Лош дъх /при дете/...

  • 4 553
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 644
Забелязвам наскоро ,че сина ми има лош дъх...
Едва от средата на декември започнаха да му растът зъбите,сега има 8,но не са съвсем излязли...
Дали е от тях?
Или от това ,че спи с биберона?- но и преди е спял така... newsm78
Постоянно стерилизирам бибите,но...
А кога може да започна с миенето на зъбките?И с какво?
Благодаря предварително Hug

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Аз знам, че лошият дъх може да е причинен от секрети в носа и гърлото, дори да няма явни признаци на хрема или мокра кашлица.

# 2
  • Мнения: 2 553
Зависи какъв е точно ... Ацетонов дъх в устата например е сигнал за диабет (или проблеми с панкреаса).

# 3
  • София
  • Мнения: 4 571
Зависи какъв е точно ... Ацетонов дъх в устата например е сигнал за диабет (или проблеми с панкреаса).
Моят син, винаги преди да се разболее, ми дъха на ацетон. Ама, чук-чук, засега май няма друго. Възможно е да се разболява или да е от стомахчето. Ние се мием с четки, тя засега без паста. Не съм фен на прехвалените Ненедент накрайници.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 644
Аз знам, че лошият дъх може да е причинен от секрети в носа и гърлото, дори да няма явни признаци на хрема или мокра кашлица.
Знаеш ли -може и това да е newsm78-Валето още има малко сополки от последното разболяване,а и по-принцип си има диагноза-Заден ринит....
Дано да е от това-бях се притеснила малко Embarassed

# 5
  • Мнения: 2 237
Моята дъщеря в момента се разболява и също е с лош дъх.Като на гной,но малко по-лек.Вероятно и при вас е така.Според мен е от секретите,но докато не я види лекар не мога да кажа.
Дано не е нещо сериозно .Като разбереш от какво е ,пиши   Peace

# 6
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Зависи какъв е точно ... Ацетонов дъх в устата например е сигнал за диабет (или проблеми с панкреаса).
Също може да означава обезводняване - при повръщане, диарии например

# 7
Зависи какъв е точно ... Ацетонов дъх в устата например е сигнал за диабет (или проблеми с панкреаса).
Също може да означава обезводняване - при повръщане, диарии например
Моята дъщеря е на 2г и 6 месеца и проявява подобни симптоми ,само,че лошият дъх е съпроводен и от специфична миризма на урината .В паника съм и днес говорих със жипито  та ми каза да и правя иследване на урината , но само когато усетя миризмата  Tired Дано не е нищо сериозно и в двата случая! Peace

# 8
  • Мнения: 2 149
Моят Тони получи временно ужасяващ дъх на акита  Embarassed, а бибите му как смърдяха само! Попитах лекарката, каза, че принципно може да е временно явление/ тони първите му зъби  избиха/, аз се уплаших да не е обезводняване защото той вода не пие  ooooh!, но това отмина. Ама беше много гадно, повярвайте!
Не беше на ацетон, това и аз знам че е за диабет белег.
А на урината нищо му нямаше.
Де да знам на какво се дължи... newsm78
Ако продължи по-дълго време нищо не пречи да му се направят изследвания на детето, лекарката трябва да каже.

# 9
  • Мнения: 3 211
Като бебе не помня да е имала лош дъх, но тя не е боледувала въобще и първите зъби като избиха на 1год. почнахме да ги мием. Но наскоро беше болна от гнойна ангина, за един ден стана много бял език и беше много зле, а пък дъхът й беше Sick, направо не можех да се приближа

# 10
  • Мнения: 2 149
Да , според мен лошият дъх се комбинира с болно гърло или мръсни зъби /развалени/, обаче като са чисто нови   Laughing и още не са мръсни?
Надявам се да не са сигнали за болно коремче.
Но аз намалих месното ядене в този период и давах повече зеленчуци и плодове.

Общи условия

Активация на акаунт