Не мога да повярвам, че това се случи.....

  • 4 112
  • 48
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 63
Със сигурност на фона на събитията от тази нощ /убийството на таксиметровия шофьор/, това, което се случи на нас не е толкова страшно /все пак всички сме живи и здрави/. Но чак сега чувствам, че ме обзема страх и ужас....

Тази нощ, както тихо и сладко сме си спали, са влезнали някакви и са ни ограбили!!!!!
Взели са всичко от антрето и дневната, което им се е видяло интересно, но след като са открили голяма сума пари в чантата на мъжа ми, са оставили всички вещи на междустърбищната площадка. Просто всичко са зарязали и са тръгнали, без да губят време да носят лаптопи, телефони, цифрови фотоапарати и какво ли още не.....
Направо съм в шок. Съседа, който е видял вещите ни на стълбището ни позвъни и ни отключи, защото бяхме заключени отвън със собствените ни ключове.

Не искам да си мисля какво би се случило, ако случайно някой от нас /недай боже детето/ се беше събудило, за да отиде до тоалетната в този момент.

ДО КОГА ЩЕ ПРОДЪЛЖАВА ТОВА ИЗДЕВАТЕЛСТВО НАД НАС - ОБИКНОВЕННИТЕ БЪЛГАРИ И ГРАЖДАНИ НА ТАЗИ СТРАНА???

# 1
  • София
  • Мнения: 5 289
Много съжелявам за случилото се,разбирам те,защото и на нас се случи неотдавна,с тази разлика че неможаха да вземат нищо.Но детето ми спеше в тази стаяв която бяха влезли и това ми беше достатъчно,за да си изкарам акъла.За съжаление се случва много често и нищо не ги спира гадините.Убедих се,че най-добрият вариант е резе на вратата,но някое по здраво и СОТ,иначе трябва да си на тръни.
   Вие обаждахте ли се в полицията,все пак са взели много пари,какво ще правите?

# 2
  • Мнения: 7 474
За жалост е честа практика напоследък, слагайте  стопери от вътре на вратата ooooh!. Скоро пуснах подобна тема, виж я http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=157168.0

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
ДО КОГА ЩЕ ПРОДЪЛЖАВА ТОВА ИЗДЕВАТЕЛСТВО НАД НАС - ОБИКНОВЕННИТЕ БЪЛГАРИ И ГРАЖДАНИ НА ТАЗИ СТРАНА???

Винаги ще продължава, абсолютно винаги!

Това, което пишеш е ужасно просто Shockedкато по филмите #Crazy
Добре,сте живи и здрави вие Praynig
Как е възможно да влязат? Shockedда не живеете на партер или в къща?

Тези мизерници нямат страх от нищо просто #Cussing out

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 63
Много съжелявам за случилото се,разбирам те,защото и на нас се случи неотдавна,с тази разлика че неможаха да вземат нищо.Но детето ми спеше в тази стаяв която бяха влезли и това ми беше достатъчно,за да си изкарам акъла.За съжаление се случва много често и нищо не ги спира гадините.Убедих се,че най-добрият вариант е резе на вратата,но някое по здраво и СОТ,иначе трябва да си на тръни.
   Вие обаждахте ли се в полицията,все пак са взели много пари,какво ще правите?

Да, обадихме се веднага и дойдоха бързо /живеем близо да 1-во РПУ/.

Взеха ни отпечатъците на всички, даже и на детето....
Аз не вярвам в разрешаването на случая....

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 63
ДО КОГА ЩЕ ПРОДЪЛЖАВА ТОВА ИЗДЕВАТЕЛСТВО НАД НАС - ОБИКНОВЕННИТЕ БЪЛГАРИ И ГРАЖДАНИ НА ТАЗИ СТРАНА???

Винаги ще продължава, абсолютно винаги!

Това, което пишеш е ужасно просто Shockedкато по филмите #Crazy
Добре,сте живи и здрави вие Praynig
Как е възможно да влязат? Shockedда не живеете на партер или в къща?

Тези мизерници нямат страх от нищо просто #Cussing out

На третия етаж сме....
И желязна врата на входа...
Има ли нещо, което може да спре бандитите?!

Може би резето - да, поне ще вдигнат голям шум и ще се откажат.

Всъщност - знае ли някой кой може да постави резе /метално/, защото от спешна ключарска помощ ми отказаха.
Искаха само да ми сменят бравата, НО ТЯ НЕ Е РАЗБИВАНА! Даже ключовете не бяха взели.

# 6
  • Мнения: 1 878
Гадове  #2gunfire станали са много нагли, ама и защо не - кой им пречи  #2gunfire

Дано не съм права ама полицията....полицията си отбива номера - взима отпечатъци и  регистрира случая и..............нищо, поне така стоят нещата при нас вече 6 години  Confused

Пуснете си СОТ и през нощта да седи включен на зони  Confused


Днес са се занизали едни теми  Thinking

# 7
  • Мнения: 4 300
Не че защитавам крадците, ама защо си мислите че тези неща се случват само в България и само на българските граждани?
Днес малко повече ми дойдоха темите против държавата Rolling Eyes

Иначе си мисля че тези случаи никога няма да свършат, с крайна сметка никоя страна не се е преборила. Някъде са по малко, другаде повече, но....винаги има шанс да ти се случи. А когато това стане престъпността за теб е 100%.

