Как се прави сос за сърми?

  • 3 526
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Кажете как става?

# 1
Аз го правя така-разбърквам 2 яйца,една кофичка кис.мляко и една суп.лъжица брашно.Към това прибавям изстиналия сос,в който са вряли сърмите.Слагам на котлона и непрекъснато бъркам докато се сгъсти.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Разбивам 2 яйца с част от сока на сърмите, слагам на котлона, като бъркам непрекъснато и като започне да се сгъстява, сипвам около 1/2 чаша течна сметана и оставям още малко на котлона, като пак бъркам.

# 3
  • Мнения: 3 268
Аз разтопявам масло,добавям в него 1 пълна супена лъжица брашно,препържвам го леко и добавям соса от сърмите.Подкиселявам със сок от лимон,а за аромат слагам малко суха целина.

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 903
Аз го правя така-разбърквам 2 яйца,една кофичка кис.мляко и една суп.лъжица брашно.Към това прибавям изстиналия сос,в който са вряли сърмите.Слагам на котлона и непрекъснато бъркам докато се сгъсти.

И аз .  Peace Понякога даже го правя без яйца - става добър и така - на мен ми харесва даже повече, защото не обичам миризмата на яйца.

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз го правя така-разбърквам 2 яйца,една кофичка кис.мляко и една суп.лъжица брашно.Към това прибавям изстиналия сос,в който са вряли сърмите.Слагам на котлона и непрекъснато бъркам докато се сгъсти.
И аз го правя така

# 7
  • Мнения: 5 462
Аз запържвам в сгорещено олио малко червен пипер и малко брашно , като непрекъснато бъркам с тел .Веднага след това сипвам от зелевата чорба или топла вода и с получения сос заливам сърмите.

# 8
здравейте...аз разбивам две яйца със половин кофичка кисело мляко, и 2-3 лъжици брашно,слагам на котлона да заври вода с едно бул. на maggi и запчвам да прибавям на тънка струйка сместа и бъркам с тел,ври до получаване на нужната гъстота(по мое усмотрение),като отстраня от котлона слагам малко чер млян пипер и лимонов сок,сервирам поливам сърмите и пожелание можеш да добавиш малко запръжка от червен пипер,също става вкусно  chef

# 9
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
3 с.л. нишесте
2,3 жълтъка
2ч.ч. бульон
сол, пипер

Слагам всичко на котлона и варя на бавен огън, като непрекъснато бъркам, докато се сгъсти. Пожелание на края се добавя сока от половин лимон.

# 10
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Кисело мляко , няколко жълтъка , брашно - пропорции няма , защото зависи , колко е течността. Продуктите се разбиват с тел до пълна хомогенност , разрежда се с горещ бульон до изравняване на температурата и се изсипва в тенджерата или тавата при сърмите или пълнените чушки .

Общи условия

Активация на акаунт