
  • Мнения: 1 038
Цитат на: bari
ИМАМ ПОЗНАТА С ДЕТЕ НА ПО4ТИ 3 ГОДИНИ,И Е УЖАСНО....ТРЪ6КАНЕ И РЕВ ВЪВ ВСЕКИ МАГАЗИН,ИЗНУДВА Я ПОСТОЯННО ЗА 6ОКОЛАДИ,БОМБОНИ,ТОПКИ,ВСЕКИ ДЕН ЗА НЕГОВИТЕ ГЛЕЗОТИИ ОТИВАТ 10-15 ЕВРО,ЗА МЕН ТОВА НЕ Е НОРМАЛНО....6ТЕ СЕ ОПИТАМ ДА НЕ СТИГАМЕ ДО ТАМ.ВЯРВАМ,4Е ВСИ4КО ЗАВИСИ ОТ РОДИТЕЛИТЕ,ТРЯБВА ДА СМЕ ПОСТОЯННИ И ТВЪРДИ.
УСПЕХ.


Засега не ми прави впе4атление,като ходиме по магазините да прави такива неща.Опитвам се да й обяснявам,4е сме излезли да купим нещо определено и,ако ни останат пари4ки ще купим каквото иска,понякога й взимам каквото иска,а по някога й казвам,4е не са ни останали пари4ки.Но ако ми направи такъв номер в магазина сигурно ще я нашляпам без да ми мигне окото.Виждала съм такива тирани4ни деца и гледката е неприятна и си викам това,ако е мойто дете ще го набия и го прибирам на секундата,но наистина не знам как ще постъпя,дано не ни се слу4ва Sad

# 10
  • Мнения: 1 038
Ina[/b] и при нас е така,като се ядоса нещо запо4ва да хвърля и то4но в тоя момент ми иде да й хвърля един пердах,та да се 4уди от къде й е дошло,но още се овладявам,но докога,защото мисля,4е това не помага,а напротив,за това в такива моменти я оставям да си излее яда,а после се опитвам да й обяснявам,4е това,което прави е грозно и невъзпитано и 4е децата навън няма да си играят с нея като прави така и,4е докато не си прибере разхвърляното няма да й говоря и да я гушкам,по-някога помага,но не винаги,за мое съжаление! Rolling Eyes

# 11
Ами от мой опит - това според мене е нещо като"пуберитет" на малките.Тогава са на-капризни и правят всичко наопаки.Аз моята дъщеря съм я и плескала,защото не ми издържаха нервите,когато легнеше в цял ръст на улицата. #Silly Но това отминава и ще видиш,че към третата годинка и половина все едно са ти сменили детето.Моята стана много разбрана и дабричка.

# 12
  • Мнения: 1 038
Цитат на: maria_maria
Ами от мой опит - това според мене е нещо като"пуберитет" на малките.Тогава са на-капризни и правят всичко наопаки.Аз моята дъщеря съм я и плескала,защото не ми издържаха нервите,когато легнеше в цял ръст на улицата. #Silly Но това отминава и ще видиш,че към третата годинка и половина все едно са ти сменили детето.Моята стана много разбрана и дабричка.
 
Оф дано,защото съм се превърнала в развален грамофон,всеки ден говориме едно и също по 100 пъти. Confused

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Хии, нямам търпение и ние да станем като вас

# 14
  • Мнения: 4 244
Имам опит с обуzдаването на един рак на почти 5 години.
Като се почна с един цирк от 2 годиШна въzраст та до преди 1/2 година
То не бяха крясъци ,викове, тропане, тръШкане и каквото оЩе фантаzията може да роди.
Ходих тук на консултация с един специалист точно по обиzдаването на такива емоционални натури.
Много ми помогна с съветите и zатова постигнахме бавен но невероятен реzултат.
В началото беШе страШно трудно. Поне първите 2 седмици като че ли буксувахме на едно място, zаЩото ината се бореШе с новите граници които и поставих,
Номера е да се спаzвата следните неЩа
1. Когато ви се противи, клякате на тяхно ниво и ги гледате право в очите. Настоявате с твърд и нисък глас да ви погледне в очите и да ви следи какво каzвате.
2.. Говорите винаги ама абсолютно винаги в такива случаи с нисък но строг тон.
3. Обяснявайте zаЩо трябева да стане това или онова. Те раzбират всичко или ако не раzбират думите то поне от тона ви им става ясно  .
4. Когато поставяте граници СПАЗВАЙТЕ ГИ. Децата имат нужда от тия граници zа да се ореинтират в живота. Не се отпускайте и каzвайте днес може Щото ....
5. Всяка подобна греШка води до продваляне на постигнатия до момента успех.
6, Строг дневен режим = ставане в толкова, zакуска в толкова, игра или раzходка, обяд, следобеден сън, пак игра или раzходка, четене на книжки и zадължителен ритуал zа zаспиване.

Може да ми се смеете, обаче с теzи съвети успях да обуzдая един дявол и да го превърна в ангелче беz да преувличавам.
Сега е най страхотното и послуШно дете на света и ми помага много, слуШа ме, не каприzничи и като иска неЩо пита винаги може ли и след това обяснява даже на прат си zаЩо може или zаЩо не може.
Личен опит иzпитан и го споделям с вас . Дано да ви е от полzа

Общи условия

Активация на акаунт