За протокола и нас са ни обирали, докато ни няма. Сложихме си СОТ след това.


Резе може да се монтира допълнително. Само да ти кажа че ако сте с касова брава трябва да не си оставяте ключовете в ключалката. Защото иначе все едно сте ги оставили отвън- толкова било лесно да ги завъртят.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 63
За жалост е честа практика напоследък, слагайте  стопери от вътре на вратата ooooh!. Скоро пуснах подобна тема, виж я http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=157168.0

Благодаря за препратката, Лео!
Боже, то има ли някой, на когото да не се е случвал подобен ужас?!

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 63
Не че защитавам крадците, ама защо си мислите че тези неща се случват само в България и само на българските граждани?
Днес малко повече ми дойдоха темите против държавата Rolling Eyes

Иначе си мисля че тези случаи никога няма да свършат, с крайна сметка никоя страна не се е преборила. Някъде са по малко, другаде повече, но....винаги има шанс да ти се случи. А когато това стане престъпността за теб е 100%.

За протокола и нас са ни обирали, докато ни няма. Сложихме си СОТ след това.


Резе може да се монтира допълнително. Само да ти кажа че ако сте с касова брава трябва да не си оставяте ключовете в ключалката. Защото иначе все едно сте ги оставили отвън- толкова било лесно да ги завъртят.


Ами да, Рокси, с ккасова брава сми, и бяхме оставили ключа в бравата...
Вече знам, че не трябва да го оставяме...
Някой знае ле кой може да ми сложи метално резе на вратата?

# 10
  • Мнения: 1 878
Вярно е че се случва навсякъде по света  Rolling Eyes ама из българско всеки почти може да се "похвали" с подобно изживяване, някой и по няколко пъти  Sick - ей това е разликата и в плюенето  Twisted Evil

Нас ни обраха веднъж, а преди да станем семейство - на мъжа ми сем. ги обраха 3 пъти  #Crazy, първия път - сложиха метална врата, втория път - орешетиха и балконите, че влязоха от там, взеха междувременно и куче, третия път се включиха и в новопоявилите се СОТкаджии   #Crazy - Доста скъпи житейски уроци ни се случват в БГто а? и някой фирми добре си преживяват покрай това - ние сме най-охраняваните и най-обираните, но горди европейски граждани  Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 3 268
Мисля,че единственото решение на този проблем е СОТ-а.За 20 лв на месец си купуваш спокойствие.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 63
Вярно е че се случва навсякъде по света  Rolling Eyes ама из българско всеки почти може да се "похвали" с подобно изживяване, някой и по няколко пъти  Sick - ей това е разликата и в плюенето  Twisted Evil

Нас ни обраха веднъж, а преди да станем семейство - на мъжа ми сем. ги обраха 3 пъти  #Crazy, първия път - сложиха метална врата, втория път - орешетиха и балконите, че влязоха от там, взеха междувременно и куче, третия път се включиха и в новопоявилите се СОТкаджии   #Crazy - Доста скъпи житейски уроци ни се случват в БГто а? и някой фирми добре си преживяват покрай това - ние сме най-охраняваните и най-обираните, но горди европейски граждани  Crossing Arms

Ох, разбира се, че се случва на всякъде по света - но там като че ли ги хващат и не ги пускат веднага, не е ли така?

Кажете ми момичета - ето аз, моето семейство, приятелите ми, колегите ми, съседите - не крадем, не вършим престъпления.
Предполагам че и вашето обкръжение е също миролюбиво и спазващо законите.
Тогава каво излиза?
Шепа апаши и наркомани тормозят цял един народ.
Та въпроса ми е - Тогава полицията НЕ МОЖЕ или НЕ ИСКА ДА СЕ СПРАВИ С ТАЗИ ПРЕСТЪПНОСТ?

# 13
  • Мнения: 1 673
Момичета, чета ги тези тревожни теми от доста време. А бе какви гадове нагли са това! Какво е това нещо! Вече и сън да не го хване човек през нощта! #Cussing out

Дали пък не са наети да обират от самите СОТове, за да набират по този мръснишки начин клиенти? Тогава полицията сигурно знае, но мълчи... newsm78

# 14
  • Мнения: 334
Да де тези неща не се случват само в Българя,но това трябва да ни успокоява ли?!Ние живеем в тази държава,плащаме си данъците и пр.задължения,спазваме законите и искаме да получаваме нещо в замяна.
Според мен /лично мое мнение/ държавата е виновна за повече от абсурдите,които  се случват.Защото тук цари безнаказаност.Ще ги хванат крадците примерно и след 2 дена ще бъдат на свобода.Кой е виновен?!
От както прочетох темата на Лео за крадците съм станала параноичака,ставам по сто пъти,за да проверявам дали е заключено.Вече и в къщи не сме в безопасност.Тогава къде?

Общи условия

Активация на акаунт