С какво си играят децата между 1г и 2г?

  • 1 818
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Знам, че всяко дете е уникално и не можем да правим сравнения.

Но нещо взех да се притеснявам. Може би и аз бъркам някъде  newsm78

Малкия (1г и 3м) има каквито се сетите играчки, но никак не обича да си играе сам. Заиграва се за 5 мин най-много. Иначе, ако аз съм до него може и повече да поиграе, но интереса му към дадена играчка трае ужасно малко минута, две и се е наситил.
Например ринговете нареди ги 1 път и след това започва да ги хвърля и да ги гони. Изобщо обича да хвърля, което четох, че е нормално за неговата възраст.
Обича да разглеждаме книжки, но не изтърпява да му прочета нещо, само ги разгръщаме. За приказка и дума не става, той няма търпение. Обича да пише с химикал и да хвърля топка. Това е, нищо друго  Confused

Иска ми се да е по-самостоятелен, а той само се държи за полата ми. Чувала съм, че други деца си играят доста по-дълго сами.

Нормално ли ви се струва това поведение, как мога аз да стимулирам някакъв интерес..
Разкажете при вас как е или как е било, ако си спомняте...

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Чувала бях и аз, но от личен опит се убедих, че не е до играчките Grinning
Изчакай да наближи две годинки и наблюдавай как плавно ще започне все повече да се заиграва сам. Ще започне да играе повече на т.нар. ролеви игри, където ще играе една или всичките роли с играчки, ще прави мини-представления и т.н.

А сега да се държи за теб, е нормално. И цял ДетМаг да има, пак ще е така Simple Smile
Иначе - Мая най-вече играеше с конструктор Мегаблок на тази възраст...но за кратко Simple Smile

п.с. отдавна не сме се виждали с теб!

# 2
Моя син е на 1 година и 1 мес.Като чета какво пишеш все едно чета за моето дете.Дори до тоалетната немога да ида.........

# 3
  • Мнения: 1 448
При нас ринговете му държаха влага поне седмица  Laughing Сега много си харесва щипките ми за простиране, има и конструктор с големи парчета, чат пат се заиграва с тях и с кубчетата  ooooh! Мислим да му вземем от онези кончета, коит осе люлеят или пък кола с педали, какво ще ме посъветвате, харесват ли ги децата?  Hug

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На тази възраст още не могат сами да `оживяват` играчките - нужно им е някой да се занимава с тях, за да е интересна играчката, иначе губи всякаква привлекателност. Но това ще се промени с порастването.
Ева си играе страшно много с кубчета, строители (бебешките на Лего и дървен с разноцветни блокчета), неща за нареждане (и ние имаме рингове и животни за нареждане), пъзели за бебета (такива от няколко части), даже с колички. Но баткото беше същия като при вас - сам не се заиграваше и основно игрите бяха разрушителни. Имам и няколко познати с втори момченца, при които е същото - може би си е до особеност на момченцата на тази възраст.
Люлеещото се конче беше хит при сина ми до около 3-годишна възраст - страшно го харесваше Grinning Играчките с педали са за по-големи - доста деца под 2г не могат да си координират движенията, за да ги задвижат.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Сега много си харесва щипките ми за простиране, има и конструктор с големи парчета, чат пат се заиграва с тях и с кубчетата  ooooh!
Все едно аз съм го писала  Laughing Щипките се изсипват от кошничката, конструктора се вади от раничката, и толкова е вниманието към тях. Книжки има две които харесва, сяда си на пластмасовото столче, но само ги разгръща, не дава да й се чете. Основно вади от секцията списания, фотоалбуми, уж ги разглежда а после ги зарязва. Купихме й количка с бебе, но вече й омръзна. Обича много да играе с прибори и чинии, купичките й от кухнята. Общо взето нейните играчки не са й интересни.

# 6
  • Мнения: 941
при нас игрите в къщи са следните,
освем че обича да си разпилява всички играчки из цялата стая, взима едно разходи се с него, пусне го взима друго и  така, обича да ги пъха в по големи играчки, кофички или има една прозрачна раничка, и там събира по дребните, после изсипва и пак,
ние сме предимно навън, и там сега е хит при нас пясъчниците, и също да бута количка, напоследък гледам че почна да се присламчва към другите деца и да ги имитира, по скоро се завира в тях, и ги гледа с интерес,
когато обаче е с баща си, изобщо не дава да я пуска на земята, само да я носи и тя се дуе, те така си играят, когато е с мен си играе сама,

# 7
  • София
  • Мнения: 3 804
Мишок,това все едно аз съм го писала.
Напоследък започна да се заиграва за по-дълго с едно камионче.Дистанционното е на кабел и той го тегли,камиона трака и той се радва.Играе си и с бутилки от мин.вода Mr. Green.С играчките общо взето си играе рядко.

# 8
  • Мнения: 705

Нормално ли ви се струва това поведение, как мога аз да стимулирам някакъв интерес..

нормално е, нормално, не се притеснявай  bouquet

павел по цял ден може да е залепен за крака ми, ако има възможност Crazy а игрите са му предимно от домакинството - я чиния ще счупи, я сапун ще хапне, дрънкане по тенджери, такива неща. това е възрастта на гербовите марки, ще отмине и ще дойде бебешкият пуберитет, чакам с нетърпение Hug

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Дъщеря ми е на 1г. и 8м., заиграе ли се сама някъде, така че да не я виждаме или чуваме, значи тряябва да очакваме грандиозна  беля. От една седмица например, щом ни издебне да не я гледаме прави езеро в антрето, пускайки на воля кранчетата на мивката в тоалетната. Умира си от удоволствие!

# 10
  • Мнения: 7 640
Дъщеря ми е на 1г. и 8м., заиграе ли се сама някъде, така че да не я виждаме или чуваме, значи тряябва да очакваме грандиозна  беля. От една седмица например, щом ни издебне да не я гледаме прави езеро в антрето, пускайки на воля кранчетата на мивката в тоалетната. Умира си от удоволствие!

божее, как ги стига?

# 11
  • Мнения: 146
Мойта щерка няма още годинка и също не си задържа вниманието върху каквото и да било за повече от минута, две. Най-много обича да вади книги от библиотеката. Дръпва ги, те падат и е щастлива - колкото по-голяма книгата (Шекспир да речем) толкова по-голям трясъкът и съответно нейната усмивка.
Съвсем номално е всичко, което пишете за дечицата си. Аз работя с такива малчугани, уча ги на чужд език и като си подготвям 30 мин урок трябва да имам различно занимание за всеки 2-3 минути Simple Smile

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето дете от бебе си играе сам.Почти за моя родост не ме търси за компания.Но си играе единствено с колички и камиончета, нищо друго не признава.

# 13
  • Мнения: 2 040
На вашата възраст дъщеря ми си играеше с всичко което не е за игра ...  Laughing
АКо случайно се заиграеше с нещо, то беше задължително с мое участие .. като например да редя кубчета едно върху друго и тя да ги бутне да паднат, аз пак да ги редя и да се заливаме от смях ..  Grinning

# 14
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
с нищо не се заиграва, което е играчка;
ако аз играя с него, да - бутаме колички, рисуваме, но сам - дума да не става;
ако за секунда го изпусна от поглед - веднага е на мивката и прелива вода;
вади тенджери и тигани, разсипва сол, олио, зехтин (абе каквото докопа).
те това е играта при нас

Общи условия

Активация на акаунт